Strefainzyniera.pl

RYNEK PRACA ROZWÓJ

  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo i Geodezja
  • Energetyka i Gazownictwo
  • Geologia i Hydrologia
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Instalacja i Serwis
  • Internet / E-commerce
  • Inżynieria/Elektronika/Technologia
  • Kontrola jakości/BHP
  • Logistyka i transport
  • Motoryzacja
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Ochrona środowiska
  • Produkcja / Przemysł
  • Rolnictwo i Hodowla
  • Telekomunikacja

VoIP testing specialist / VoIP QA engineer

Polska, Katowice, warmińsko-mazurskie
2017.12.22
ADB Polska Sp. z o.o.

Dział Software Quality Assurance ściśle współpracuje z pozostałymi obszarami firmy, zapewniając walidację i weryfikację wymagań wewnętrznych i zewnętrznych. Osiągamy wysoką wydajność dzięki odpowiedniej kombinacji testów zwinnych (agile), testów eksploracyjnych (exploratory testing) i automatyzacji.

Twoje zadania i obowiązki:

  • Przeprowadzanie testów releasów, w tym testów regresyjnych i testów eksploracyjnych, w szczególności na nowych funkcjonalnościach.
  • Dostarczanie zespołowi programistycznemu wszystkich informacji potrzebnych do zrozumienia przyczyny znalezionego problemu - w tym opisy w narzędziu do śledzenia bugów (Jira).
  • Testowanie interfejsów / interoperacyjności różnych modułów.
  • Tworzenie przypadków testowych i zarządzanie wykonywaniem testów w odpowiednich narzędziach, takich jak TestLink.
  • Wykonywanie przypadków testowych podczas wewnętrznych lub zewnętrznych testów akceptacyjnych (user acceptance tests).
  • Współpraca z zespołem wsparcia w rozwiązywaniu problemów klientów, w tym ich reprodukowanie w środowisku testowym.
  • Modyfikowanie konfiguracji środowiska testowego dla specjalnych testów, np. Testy wydajności.
  • Automatyzacja testów regresji (głównie przy użyciu Python / Selenium Webdriver lub podobnego narzędzia).

Idealny kandydat posiada:

  • Doświadczenie związane z protokołami VoIP-owymi takimi jak RTP, SIP, T38 oraz kodekami - warunek konieczny
  • Praktyczne doświadczenie w testowaniu / kontroli jakości software’u (QA)
  • Znajomość środowiska Linux / Unix
  • Przynajmniej podstawową znajomość sieci TCP / IP.
  • Umiejętność programowania pozwalająca efektywnie zautomatyzować testy - preferowany Python, także inne języki skryptowe (mile widziane)
  • Wiedzę na temat technologii głosowych takich jak DECT i ISDN (mile widziane)
  • Angielski na poziomie umożliwiającym czytanie i tworzenie dokumentacji technicznej (min. B2).
  • Dobre umiejętności komunikacyjne, chęć poszerzania wiedzy technicznej

Oferujemy m.in.:

  • Wysokie wynagrodzenie,
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Pracę w grupie ekspertów w międzynarodowym zespole
  • Pracę z nowymi technologiami w aktywnym segmencie rynku,
  • Świetną atmosferę i komfortowe warunki pracy,
  • Eventy integracyjne,
  • Możliwość rozwoju i uczestnictwo w szkoleniach,
  • Pakiet socjalny: prywatna opieka medyczna, dofinansowana karta Multisport, nauka angielskiego w godzinach pracy.