Odwrócona osmoza zapewni krystaliczną wodę

 

Nowoczesne systemy uzdatniania wody

Nasze ciało w ogromnej części składa się z wody, jest ona też niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Warto więc nie tylko regularnie ją pić, ale zadbać też o to, by z naszych kranów płynęła woda najwyższej jakości.

Woda, która płynie z naszych kranów jest w mniejszym lub większym stopniu zanieczyszczona – bez względu na to, czy jesteśmy podłączeni do wodociągu, czy korzystamy z własnej studni. Zawiera wiele pierwiastków i związków, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Najczęściej za dużo jest żelaza, manganu i różnego rodzaju zanieczyszczeń, które nie są obojętne dl a naszego zdrowia. Z pomocą przychodzą na szczęście nowoczesnej generacji filtry do wody, które zapewnią nam stały dopływ wody czystej pod względem mikrobiologicznym i chemicznym.

 

Filtry wykorzystują naturalne właściwości cieczy

Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod w filtrach do wody pitnej jest odwrócona osmoza. Na czym ona konkretnie polega? Ciecz znajdująca się po obu stronach specjalnej filtrującej membrany ma tendencję do wyrównywania różnicy stężeń – woda przepływa z roztworu o wyższym stężeniu do roztworu o niższym stężeniu aż do momentu, gdy osiągnie równowagę osmotyczną. Wykorzystując to naturalne zjawisko do uzdatniania wody można spowodować, by czysta woda przepływała przez membranę, a substancje w niej rozpuszczone były zatrzymywane, a następnie w postaci koncentratu doprowadzane do kanalizacji.

 

Miękka woda bez szkodliwych dodatków

Odwrócona osmoza jest procesem, który umożliwia oddzielenie wody od znajdujących się  niej związków chemicznych. Pozwala uzyskać miękką, najlepszej jakości wodę, pozbawioną nieprzyjemnego zapachu i smaku. Umożliwia uzyskanie wody pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń. Cały system odwróconej osmozy opiera się na zdolności wody do przesiąkania przez błony półprzepuszczalne. Złożony system filtrujący zatrzymuje wszelkie bakterie chorobotwórcze, drobnoustroje, metale ciężkie czy wielkocząsteczkowe związki chemiczne. Dodatkowo odpowiednio dobrany układ filtrów węglowych i mechanicznych zapewnia usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń – od mechanicznych (rdza, muł, zawiesina, piasek, produkty korozji) po mikrobiologiczne (wirusy, bakterie, pierwotniaki).

 

Łatwa w instalacji i obsłudze

W skład systemu opartego na odwróconej osmozie wchodzi doskonałej jakości membrana, która posiada mikroskopijne pory, dzięki czemu jest w stanie zredukować zanieczyszczenia o 99 procent. Jest to nieosiągalne przy wykorzystaniu innych metod. Dodatkowo, w większości systemów filtr osmotyczny jest wyposażony w mineralizator, dzięki któremu woda jest krystaliczna i lekko zmineralizowana. Urządzenie jest estetyczne i bardzo łatwe do zainstalowania i w późniejszej obsłudze, a przy tym niewielkie – można je zainstalować nawet w szafce pod zlewem w naszym domu czy mieszkaniu. Urządzenia tego typu najczęściej montuje się na stalowej ramie lub na tablicy do podwieszenia na ścianie. Do tłoczenia wody do membran wykorzystywane są pompy wysokociśnieniowe, wykonane najczęściej ze stali szlachetnej lub z brązu.

Systemy odwróconej osmozy są powszechnie wykorzystywane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale też w biurach, restauracjach, kawiarniach czy różnego rodzaju punktach gastronomicznych. Nowoczesne technologie w połączeniu z naturalnymi właściwościami cieczy zapewniają czystą, zdrową, pozbawioną zanieczyszczeń wodę.

 

 


Zarejestruj się albo zaloguj aby dodać komentarz


Brak komentarzy.
« Robot o miękkim cieleWspomnienia nie tylko na zdjęciach - stare auta w nowych fabrykach »

 

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji: