Netcompany


Netcompany

Pracuj u nas

Netcompany jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się firm consultingowych IT w Danii. W Polsce istniejemy od 2005 roku, a od blisko trzech lat intensywnie powiększamy nasze warszawskie biuro. Dbamy o to, aby – pomimo szybkiego wzrostu i dynamicznych zmian – została zachowana skandynawska kultura pracy, którą rozumiemy jako otwartość, elastyczność, płaską strukturę oraz spójność w działaniu wszystkich oddziałów.

Równie istotne jest dla nas zachowanie profesjonalnego środowiska pracy. Dlatego każdy z naszych specjalistów posiada dyplom na poziomie min. inżyniera lub licencjata. Dzięki doskonałemu wykształceniu w obszarze IT nasza załoga utrzymuje wysoki poziom wiedzy. To niezwykle ułatwia pracę przy wspólnych projektach oraz jest bardzo dobrym punktem wyjścia do owocnych i pasjonujących burz mózgów. Ale przede wszystkim - do tworzenia nowatorskich i unikalnych rozwiązań.

Plany na 2018 rok są bardzo ambitne. Nasze biuro się rozrasta – w najbliższym czasie zajmiemy kolejne piętro i poszerzymy nasz programistyczny zespół o ponad 150 nowych osób. Wynika to przede wszystkim z rosnącej liczby nowych projektów w Danii oraz Norwegii, a także faktu, że w niedługim czasie rozpoczniemy intensywną współpracę z naszymi nowymi biurami w Wielkiej Brytanii oraz Wietnamie. Pracujemy dla klientów z różnorodnych sektorów, takich jak finanse, logistyka, energetyka czy administracja publiczna. Dążenie do zapewnienia najwyższego poziomu usług IT sprawia, że nie możemy stać w miejscu, ale stale dbać o rozwój.

Istotnym elementem strategii Netcompany jest otwartość na współpracę z absolwentami studiów IT lub pokrewnych. Chętnie przyjmujemy w swoje szeregi osoby z niewielkim doświadczeniem oraz te, które nie miały jeszcze okazji go zdobyć. Od naszych pracowników oczekujemy natomiast zaangażowania w naukę i chęci do podnoszenia swoich kompetencji, a przede wszystkim entuzjastycznego podejścia do podejmowania prób i sprawdzania swoich sił w różnych typach zadań. Oferujemy różne ścieżki rozwoju, zróżnicowane technologicznie projekty i głęboko wierzymy, że takie podejście ułatwia utrzymanie zapału i pasji.

Nie prowadzimy naboru na programy stażowe, bo jesteśmy firmą, która umożliwia studentom swobodne łączenie ostatnich lat nauki i jednoczesne zdobywanie praktycznych umiejętności. Zatrudnienie odbywa się w oparciu o umowę o pracę, ale jesteśmy otwarci na przyjmowanie osób w niepełnym wymiarze etatu, jeśli zachodzi taka potrzeba.

W Netcompany absolwenci mają bardzo wysoki priorytet. Stwarzamy im warunki do doskonalenia umiejętności i nabywania wiedzy pod okiem profesjonalistów. Wiemy, że najlepszym sposobem na zmotywowanie studenta do rozwoju jest skierowanie go do praktycznych zadań. Dlatego też już od pierwszego dnia pracy staramy się, aby obowiązki były zróżnicowane i pozwoliły na pełne wykorzystanie tego, o czym była mowa na studiach.

Wśród naszych pracowników jest bardzo wielu starszych programistów, a nawet menedżerów, którzy zaczęli pracę w Netcompany świeżo po studiach. To właśnie ambicja, dobre chęci i intensywny wysiłek przyczyniły się do ich sukcesu zawodowego i spowodowały, że od początku mieli realny wpływ na funkcjonowanie firmy.

Aby ułatwić rozwój, opłacamy certyfikacje oraz zachęcamy do tworzenia powiązanych z nimi grup naukowych. Tym bardziej, że w Netcompany bardziej doświadczeni pracownicy zawsze chętnie dzielą się wiedzą – jest to jeden z kluczowych elementów duńskiej kultury pracy, która tak nas wyróżnia. Co więcej, po przyjęciu do firmy, nasi programiści, trafiają do Netcompany Academy. Jest to unikalny, wewnętrzny program szkoleniowy, do którego dostęp mają wszyscy, którzy pracują już na pełen etat i posiadają minimum tytuł inżyniera. Program ten obejmuje cykliczne szkolenia z różnych dziedzin – nie tylko tych ściśle technicznych, lecz także powiązanych z komunikacją, stylem pracy itp.

Bardzo lubimy poznawać naszych Kandydatów osobiście, rozmawiać z nimi na temat ich zainteresowań oraz planów na przyszłość. Dzięki temu możemy lepiej ich zrozumieć i ocenić, czy Netcompany byłoby dla nich dobrym miejscem.

Aby utrzymać wysokie standardy, szczególną uwagę przykładamy do procesu rekrutacyjnego. Dbamy o to, żeby niósł wartość nie tylko dla nas, ale i dla naszych Kandydatów. Cenimy sobie konstruktywny feedback i już podczas spotkania Kandydat często otrzymuje garść cennych wskazówek czy podpowiedzi.

Zawsze staramy się dopasować stopień trudności i rodzaj pytań do faktycznego poziomu wiedzy Kandydata, z którym się spotykamy. O ile w przypadku bardziej doświadczonych osób weryfikacja techniczna nie stanowi dużego problemu, to w rozmowach z Kandydatami bez doświadczenia komercyjnego czasami trzeba wyjść poza schemat.

Kompetencje miękkie także nie są bez znaczenia. Z racji tego, że jesteśmy firmą konsultingową, nasi pracownicy mają na co dzień bezpośredni kontakt z klientami, przedstawicielami biur z innych lokalizacji, osobami na różnym poziomie zawodowym. Przed pierwszym spotkaniem z jednym z naszych Starszych Developerów warto więc odświeżyć wiedzę programistyczną, ale także przygotować się na różnego rodzaju case studies czy zagadki logiczne.

Dzięki zagadkom mamy możliwość sprawdzenia, jak Kandydaci radzą sobie z myśleniem logicznym, wyciąganiem wniosków, analizą czy syntezą danych. Można się dzięki nim wykazać także kreatywnym podejściem do przedstawionego problemu. Co więcej, weryfikują one również podstawy matematyki i programowania.

Nasi pracownicy regularnie – w ramach oderwania się od codziennych obowiązków – organizują burze mózgów i wspólnie wymyślają różne rebusy, zagadki i żarty logiczne.

Tak było też w przypadku zagadki poniżej. Zachęcamy wszystkich do wypróbowania swoich sił i przesłania nam swojego pomysłu na rozwiązanie.