Lincoln Electric


O FIRMIE

Lincoln Electric pojawił się w Polsce w 2002 roku, kiedy to przyłączył Bester do grupy Lincoln Electric. Następnie w 2006r i 2007r powstały dwie fabryki na terenie Dzierżoniowa: drutów proszkowych - FCAW oraz osprzętu do cięcia gazowego – Harris Calorific International Sp. z o.o. W 2007 r. Lincoln Electric wykupił WMS Spawmet, zlokalizowaną w Świętochłowicach (koło Katowic), która w 2010 połączyła się z Lincoln Electric Bester. Następnie zakład został przeniesiony do Dzierżoniowa.

Technologie, które stosujemy należą do najnowocześniejszych. Sterowane numerycznie centra obróbki, impregnacja próżniowa transformatorów, montaż powierzchniowy elektroniki, potokowe linie montażowe oraz cały szereg przyrządów wspomagających pozwalają na spełnienie najostrzejszych wymagań jakościowych.

Lincoln Electric Bester Sp. z o. o. produkuje urządzenia i materiały spawalnicze, m.in.: półautomaty spawalnicze, spawarki inwertorowe, profesjonalne urządzenia spawalnicze, transformatory, elektrody, druty spawalnicze, urządzenia typu hobby.

Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. zatrudnia około 430 osób w działach: Rozwoju, Technologii, Utrzymania Ruchu, Sprzedaży, Finansów, Personalnym, Informatyki, Planowania Dostaw, Zakupów, Produkcyjnym. W dziale Rozwoju pracuje około 30- osobowy zespół, zajmujący się opracowywaniem nowych konstrukcji, które następnie poddawane są testom m.in. w nowoczesnym laboratorium pomiarowym. Na wyposażeniu laboratorium znajdują się m.in. multimetry, rejestratory temperatury, mostki pomiarowe, analizatory do badań kompatybilności elektromagnetycznej urządzeń, oscyloskopy oraz urządzenia do symulacji warunków środowiskowych:

  • stół wibracyjny
  • komora klimatyczna
  • komora kurzowa
  • komora do testów IP (sprawdzanie odporności urządzeń na wnikanie wody)
  • podesty, progi, haki samo zwalniające

Prężnie działa również Centrum Technologiczne, którego celem jest:

  • Wspieranie klientów dystrybutorów i przedstawicieli handlowych w zakresie spawalnictwa
  • Organizowanie i prowadzenie szkoleń
  • Opracowywanie i rozwój technologii spawania
  • Prowadzenie pokazów i demonstracji procesów spawania. 
DOŁĄCZ DO NAS

PRAKTYKI I STAŻE

Studenci mają możliwość obycia u nas wakacyjnych praktyk, a ponadto – płatnego stażu na III roku studiów inżynierskich oraz IV i V roku magisterskich studiów uzupełniających. 

W Polsce zakłady Lincoln Electric znajdują się w Bielawie oraz Dzierżoniowie. Więcej informacji na stronie: www.lincolnelectric.pl lub www.lincolnelectric.com, oraz: www.ichooselincoln.eu.

Chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje? Zadaj pytanie!
 
* - pole wymagane
Bądź aktywny - zadbaj o swoją karierę
Zostaw swoje CV Poznaj pracodawców