opublikował: Krystian1990, 2022-03-02

Jakie rośliny poza kwiatami są dobre dla Twojego domu? Fitoremediacja to metoda wykorzystująca rośliny zielone do pochłaniania zanieczyszczeń i poprawy jakości powietrza. Paproć bostońska jest rośliną domową o niskich wymaganiach konserwacyjnych, która nie jest toksyczna dla kotów i psów. Roślina Pothos to roślina doniczkowa, która ma ładne odcienie złota. Ma również właściwości oczyszczające powietrze i może być przydatny jako środek odstraszający owady. 

rosloiny

Wśród roślin trudnych do zabicia są rośliny wężowe, które są trujące, ale można je uprawiać w pomieszczeniach i są trujące dla ludzi. Rośliny wężowe Sansevieria są doskonałymi roślinami do domu, ponieważ mogą dorastać do 15 stóp na otwartej przestrzeni, ale można je przechowywać w mniejszych pomieszczeniach to również dobre rośliny przed wejściem do domu. Utrzymywanie niskiego poziomu światła ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia i bezpieczeństwa, dlatego należy trzymać je poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Golden Pothos to dobra roślina do Twojego domu. Rośnie wysoko i wymaga słabego oświetlenia. Jej liście są piękne, a także usuwa toksyny z powietrza. Roślina najlepiej rośnie w świetle pośrednim i nadaje się do łazienki. Jeśli masz dzieci, prawdopodobnie nie jest to najlepszy wybór dla Twojego domu. Upewnij się, że twoje dzieci nie są w pobliżu, aby się nim cieszyć. Z drugiej strony nie jest to również bezpieczne dla zwierząt domowych, więc najlepiej jest mieć tylko taką roślinę doniczkową, która jest bezpieczna dla dorosłych.

Kolejną wspaniałą rośliną do domów jest lilia pokojowa. Nie jest toksyczny i może rosnąć w słabym lub jasnym świetle. Rośliny te preferują wilgotną glebę i zacieniony obszar. Nie jest polecana do gospodarstw domowych z małymi dziećmi, ale jeśli nie masz pewności, czy Twoje dzieci są w pobliżu, ta roślina jest doskonałym wyborem. W przeciwieństwie do większości kwiatów jest również bezpieczny dla dzieci i nie wymaga dużej ilości wody ani światła.

Istnieje wiele rodzajów roślin, które można uprawiać w pomieszczeniach. Niektóre są łatwe w utrzymaniu, podczas gdy inne wymagają dodatkowej TLC. Rośliny Monstera to świetny wybór do wnętrz. Są doskonałym wyborem dla osób z napiętym harmonogramem i są znane ze swojej wyjątkowej urody. Roślina ta jest szczególnie atrakcyjna, jeśli znajduje się w słonecznym, ciepłym miejscu. Możesz go użyć do dekoracji swojego domu lub np. wybierając kwiaty do kościoła na ślub.

Światło rośliny jest najważniejszym czynnikiem jej przetrwania. Światło jest niezbędne dla roślin i potrzebują dużo światła, aby się rozwijać. Jeśli masz okno z dużym świetlikiem, pomyśl o rajskim ptaku. Roślina potrzebuje dużo światła słonecznego i wilgotnej gleby. Jej jasne, kolorowe kwiaty sprawiają, że jest atrakcyjna dla oczu, ale nie nadaje się do pomieszczenia z niewielką ilością naturalnego światła.

Oprócz atrakcyjności pilea peperomioides są również łatwe w pielęgnacji. Liście tych roślin wyglądają jak małe płatki lilii i mogą dorastać do 15 stóp wysokości na zewnątrz. Można je przechowywać w pomieszczeniach w wilgotnych warunkach i doskonale nadają się do łazienek. Nie są trujące dla zwierząt domowych i dzieci, więc są dobrym wyborem dla domów tylko dla dorosłych.

Paprocie bostońskie znane są ze swoich właściwości oczyszczających powietrze, a także są atrakcyjne. Paproć bostońska musi być cały czas wilgotna, ale najlepiej umieścić ją przed oknem. Bluszcz i inne pnącza są roślinami szybko rosnącymi, ale z radością wspinają się po ścianach i rozwijają się w odpowiednich warunkach. Najlepiej nadają się do wnętrz i wymagają jedynie umiarkowanej ilości światła.

Jeśli chcesz zachować roślinę, poszukaj takiej, która jest łatwa w pielęgnacji. Najłatwiejsze do pielęgnacji są te, które są mało wymagające w utrzymaniu i mają małe zapotrzebowanie na wodę. Jeśli jednak nie masz ogrodu, możesz rozważyć niektóre z tych roślin. Będziesz mile zaskoczony, o ile bardziej kolorowe będą wyglądać w Twoim domu! Wybierając roślinę, zastanów się, jaka pasuje do Twojego domu.

Wybierając roślinę, upewnij się, że jest trująca. W niektórych krajach rośliny są świetnym sposobem na uniknięcie tych toksyn. Wybierz rośliny, które są trujące dla ludzi, nie powinny być trzymane w domu. Trujące rośliny należy usunąć z domu. Warto również rozważyć dodanie kilku trujących roślin. Jeśli martwisz się o działanie rośliny, wybierz gatunek, który jest łatwy w utrzymaniu.

Zaloguj się aby dodać komentarz