O nas

Student z energią, inżynier z przyszłością... w ZPUE S.A.

- Jeżeli chcesz stać się częścią naszego innowacyjnego świata, a nie być tylko jego obserwatorem przekonaj się co możemy Ci zaoferować. Przyjdź na targi, zapytaj na swojej uczelni o możliwości współpracy - współpracujemy z organizacjami studenckimi przy tworzeniu wydarzeń, prowadzimy program dni otwartych dla studentów oraz podejmujemy wiele innych form aktywnego dialogu i wymiany doświadczeń. Po więcej odsyłam do strefy studenta na www.zpue.pl - mówi Maciej Mikołajek, HR Business Partner w ZPUE S.A.


Praca z przyszłością

ZPUE jest firmą z trzydziestoletnim doświadczeniem, posiada doskonałe zaplecze technologiczne, jest prekursorem wielu nowatorskich rozwiązań dla energetyki, przemysłu oraz biznesu. Potencjał firmy daje pracownikom nieograniczone możliwości rozwoju i umożliwia realnywpływ na przyszłość w elektroenergetyce. Każdy pracownik ZPUE, niezależnie od tego czy stoją za nim lata pracy w firmie, czy tygodnie stażu, ma otwartą drogę do tworzenia innowacji. Służy temu działający tu program racjonalizatorski, dzięki któremu każdy może zgłaszać własne pomysły, usprawnienia procesów lub rozwiązania produktowe.

Współpraca ze studentami 

Program praktyk studenckich ZPUE - jedna z wielu form współpracy, jaką można nawiązać z firmą będąc jeszcze na studiach, jest doskonałym sposobem "oswojenia się" studentów z czekającymi ich realiami. Młodzi ludzie stawiając pierwsze zawodowe kroki w ZPUE mają możliwość sprawdzenia się w różnych działach i obszarach firmy. Dzięki temu łatwo można się przekonać czy nasze zainteresowania, cechy osobowości, predyspozycje lepiej sprawdzą się w laboratorium badawczym, hali produkcyjnej czy biurze handlowym. 

- Perspektywa, z jakiej student obserwuje rynek pracy jest inna niż osoby, która jest na nim aktywna od dawna. będąc studentem trudno jest podejmować świadome decyzje dotyczące naszej kariery - nie mamy doświadczenia, nie wiemy jaki profil pracy jest dla nas najlepszy, w czym tak naprawdę się sprawdzimy - mówi Kamil Prokop, stażysta w ZPUE S.A. 

ZPUE bardzo ambitnie podchodzi do współpracy ze studentami, czego dowodem są powstające laboratoria partnerskie na uczelniach technicznych. Najnowocześniejsze z nich to laboratorium na Politechnice Śląskiej. Ponadto, każdy student zainteresowany jakimkolwiek z obszarów działania firmy (a nie musi to być energetyka, ponieważ proces produkcji wymaga specjalistów z bardzo wielu dziedzin) ma możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów ZPUE w ramach współpracy przytworzeniu pracy dyplomowej. 

Pasja

Kiedy praca staje się pasją 

Kluczowym kierunkiem bieżącej aktywności badawczo-rozwojowej ZPUE jest temat magazynowania energii i wdrożenie na rynek rozwiązania Smart Power Station, które zmieni obecne, konwencjonalne podejście do przetwarzania i dystrybucji energii. Komercjalizacja koncepcji SPS to krok w kierunku przyszłości i osiągnięcie, z którego skorzystają przede wszystkim: podmioty z dynamicznie rozwijającego się obszaru e-mobility, dystrybutorzy energii, zakłady przemysłowe i użytkownicy OZE. Pracownicy ZPUE nie boją się wyzwań - niezależnie od tego czy stacje potrzebne są w Chille i muszą pokonać 13 tysięcy kilometrów w kontenerze morskim, czy trzeba je dostarczyć na Syberię, gdzie będą pracować w ekstremalnych warunkach, pokryte metrową warstwą lodu, czy będą obsługiwać elektrownię fotowoltaiczną w Niemczech, jeden z największych portów kontenerowych w Rotterdamie, czy największy na świecie akcelerator cząstek tzw. "wielkim zderzaczu hadronów" w CERN, stają na wysokości zadania. 

www.zpue.pl