Jak napisać CV po angielsku - poradnik i wzór CV

cv po angielsku, wzór cv po angielskuDobre CV po angielsku to mocny atut. Wynika to z faktu, że życiorys zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej jest coraz częściej wymagany przez pracodawców w procesie rekrutacji. Dlatego też warto sumiennie przetłumaczyć swoje Curriculum Vitae.

 

Jak napisać dobre CV po angielsku?

Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które zebrano poniżej.

  1. Podczas tłumaczenia CV na język angielski nie stosuje się nagłówka CV, czy Curriculum Vitae. Zamiast tego warto wyróżnić swoje imię i nazwisko (może być nieco większą i pogrubioną czcionką).

  2. Pozostałe dane personalne (Personal details) to podobnie jak w polskiej wersji językowej: adres miejsca zamieszkania, aktualny adres e-mail i numer telefonu, ewentualnie stan cywilny i wiek. Powyższe dane umieszczamy pod nazwiskiem.

  3. Następnym, najważniejszym elementem cv po angielsku jest „Job objective”, czyli cel zawodowy. W tym punkcie należy zwięźle opisać swoje zawodowe ambicje i dążenia oraz oczekiwania dotyczące obowiązków na stanowisku, na które aplikujemy.

  4. Kolejny punkt stanowi „Work experience”, czyli historia zatrudnienia. Podobnie jak w polskim CV kolejność jest achronologiczna, czyli  zaczynamy od obecnie zajmowanego stanowiska, a kończymy początkowymi doświadczeniami zawodowymi. Oprócz zajmowanego stanowiska warto podać zakres wypełnianych obowiązków.

  5. W punkcie dotyczącym wykształcenia („Education and training”), warto zawrzeć oprócz poziomu wykształcenia i nazwy uczelni również uzyskany stopień naukowy oraz specjalność. W tym miejscu podajemy również informację o ukończonych kursach i szkoleniach (w kolejności achronologicznej).

  6. 6. Ostatni punkt cv w języku angielskim stanowią referencje. Z reguły zamieszcza się w tej sekcji życiorysu sformułowanie: „References available upon request”.

Podczas pisania CV oraz rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim przydadzą się poniższe zwroty:

nationality - narodowość,

adress - adres,

telephone - numer telefonu

marital status - status matrymonialny,

professional experience/work history- doświadczenie zawodowe,historia zatrudnienia

education/ training/courses - edukacja,szkolenie/kursy

qualifications - kwalifikacje,

interests/hobbies - zainteresowania,

computer skills - umiejętność obsługi komputera,

languages - znajomość języków obcych,

occupation - zawód,

driving licence - prawo jazdy,

references - referencje,

annexes - załączniki

 

Tutaj znajdziesz gotowe CV w języku angielskim, które może posłużyć za wzór do stworzenia własnego życiorysu. Powodzenia!

    CezaryV 28.12.2016 o 08:24

    Bardzo przydatny słownik, jako uzupełnienie podam jeszcze kompendium: https://cvninja.pl/artykul/jak-napisac-cv-po-angielsku

Tagi: cv english, jak napisać życiorys, jak napisać dobre cv, jak napisać cv po angielsku

Podobne artykuły

« Wzór CV po angielskuPraca dla inżyniera - jak jej szukać? »

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

wszystkie oferty
11