opublikował: Krystian1990, 2022-03-02

Trzy główne typy strajków to: ekonomiczny, symboliczny i polityczny. Pierwsze dwa dotyczą wynagrodzeń, świadczeń i warunków pracy, a dwa ostatnie dotyczą nielegalnej działalności pracodawców. Pierwsza z nich ma najbardziej oczywiste konsekwencje dla pracowników, podczas gdy druga ma wiele bardziej subtelnych skutków. Strajk rotacyjny na czym polega, czy to symboliczny, czy polityczny, może doprowadzić do znacznych strat ekonomicznych dla obu stron. Koszt ekonomiczny strajku jest często trudny do oszacowania, ale często jest nieobliczalny. Światowe media nadal donoszą o szczegółach brutalnych działań obu stron. W niektórych przypadkach protest może wywołać presję i uwagę opinii publicznej.

urlop

Najczęstszym rodzajem strajku jest strajk pracowniczy. Strajk pracowniczy to przerwanie pracy mające na celu wywarcie nacisku na pracodawcę do wprowadzenia zmian. Działania te są zwykle organizowane przez związki zawodowe, które stanowią około 15 procent siły roboczej w Stanach Zjednoczonych. Strajki związkowe są najczęściej kojarzone z dużymi korporacjami, ale mogą być również wykorzystywane przeciwko małym pracodawcom. Niezależnie od charakteru protestu, są potężnym sposobem na zdobycie tego, czego chcesz.

Drugi rodzaj strajku to akcja protestacyjna. Ten rodzaj strajku jest reakcją na powszechny żal i wiąże się ze zbiorową odmową pracy. Podczas strajku pracownicy rezygnują z pracy, aby wywierać presję na pracodawcę. Jest to potężna forma nacisku, która może skutecznie wprowadzać zmiany w miejscu pracy. Jest to również skuteczny sposób na zwrócenie uwagi na politykę firmy.

Innym rodzajem strajku jest strajk współczucia. To wtedy pracownicy z innej branży decydują się na przerwanie pracy. Strajk może być uzasadniony, ponieważ jest nieuzasadnionym zajęciem praw pracodawcy. Jeśli te dwa rodzaje strajków nie wykluczają się wzajemnie, mogą być korzystne dla obu stron. Podczas strajku sympatycznego pracodawca może zgodzić się na negocjacje i kompromis, ale nie jest to rzadkością w negocjacjach zbiorowych.

Strajk to zbiorowa odmowa pracowników do pracy - co mówi prawo pracy o urlopie wypoczynkowym. Mogą być oparte na problemie ekonomicznym, praktykach pracowniczych lub kwestiach politycznych. Strajk może być również spowodowany solidarnością z innym związkiem lub sporami sądowymi między związkami. Chociaż niektóre z tych rodzajów strajków są nielegalne, w wielu przypadkach są nadal legalne. Spowolnienie to typowy przykład spowolnienia. Obejmuje również te same kwestie, co strajk generalny, ale nie jest tak powszechny jak strajk generalny.

Chociaż strajk jest protestem przeciwko nieuczciwym praktykom biznesowym, zazwyczaj jest to strajk generalny. W tym przypadku pracownicy odmawiają wykonywania swojej pracy, ponieważ sprzeciwiają się praktykom pracodawcy. Strajk współczucia ma miejsce, gdy pracownicy nie przekraczają linii pikiet, ponieważ mają dla nich współczucie. Strajk współczucia nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia osoby. Strajk generalny skupia się na żądaniach uczestników.

praca

W dzikim strajku grupa pracowników nie strajkuje w okresie obowiązywania umowy. Nie strajkują jednak, ponieważ pracodawca zakazał im tego. Zamiast tego związek musi dać im zielone światło na robienie tego, czego chcą. Strajki są nielegalne, ale mogą być użytecznym narzędziem w walce z nieuczciwymi praktykami pracowniczymi. Jeśli firma może zakazać związków zawodowych, może to być dobry sposób na zdobycie władzy.

Strajk gospodarczy jest formą dźwigni podczas negocjacji. W przeciwieństwie do strajku nieuczciwej praktyki pracownicze, przekroczenie linii pikiet bez ostrzeżenia jest legalne. Dlatego firma zagrożona strajkiem jest najlepiej przygotowana do zaoferowania alternatywnej usługi. Oprócz korzyści ekonomicznych, tego typu działania mają inne zalety. Na przykład firmy mogą tracić klientów, gdy dostawca odmawia pracy przez określony czas.

Skutki społeczne strajku zależą od rodzaju strajku. Podczas gdy większość strajków ma na celu podniesienie płac, koszty społeczne będą odczuwane przede wszystkim przez pracowników. W niektórych krajach strajkujący pracownik może również stracić pracę. W kraju socjalistycznym rząd musi zapewnić przestrzeganie tego prawa. To dlatego, że strajk jest nielegalny we własnym kraju. Nawet jeśli związki zawodowe mogą prowadzić negocjacje, nie ma gwarancji.

Zaloguj się aby dodać komentarz