opublikował: Krystian1990, 2022-03-02

Jeśli zastanawiasz się, kto ma najwięcej subskrypcji na świecie w serwisie Youtube, warto wiedzieć, jak YouTube klasyfikuje filmy. Witryna kiedyś klasyfikowała filmy według liczby osób, które je obejrzały, więc film z niską liczbą wyświetleń znajdował się na dole listy. Ale dzięki algorytmom, które mierzą zaangażowanie, YouTube sprawia, że ??polecane filmy są teraz bardziej zróżnicowane i interesujące. Oznacza to, że Twój film może dotrzeć do większej liczby osób, jeśli będziesz korzystać z tej witryny.

Funkcja wyszukiwania YouTube pomaga ludziom znaleźć filmy, które chcą obejrzeć. Użytkownicy wyszukują filmy, wpisując słowa kluczowe w polu wyszukiwania YouTube. Popularność filmu zależy od tego, ile razy ludzie szukali podobnego filmu. Z tego powodu YouTube używa algorytmu, który składa się z ponad miliona wierszy kodu, aby oceniać wyniki wyszukiwania. Jeden z tych algorytmów analizuje metadane filmów. Te metadane to takie elementy, jak tytuł, opis, miniatura, tagi i tak dalej. Jeśli możesz się upewnić, że te dane są odpowiednie do treści Twojego filmu, pomoże to uzyskać wyższą pozycję na liście filmów wideo.

Jako twórca ważne jest, aby Twoje filmy były jak najlepsze. Algorytm informuje ile się zarabia na youtube i ma na celu priorytetowe traktowanie satysfakcji poszczególnych użytkowników. Aby uzyskać wysokie rankingi, musisz regularnie przesyłać pliki i budować relacje z odbiorcami. Nie martw się, jeśli przesyłasz zbyt często, ponieważ czas między przesyłaniem nie jest skorelowany z odbiorcami YouTube. Zamiast tego ważniejsze jest utrzymywanie stałych relacji z odbiorcami.

Jak wspomniano wcześniej, YouTube stale wprowadza zmiany w swoim algorytmie. Zmiany te obejmują prezentowanie filmów związanych z tym, który aktualnie oglądasz, oraz pokazywanie sugestii na podstawie Twoich preferencji i historii oglądania. W ten sposób algorytm jest w stanie dostarczyć Ci najbardziej odpowiednie filmy i zachęca do zaangażowania, dzięki czemu możesz oglądać tyle filmów, ile chcesz. Śledzi również najpopularniejsze kanały i tematy, dzięki czemu Twoje filmy będą widoczne dla jak największej liczby osób.

Jeśli jesteś nowy w YouTube, powinieneś wiedzieć, że algorytm jest bardzo złożony. Na szczęście łatwo jest nauczyć się podstaw i jest to również bezpłatne. Tak długo, jak masz dobry film, będziesz miał miliony widzów. Ważne jest również, aby zrozumieć, jak zoptymalizować filmy pod kątem potrzeb odbiorców. Możesz poprawić widoczność swojego filmu, zwiększając liczbę wyświetleń i widoczność swojego kanału.

Algorytm YouTube śledzi zaangażowanie widzów, śledząc, ile czasu ludzie spędzają na oglądaniu filmów oraz co im się podoba, a co nie. Nagradza tych, którzy angażują się w treść, a nie tych, którzy są apatyczni i bierni. Mierząc całkowitą liczbę wyświetleń, YouTube nagradza kreatywnych przedsiębiorców. Algorytm jest wrażliwy na sposób, w jaki ludzie angażują się w treści, więc możesz dostosować swoje filmy do potrzeb odbiorców. Jeśli nie jesteś profesjonalistą, możesz zastosować te taktyki.

Jeśli chodzi o YouTube, to doskonała platforma do wideo online. To potężne narzędzie umożliwiające dotarcie do milionów ludzi, ale algorytmy ciągle się zmieniają. Oznacza to, że nawet najskuteczniejszą strategią jest skupienie się na treściach, które najbardziej angażują widzów. Mając to na uwadze, YouTube poleca najlepsze filmy Twoim widzom. A ponieważ YouTube nieustannie modyfikuje swoje algorytmy, jest czymś więcej niż platformą dla filmów.

Algorytm wykorzystuje również aktywność użytkownika, aby określić, które filmy wideo polecić. Historia i preferencje użytkownika służą do generowania kandydatów. Algorytmy są bardzo wrażliwe na to, jak długo ludzie spędzają oglądanie filmu, więc rekomendacje, które widzisz w YouTube, są oparte na tych czynnikach. Śledząc zachowanie użytkownika, YouTube jest w stanie dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać swój algorytm, a tym samym stworzyć najlepsze treści dla swoich użytkowników.

W przeciwieństwie do innych platform, algorytm YouTube bierze pod uwagę historię użytkownika podczas określania, które filmy są mu polecane. Algorytm analizuje historię użytkownika, aby określić, które filmy są najbardziej odpowiednie dla użytkownika. Algorytm mierzy również, ile czasu użytkownik spędził na oglądaniu wideo. Jeśli dana osoba spędza więcej czasu na filmie, YouTube oceni go wyżej niż film, który ma mniejsze zaangażowanie.

Zaloguj się aby dodać komentarz