SAS


SAS INSTITUTE

SAS jest światowym liderem Business Analytics - rozwiązujemy skomplikowane problemy biznesowe przy pomocy analityki.

W Polsce współpracujemy z największymi firmami i instytucjami, od ponad 23 lat jesteśmy wiodącym dostawcą rozwiązań Business Intelligence, a niezależne instytucje badawcze plasują nas w ścisłej czołówce dostawców oprogramowania i usług na krajowym rynku.

Polski oddział jest bardzo ceniony w korporacji światowej za innowacyjność działań oraz kompetencje naszych ekspertów.

 

Rozwiązania
Budujemy swoje rozwiązania w oparciu o ugruntowane i powszechnie znane standardy rynkowe (JEE, .NET, technologie własne oraz bazodanowe czołowych dostawców). Wśród stosowanych przez SAS technologii warto wyróżnić:

on-line’owe rozwiązania analityczne klasy Visual Analytics oraz Visual Statistics bazujące na masywnych wolumenach danych,

ultra szybkie przetwarzania danych metodami In-Database, In-Memory, Grid, Cluster,

rozwiązania klasy Cloud Computing,

bazodanowe systemy przetwarzania danych typu Data Integration, Hurtownie Danych, Analityczne Marty Dziedzinowe,

oraz szeroki wachlarz rozwiązań profilowanych pod konkretne potrzeby sektora biznesowego (tzw. SAS Solutions).

 

Zespół

SAS Polska zatrudnia w Warszawie 230 osób,

85 % naszego zespołu jest bezpośrednio zaangażowana w pracę z klientem,

większość naszego zespołu to programiści i konsultanci biznesowi,

średni staż pracy w firmie wynosi 7 lat,

87 % zespołu posiada wyższe wykształcenie.

 

DOŁĄCZ DO NAS

96% pracowników SAS uznaje firmę za wspaniałe miejsce pracy*

Wyjątkowa atmosfera współpracy to coś, co nas szczególnie wyróżnia– otrzymaliśmy 1 miejsce w Polsce w konkursie Great Place to Work® 2014 oraz nagrodę specjalną: „Gdzie biznes styka się z sercem dla ludzi”. *W badaniu przeprowadzonym w 2014 roku przez Great Place to Work® Institute® wzięło udział 98,20% pracowników co zagwarantowało 99,9% wiarygodność wyniku.

Duże możliwości rozwoju oferujemy poprzez udział w niepowtarzalnych projektach, okazję do wykorzystywania w praktyce najnowszych technologii - nie tylko SAS, ale również z zakresu oprogramowania, systemów operacyjnych, systemów baz danych, optymalizacji systemów oraz szeroką ofertę specjalizacji na poszczególnych ścieżkach kariery: technologicznej, analitycznej, biznesowej, kierowania projektami etc.

Program wymiany wiedzy o wdrożeniach to tylko jedna z wielu propozycji SAS Innovation Hub. Oprócz tego będziesz mógł pogłębiać wiedzę na szkoleniach i warsztatach oraz zdobywać certyfikaty wymagane w naszych programach kompetencyjnych ścieżek karier.

Efektywna adaptacja i integracja z zespołem przebiegnie satysfakcjonująco nie tylko z uwagi na pozytywną atmosferę panującą w naszym zespole, ale również dzięki skutecznemu programowi mentoringu – adaptacji do pracy z mistrzem na danym stanowisku.

Kafeteria benefitów pracowniczych zawiera opcje w tak różnych konfiguracjach, że z pewnością stworzysz optymalny pakiet dla siebie. Oprócz tego zaprosimy Cię do udziału w wyjazdach integracyjno-rozwojowych oraz w naszym autorskim programie wellness.

 

 

KOGO SZUKAMY

cid:image001.png@01D06BCF.A2209130

 

Duże i ciekawe projekty właśnie ruszają, dlatego zapraszamy Cię do aplikowania już teraz.

KOGO POSZUKUJEMY?

Jeśli jesteś informatykiem ze znajomością SAS chętnie widzielibyśmy Cię z naszych zespołach projektowych i wdrożeniowych. Jeśli dodatkowo posiadasz wiedzę z obszaru analityki, Enterprise Miner lub HADOOP, to jesteś szczególnie miło przez nas widziany.

GDZIE I KIEDY?

Oferujemy pracę w Warszawie w SAS Institute lub u partnerów SAS.

Widzimy Cię najchętniej w wymiarze pełnego etatu, ale jesteśmy elastyczni. Część etatu też jest możliwa.

 

Prześlij nam CV na wybraną ofertę lub aplikację spontaniczną

www.sas.com/poland/praca

cid:image001.png@01D06BCF.A2209130

 

GDZIE STUDIOWAĆ SAS?

 

ODPOWIEDZI NA PYTANIA

1. Czy przyjmujecie świeżych absolwentów studiów informatycznych?

Tak. W firmie pracują osoby świeżo po studiach, często odbyły u nas wcześniej praktyki albo zostały polecone przez wykładowców. Najchętniej zatrudniamy studentów lub absolwentów ze znajomością  oprogramowania SAS. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, nie wahaj się wysłać do nas swojego CV i listu motywacyjnego. Wszystkie aplikacje są przez nas czytane. Jeśli nie teraz, to być może już jutro będziemy szukać właśnie Ciebie ;). Do osób z bazy CV przesyłamy również oferty od naszych partnerów, z którymi wspólnie realizujemy projekty.

2. Jaka forma zatrudnienia jest oferowana najczęściej?

W SAS Institute oferujemy umowę o pracę. W przypadku studentów możliwe jest tymczasowe zatrudnienie w niepełnym etacie. Nasi partnerzy, z którymi współpracujemy przy poszczególnych projektach proponują bardziej elastyczne formy zatrudnienia (umowę zlecenie, umowę współpracy etc.).

3. Co oferujecie jako dodatkowe świadczenia?

Między innymi oferujemy pakiet socjalny - pracownicy mają do wyboru różne opcje z kafeterii benefitów: m.in. opiekę medyczną, karnety sportowe, naukę angielskiego, bilety do kina, dofinansowanie urlopu, wyprawki noworodkowe i inne. Oferujemy również autorski program z zakresu wellness. Raz w roku wspólnie udajemy się na wyjazd rozwojowo-integracyjny.

4. Jak wygląda przebieg procesu rekrutacyjnego?

Pierwszym etapem rekrutacji jest selekcja zgłoszeń przesyłanych poprzez stronę kariery www.sas.com/poland/praca. Następnie zapraszamy wybrane osoby na rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielami działu HR oraz z potencjalnym przełożonym kandydata. Na rozmowie chcemy lepiej Cię poznać i obiektywnie ocenić Twoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Spotkanie rekrutacyjne to dla Ciebie doskonała możliwość, aby się zaprezentować, pogłębić informacje zawarte w CV, zadać pytania. W zależności od stanowiska, na które rekrutujemy po etapie rozmów podejmiemy decyzje, którego kandydata wybrać lub zaprosimy kilka wybranych osób na kolejną rozmowę. Po zamknięciu rekrutacji zawsze udzielamy informacji zwrotnej osobom, które zaprosiliśmy na spotkania.

5. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Bądź sobą i bądź szczery – zadaniem rozmowy jest optymalne dopasowanie kandydata do odpowiedniego zespołu biorąc pod uwagę jego wiedzę, kompetencje - również interpersonalne, możliwości jego przyszłego rozwoju w SAS przy uwzględnieniu oczekiwań kandydata. Przygotowując się do rozmowy, przemyśl, w jaki sposób możesz najlepiej opowiedzieć o swoich kwalifikacjach i umiejętnościach, co należy podkreślić, które punkty z CV wymagają dodatkowego omówienia. Zastanów się, jakie pytania chciałbyś nam zadać - na wszystkie postaramy się odpowiedzieć.

6. Gdzie będzie znajdowało się moje biuro?

Nasze biuro znajduje się w na warszawskich Bielanach przy ul. Gdańskiej, obok parku Stawy Kellera. Budynek jest własnością SAS Institute, położony jest w korzystnej komunikacyjnie lokalizacji blisko metra Słodowiec oraz metra Marymont. Biura pracowników SAS zlokalizowane są na 3 piętrach. Nie pracujemy w open space, zespoły posiadają własne pokoje. Wdrażając dany projekt możesz tymczasowo pracować również w siedzibie naszych klientów.