Strefainzyniera.pl

RYNEK PRACA ROZWÓJ

  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo i Geodezja
  • Energetyka i Gazownictwo
  • Geologia i Hydrologia
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Instalacja i Serwis
  • Internet / E-commerce
  • Inżynieria/Elektronika/Technologia
  • Kontrola jakości/BHP
  • Logistyka i transport
  • Motoryzacja
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Ochrona środowiska
  • Produkcja / Przemysł
  • Rolnictwo i Hodowla
  • Telekomunikacja

Automation Test Lead Engineer

Polska, Gdańsk, pomorskie
2018.01.11
LPP S.A.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Zarządzanie zespołami,
  • Priorytetyzacja zadań dla zespołów testerów automatycznych,
  • Rozbudowa i kontynuacja powierzonej strategii testowej,
  • Wsparcie zespołów projektowych w zakresie automatyzacji testów podczas projektów prowadzonych w metodyce SCRUM
  • Przeprowadzenie ocen okresowych członków zespołów oraz rekrutowanie nowych
  • Wsparcie techniczne oraz merytoryczne dla członków zespołów testów automatycznych,
  • Rozbudowa bazy testów automatycznych w już istniejących systemach informatycznych zgodnie z dynamiką zmian w organizacji,
  • Rozwój narzędzi związanych z testowaniem automatycznym,
  • Analizowanie wyników testów, optymalizacja procesu, zarządzanie i przygotowanie danych testowych oraz symulacje interfejsów zewnętrznych,
  • Utrzymanie i rozbudowa automatycznego środowiska testowego biorącego udział w procesach Continous Integration.
  • Implementacja testów automatycznych,
  • Dokumentowanie przebiegu testów oraz ich wykonania,
  • Współpraca z zespołem projektowym,
  • Nadzór merytoryczny, konsultacje w ramach powierzonych prac
  • Koordynacja i odbiór technologiczny prac podległych pracowników (powierzonych opiece merytorycznej)
  • Ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonego

WYMAGANIA:

  • Minimum 5 letnie doświadczenie w testowaniu oprogramowania (w tym 3 lata w tworzeniu testów automatycznych),
  • Udział przynajmniej w 3-4 projektach jako tester automatyczny,
  • Wcześniejszego doświadczenia w zarządzaniu zespołami,
  • Dobra znajomość OOP, przede wszystkim JAVA
  • Doświadczenie z frameworkami automatyzacji testów: Selenium, AssertJ, Espresso, JMeter, JUnit, UIAutomator, Mockito lub podobnymi,
  • Sprawne posługiwanie się narzędziami do wersjonowania kodu - w szczególności GIT,
  • Praktyczna znajomość SQL,
  • Dobra znajomość narzędzi wparcia pracy projektowej np. Jira, Confluence, TestRail/TestLink/inne,
  • Praktycznej znajomości środowiska Linux,
  • Mile widziana znajomość środowiska ciągłej integracji Jenkins,
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (praca z dokumentacją),
  • Wykształcenie wyższe,
  • Dokładność, systematyczność i zaangażowanie w dążeniu do osiągnięcia postawionych celów,
  • Samodzielność wykonywanych zadań

OFERUJEMY:

  • Ciekawe zadania, dostęp do nowych technologii, rozwijanie wiedzy,
  • Stabilne miejsce zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie z systemem premiowym oraz świadczenia dodatkowe (pakiet medyczny, rekreacyjny, kupony zniżkowe do naszych sklepów, owoce w biurze, służbowe rowery).

Opis stanowiska:

Zadaniem osoby zatrudnionej na stanowisku Automation Test Lead Engineer jest dostarczanie wysokiej jakości narzędzi związanych z automatycznym zapewnieniem jakości wytwarzanego oprogramowania w projekcie oraz organizacji. Realizacja polityki zapewnienia jakości oraz strategii testowej. Do obowiązków na tym stanowisku należeć będzie także zarządzanie zespołami testerów automatycznych oraz rekrutowanie nowych pracowników.