opublikował: Krystian1990, 2022-03-02

Choroba Parkinsona jest poważnym stanem. Chociaż nie jest znane lekarstwo, to postępujące zaburzenie neurologiczne jest wysoce uleczalne. Wczesne leczenie jest kluczem do opanowania objawów. Poniższe kroki mogą pomóc w rozpoczęciu procesu odzyskiwania. Dowiedz się o różnych opcjach leczenia i które z nich mogą być dla Ciebie odpowiednie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak skutecznie leczyć chorobę Parkinsona. Oto kilka wskazówek dla osób, u których zdiagnozowano chorobę.

Dostępnych jest wiele opcji leczenia. Chociaż nie możesz zatrzymać choroby, możesz zmniejszyć oznaki i objawy. Dieta bogata w przeciwutleniacze może zapobiegać uszkodzeniom mózgu poprzez zapobieganie stresowi oksydacyjnemu. Jedz pokarmy bogate w przeciwutleniacze, takie jak owoce, warzywa i orzechy. Unikaj również spożywania dużej ilości tłuszczów nasyconych. Wiadomo, że te tłuszcze przyczyniają się do rozwoju choroby Parkinsona. Staraj się spożywać co najmniej trochę tłuszczu omega-3 dziennie - czy parkinson jest dziedziczny?.

Ćwiczenia są ważną częścią radzenia sobie z objawami. Aktywność fizyczna, zwłaszcza chodzenie, może być trudna dla osoby z chorobą Parkinsona. Niektóre ćwiczenia mogą pomóc pacjentowi w radzeniu sobie z chorobą i ułatwić wykonywanie codziennych zadań. Ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia mogą pomóc im poruszać się bezpieczniej. Powinni również unikać pochylania się lub sięgania, a także powinni usuwać wszelkie niebezpieczeństwa potknięcia się. Dla osób z ciężką chorobą Parkinsona ćwiczenia mają kluczowe znaczenie.

W celu opanowania objawów choroby Parkinsona stosuje się leki. Leki pomagają pacjentom zmniejszyć fluktuacje motoryczne. Leki te przyjmowane do krwiobiegu mogą złagodzić niektóre objawy. Mogą jednak powodować poważne skutki uboczne. Podczas okresów „włączonych” pacjenci mogą poruszać się swobodnie i z mniejszym drżeniem. Ich okresy „wyłączenia” mogą powodować niekontrolowane ruchy wijące się i inne problemy. W skrajnych przypadkach mogą wymagać stałej opieki pielęgniarskiej.

Ćwiczenia mają kluczowe znaczenie dla zmniejszenia objawów choroby Parkinsona. Ćwiczenia, które pomogą Ci pozostać aktywnym, są koniecznością dla osób z chorobą Parkinsona. Te ćwiczenia pomogą Ci uniknąć upadku lub poślizgnięcia. I pamiętaj, aby każdego dnia odpoczywać wystarczająco dużo! Im więcej robisz, tym lepiej parkinsonizm polekowy. Dobry sen w nocy jest bardzo ważny dla osób z chorobą Parkinsona. Najlepszym sposobem na więcej odpoczynku jest regularne ćwiczenie.

Niezbędne jest przyjmowanie odpowiednich leków na chorobę Parkinsona. Pomoże ci to poprawić jakość życia. Dostępnych jest wiele rodzajów leków, które mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami. Większość z nich można zabrać na całe życie. Na przykład zapewnią Ci mobilność tak długo, jak tego chcesz. Jeśli potrafisz zrobić wszystkie te rzeczy, ogólnie poczujesz się lepiej. Jeśli przyjmujesz więcej niż jeden lek, lekarz najprawdopodobniej przepisze więcej.

Chociaż nie ma lekarstwa na chorobę Parkinsona, istnieje wiele metod leczenia, które mogą spowolnić objawy i pomóc w prowadzeniu normalnego, niezależnego życia. Aktywność fizyczna pomoże Ci zachować niezależność i zapewni bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych czynności. Podczas trzeciego etapu możesz wykonywać proste ćwiczenia rozciągające i poprawiające postawę. Co więcej, możesz sprawdzać saldo, aby upewnić się, że nie tasujesz.

Chociaż nie można odwrócić choroby, leki pomogą Ci kontrolować objawy choroby. Leki mogą zmniejszyć objawy choroby i poprawić ogólny stan zdrowia. Chociaż będziesz musiał ściśle współpracować z lekarzem, konieczne jest zasięgnięcie porady specjalisty od zaburzeń ruchowych, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiednią dawkę leków. Nowy lek może być korzystny, ale ważne jest, aby przedyskutować z lekarzem skutki uboczne.

Ważne jest, aby monitorować swoje postępy. Jeśli masz trudności z chodzeniem, natychmiast poszukaj pomocy medycznej. Twój lekarz przepisze Ci leki, które pomogą Ci bezpiecznie chodzić. Jeśli masz problemy ze wstawaniem, wypróbuj inny lek. Osoby, które nie mają choroby, mogą potrzebować opieki lekarza. Jeśli masz problemy z chodzeniem, możesz rozważyć użycie wózka inwalidzkiego lub chodzika.

Zaloguj się aby dodać komentarz