opublikował: Krystian1990, 2022-03-02

Jeśli jesteś zainteresowany hodowaniem gupików jako zwierząt domowych, jesteś we właściwym miejscu (dodatkowo warto zainteresować się odmianą gupik santa maria jako rybką na pierwszy raz). Istnieje kilka sposobów na opiekę nad tymi pięknymi stworzeniami, w tym odpowiednie karmienie i podmiany wody. Ta infografika pokaże Ci, jak sprawić, by zbiornik Twojego gupika wyglądał dobrze i zdrowo. Wyjaśni również, jak hodować ten gatunek, a także jak odpowiednio o nie dbać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o gupikach, czytaj dalej.

gupik

Pierwszym krokiem jest poznanie ich zachowania i sposobu rozmnażania. W naturze ryby te zazwyczaj żyją około dwóch lat, ale ich żywotność może być znacznie dłuższa lub krótsza. Samice gupików zwykle składają jaja po 10-20 tygodniach i kontynuują rozmnażanie do 20-34 miesiąca życia. Samce gupików dojrzewają około siedmiu tygodni. Podczas gdy gupiki są na ogół bardzo zdrowe, niektóre są nadmiernie drapieżne i mają krótką żywotność.

Fantazyjne gupiki nie są tak odporne jak dzikie gupiki, ale mają pewne unikalne cechy. Na przykład gupik kobry niebieskiej ma niebieskie ciało z czarnymi pionowymi paskami i trójkątną płetwą ogonową. Gupik czerwony ma jaskrawoczerwone łuski i złotą płetwę ogonową. Tymczasem gurpy kobry mają unikalny wzór na ogonie i są często określane jako łyk lamparta.

Żywotność gupika dumbo wynosi dwa lata, ale może się różnić w zależności od temperatury wody i innych czynników. Samice produkują narybek w wieku od 10 do 20 tygodni, podczas gdy samce dojrzewają w wieku od siedmiu do dziesięciu tygodni. W tym czasie samica będzie całkowicie niezależna od samca i będzie kontynuowała rozmnażanie bez samca. Naukowa nazwa gupika to Poecilia reticulata. Występują w różnych kolorach, ale wszystkie są tego samego gatunku i krzyżują się, aby stworzyć więcej odmian kolorystycznych.

Na świat przychodzi samica gupika z wieloma jajami. Jeżeli samiec nie istnieje, samica może wydać na świat gromadę żywych dzieci. Cykl reprodukcyjny gupika może trwać do pięciu miesięcy. To doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy uwielbiają mieć zwierzaka. Jego jasne, żywe kolory rozjaśnią każde akwarium. Produkowane gupiki są idealnymi zwierzętami domowymi dla różnych środowisk.

Podczas gdy samiec będzie wielokrotnie rozmnażał się z samicą, ciężarną samicę można łatwo rozpoznać po ciemnym oznaczeniu na jej brzuchu. Ciężarna samica powinna być karmiona trzy do pięciu razy dziennie przez następne 26 do 31 dni. Matka ciężarnego gupika musi być trzymana w akwarium z dużą ilością składników odżywczych. Częstotliwość karmienia ciężarnych gupików powinna wynosić co najmniej trzy do pięciu godzin dziennie.

Samce gupików będą rozmnażać się z samicami więcej niż jeden raz. Jeśli samica jest w ciąży, wyda jedno lub więcej dzieci. Samiec będzie nieco mniejszy i będzie miał jaśniejsze ciało niż samica. Okres ciąży będzie trwał około 26 do 31 dni. Powinnaś karmić ciężarną gupik trzy do pięciu razy dziennie. Samiec gupika będzie miał średni okres ciąży od 26 do 31 dni.

Gupiki to małe ryby, które zwykle mają tylko dwa cale długości. Samiec jest mniejszy i jaśniejszy niż samica jest mniejsza. Znane są również jako ryby tęczowe lub gupiki. Ich kolorowe płetwy piersiowe przypominają uszy słonia. Gupik może być trzymany w większym zbiorniku niż większość innych zwierząt akwariowych. Gupiki są zaskakująco odporne. Potrafią przetrwać w większych zbiornikach, dlatego są tak popularne.

Gupik można znaleźć w lokalnym sklepie zoologicznym lub w Internecie. Istnieje wiele różnych kolorów gupików. Możesz znaleźć piękną platynową mozaikę Dumbo Guppy, przeszukując Internet. Jeśli masz zbiornik tropikalny, pokochasz również tę rybę. Duże uszy sprawiają, że wyróżnia się na tle. Bez względu na kolor Twoich gupików, będziesz zachwycony ich urodą.

Zaloguj się aby dodać komentarz