Poniedziałkowy przegląd prasy (9.09.2013)

,,Tysiące książek za kilka dolarów. Jak? W wirtualnej bibliotece”

 

Coraz bardziej rosną w siłę wirtualne biblioteki. Dzięki anglojęzycznemu Oyster'owi, można mieć dostęp do 100 tysięcy książek za niecałe 10 dolarów miesięcznie. Aplikacja dostępna jest obecnie tylko na iPhone' ach. Na jesieni ma pojawić się również wersja na iPada.

 

W Polsce książki można wypożyczać za pomocą księgarni internetowej Legimi. Koszt abonamentu na telefon wynosi 9 zł, a na telefon i tablet 19 złotych miesięcznie. W tej cenie do dyspozycji mamy około 2 tysięcy tytułów. Można również skorzystać z konkurencyjnej Czytelni Tu i Tam. Usługa ta dostępna jest dla abonentów Orange i pozwala na wypożyczenie dwóch książek miesięcznie w abonamencie za 10 zł. W dwa razy droższej wersji można czytać prawie bez ograniczeń.

Źródło: wyborcza.biz

 

 ,,Samsung dogania w Polsce Apple'a”

 

Z komunikatu firmy Gemius wynika, że udział urządzeń Apple w ruchu w polskiej sieci spadł z 34 proc. w styczniu do 32 proc w sierpniu. Jednocześnie udział urządzeń Samsunga w rynku wzrósł z 27 proc. do ponad 30 proc. Najpopularniejszym system operacyjnym jest Android.

Źródło: pb.pl


Zarejestruj się albo zaloguj aby dodać komentarz


Brak komentarzy.

Tagi: przegląd prasy, nowe technologie

« EY: pracownicy mogą być głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa informacji w firmachPołączenie Microsoftu i Nokii korzystne dla obu firm. Amerykanie zyskują dostęp do mobilnych map i renomowaną markę, Finowie - bezpieczeństwo finansowe »

 

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji: