ATOS


O NAS
 • Lider w transformacji cyfrowej zatrudniający ponad 100 000 pracowników w 72 krajach
 • Dostawca usług zarządzania insfrastrukturą IT, integracji systemów informatycznych, outsourcing’u i doradztwa IT
 • Światowy partner IT Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich
 • Czterokrotny laureat certyfikatu Great Place to Work
 • Blisko 5000 pracowników zatrudnionych w 9 miastach: Bydgoszcz, Warszawa, Wrocław, Kraków, Toruń, Gdańsk, Rzeszów, Łódź, Opole

 

OFERUJEMY
 • Pracę zdalną
 • Prywatną opiekę medyczną (również dentystyczną)
 • Programy szkoleniowe i rozwojowe
 • Możliwość nauki języków obcych
 • Dodatek relokacyjny
 • Bonus referalowy
 • Dodatkowe ubezpieczenie na życie
 • Prywatne ubezpieczenie podróży
 • Dofinansowanie do dojazdów do pracy
 • System MyBenefit
 • Międzynardowe możliwości kariery

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ATOS?

O pracy w Atos, możliwościach rozwoju, jakie daje zatrudnienie w firmie będącej międzynarodowym liderem w branży IT oraz planach rekrutacyjnych na 2017 rok opowiada Anna Data-Hendler, Recruitment Manager w bydgoskim oddziale firmy Atos.

 

Jak wyglądały początki firmy w Polsce?

Firma Atos w Polsce działa od 2000 roku. W Bydgoszczy pracowało wówczas 6 osób. Dziś mamy biura w kilku miastach Polski (Bydgoszcz, Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk, Toruń, Łódź, Rzeszów i Opole), gdzie zatrudniamy ponad 5000 osób.  Tak dynamiczny wzrost organizacji jest jednocześnie unikalną szansą rozwoju dla jej pracowników. Firma cały czas się powiększa, powstają nowe działy, pojawiają się nowe wakaty. Dla osób chcących zbudować swoją karierę możliwości są ogromne.

 

Czym wyróżniają się Państwo jako pracodawca?

Naszym wyróżnikiem są ludzie i atmosfera, którą tworzą. To dzięki wspaniałym specjalistom i ciekawym osobowościom świadczymy najwyższej klasy usługi IT. Dlatego inwestujemy w rozwój pracowników, zapewniamy im przyjazne środowisko pracy oraz stabilność finansową. Kultura firmy budowana jest na zdrowej równowadze pomiędzy życiem zawodowym a życiem prywatnym. Możliwość łączenia pracy i pasji oraz funkcjonowanie w zdrowej równowadze pomiędzy tymi obszarami to cecha charakterystyczna naszej firmy.

 

Jak wygląda proces rekrutacji w firmie Atos?

Proces rekrutacji w firmie Atos składa się z kilku etapów, podczas których sprawdzamy kompetencje wymagane na danym stanowisku pracy. Pierwszym jest krótka rozmowa telefoniczna (ok. 30 minut), która ma na celu weryfikację kompetencji technicznych, które są potrzebne na danym stanowisku. Pytania, z którymi kandydaci mogą się spotkać, dotyczą zarówno zagadnień teoretycznych i praktycznych, jak i radzenia sobie w opisanej sytuacji hipotetycznej. Pogłębienie wywiadu następuje podczas spotkania w biurze Atos, które jest drugim etapem procesu. Spotkanie trwa około 1,5 godziny, a w jego trakcie weryfikowane są znajomości deklarowanych języków obcych, umiejętności i wiedza technniczna oraz kompetencje miękkie.

 

W jaki sposób firma Atos pomaga pracownikom w procesie adaptacji na nowym stanowisku pracy?

Wychodzimy z założenia, że szkolenia wprowadzające mają ogromny wpływ na późniejsze zaangażowanie pracowników, dlatego proces ten jest dość mocno rozbudowany. W firmie Atos funkcjonuje program „Induction”, tj. system szkoleń wprowadzających. Nowi pracownicy mają dedykowanych opiekunów, którzy pomagają im szybko odnaleźć się w nowym środowisku pracy. Każdy nowy pracownik otrzymuje informacje nie tylko niezbędne do pracy na danym stanowisku, ale zdobywa także podstawową wiedzę na temat organizacji oraz procesów i procedur w niej funkcjonujących.

 

Jak dbają państwo o dalszy rozwój pracowników?

Ponadto, niezależnie od zajmowanego stanowiska, pracownicy mają dostęp do szkoleń technicznych, językowych oraz z zakresu kompetencji miękkich. Są one organizowane w sposób tradycyjny, a także dostępne w formie e-learningowej. Pozwala to na rozwój w dowolnie wybranym kierunku. Plan szkoleń dla danego pracownika ustala sam zainteresowany wraz ze swym managerem. Mimo wciąż rosnącej organizacji w Polsce, staramy się by nasi Pracownicy byli postrzegani indywidualnie. Budujemy zatem relacje i staramy się je pielęgnować. To czasem trudne, choć bardzo ważne zadanie – zgrany zespół to podstawa zrównoważonego rozwoju i wspólnego osiągania sukcesów.

 

Czy stosują Państwo elastyczne formy zatrudnienia, tak aby student mógł połączyć pracę z nauką?

W naszej firmie zatrudniamy pracowników w oparciu o umowę o pracę. Są jednak działy, w których możliwe jest łączenie pracy zawodowej z nauką. Mam tu na myśli działy, w których serwisy świadczone są w trybie 24/7. Umożliwia to dość elastyczne planowanie godzin pracy i pozwala pracownikom na łączenie pracy zawodowej z zajęciami nawet na studiach dziennych.

 

Jak wygląda ścieżka kariery w Atos?

W naszej firmie istnieją cztery zasadnicze ścieżki zawodowe:

 • Inżynierska – rozwój w wybranych technologiach, m.in.: programowanie, wsparcie klienta, administrowanie, projektowanie i budowanie architektury
 • Procesowa – rozwój w zakresie koordynowania, a następnie zarządzania procesami takimi jak incydenty, problemy, zmiany, zdolności produkcyjne, konfiguracje.
 • Projektowa – rozwój w zakresie wspierania projektów od strony administracyjnej i finansowej, a następnie całościowe zarządzanie nimi i ich prowadzenie
 • Zarządzająca – rozwój w obszarach takich jak zarządzanie personelem wyższego i niższego szczebla, a także administrowanie usługami i serwisami.

 

Odpowiednia atmosfera w miejscu pracy często zwiększa efektywność pracowników- czy doceniają Państwo znaczenie tego aspektu w Atos?

Atmosfera jest bardzo ważnym czynnikiem, dlatego staramy się aby była ona jak najlepsza. Ważny jest dla nas work-life balance, dlatego staramy się wspierać indywidualne inicjatywy naszych Pracowników. W naszym portfolio pracownik znajdzie programy takie jak B-aktiv, czy globalną platformę „Revitalized”, do wspierania kulturalnych i sportowych aktywności. Cieszy nas również fakt, że nasi Pracownicy angażują się we wszelkiego rodzaju akcje dobroczynne – w tym wypadku, jako firma odpowiedzialna społecznie, również staramy się współuczestniczyć w tego typu działalności i budować podłoże do organizacji wspólnych inicjatyw.  Jesteśmy szczęśliwi, że Atos, jako firma licząca dziś ponad  4 000 Pracowników w Polsce, staje się wspólnym mianownikiem dla wielu ciekawych i częstokroć szczytnych przedsięwzięć. Pracownicy Atos łączą się w grupy dyskusyjne, wspólnie planują aktywności sportowe lub uczestniczą pod logo Atos w sportowych, niekiedy bardzo poważnych i nośnych przedsięwzięciach. Mimo wciąż rosnącej organizacji w Polsce – staramy się by nasi Pracownicy dalej czuli się w Atos postrzegani indywidualnie. To czasem trudne, ale niezmiennie ogromne ważne zadanie. W Atos jesteśmy świadomi, że naszą największa wartość stanowią ludzie

 

Dalsze plany zatrudnieniowe firmy?

Firma Atos planuje w 2017 roku wzrost zatrudnienia. Będziemy poszukiwać kandydatów na stanowiska juniorskie, ale również specjalistyczne i menadżerskie. Poszukujemy osób, które są zainteresowane pracą w międzynarodowym środowisku, znają języki obce, w szczególności język niemiecki, są otwarte na zmiany oraz są zainteresowane rozwojem w jednym z obszarów: technicznym, biznesowym, managerskim lub pracą w działach wspierających, takich jak HR, Kontroling, Zakupy.

 

Gdzie osoby zainteresowane odnajdą aktualne oferty pracy?

Wszystkie dostępne oferty pracy są stale aktualizowane na naszej stronie internetowej kariera.pl.atos.net. Zachęcam także do odwiedzania naszego profilu na Facebooku Atos Poland GDC. Zapraszam serdecznie do ich odwiedzania.