Witaj na forum CAD i inżynierów. Na forum możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Nasze forum skupia się wokół tematów związanych z oprogramowaniem CAD i pracą inżynierów.

217 pytań

93 odpowiedzi

8 komentarzy

157 użytkowników

★ Webinar: Zintegrowany moduł CAM – Inventor HSM | 17.04.2018 godz. 10:00

0 głosów

 

Już 17 kwietnia zapraszamy na webinar, który z pewnością pomoże usprawnić pracę mechanikom i konstruktorom. Prowadzący, Karol Kobiela z PWr, praktycznie opowie o wykorzystaniu programu Inventor HSM. 

Oprogramowanie Autodesk Inventor HSM zapewnia bezproblemową pracę od projektu poprzez przygotowanie ścieżki obróbki na maszynach CNC. Autodesk HSM Ultimate zawiera funkcje obróbki skrawaniem 2,5D, 3-osie, 3+2 oraz 5-osiowe oraz m.in. toczenie, frezowanie. Zaawansowane funkcje takie jak Adaptive Clearing pozwalają na uzyskanie krótszych czasów obróbki oraz na wydłużenie żywotności narzędzia.


O WEBINARIUM:

   Zagadnienia poruszane       
   podczas webinarium: 

  • Programowanie parametryczne
  • Kopiowanie operacji z wykorzystaniem szyków liniowych, kołowych itp.
  • Wykorzystanie zmiennych wyrażeń CAM (CAM expression variables); tworzenie szablonów operacji
  • Obróbka 4-osiowa

 


PROWADZĄCY WEBINAR:

Prowadzącym webinar będzie Karol Kobiela – absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 7 lat inżynier działu badań i rozwoju w Centrum Badawczym CAMT Fraunhofer Project Center, wykładowca na Politechnice Wrocławskiej oraz HTEC Wrocław. W swojej pracy zawodowej odpowiedzialny za rozwój technologii addytywnych (druk 3D) z obszaru elektronowej mikro metalurgii proszków oraz post-processingu z wykorzystaniem obróbki ubytkowej elementów wytwarzanych metodami przyrostowymi.

 

   Czas trwania

  • 30 – 40 minut webinarium
  • 15 minut Q&A

 

Warto pamiętać: pokój webinarowy ma określoną liczbę miejsc, więc dobrze jest zagwarantować sobie miejsce wcześniejszą rejestracją. Po zapisie link do webinarium zostanie przesłany drogą mailową dzień przed webinarium.

 

ZAPISY: https://goo.gl/vzfjBV

 

pytanie zadane 20 marca w Inventor przez użytkownika PCCPolska (260)
edycja 20 marca przez użytkownika PCCPolska

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi
0 głosów
0 odpowiedzi
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 13 listopada 2017 w Inventor przez użytkownika budzik86 (120)
Strefainzyniera.pl to forum dla inżynierów. Znajdziesz tu informacje na temat pracy w programach CAD oraz możliwości rozwoju zawodowego i pracy dla inżynierów.
...