opublikował: Krystian1990, 2022-03-02

Barwna przeszłość bulteriera dała tej rasie wiele nazw. Niektóre z tych psów to w rzeczywistości kundle, ale to zupełnie inna historia. Chociaż BT mają barwną przeszłość, nie są mniej podatne na choroby niż inne rasy. Najczęstszą chorobą w tej rasie jest zwichnięcie rzepki. Zwichnięcie rzepki występuje, gdy rowek, który utrzymuje rzepkę z przodu nogi, jest zbyt płytki, co umożliwia wyślizgnięcie się kości ze stawu.

Chociaż Bulteriery są potężne i zaciekle lojalne, można je również wyszkolić, aby były łagodne w stosunku do rodziny. Zwykle są bardzo kochające i oddane, a nawet mogą być używane jako psy stróżujące. Chociaż rasa może być trochę onieśmielająca, w rzeczywistości są dość łatwe do wyszkolenia. Jeśli jesteś nowy w posiadaniu psa, najpierw przeprowadź badania i wybierz renomowanego hodowcę.

Pomimo zastraszającego wyglądu bulteriery nie są brutalne ani agresywne. Ich przyjazny charakter sprawia, że są dobrym wyborem dla domowych pupili. Chociaż są silne i wytrzymałe, są również ciche, delikatne i kochające. W przeciwieństwie do niektórych innych ras, nie szuka walk, ale jest bardzo posłuszny i przyjazny to jest bardziej z godne z charakterem Bulteriera . Będziesz chciał upewnić się, że Twój pies czuje się komfortowo w Twoim domu, zapewniając mu ćwiczenia i dużo miłości.

Bulterier

Ponieważ bulteriery są niezwykle inteligentne i naturalnie czułe, są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Jednak ich temperamenty zależą od osobowości właściciela i jego rodziny. Jeśli ich właściciel jest agresywny lub ponury, pies prawdopodobnie będzie zachowywał się ponuro, a nawet stanie się defensywny. Dzięki temu rasa ta najlepiej sprawdza się w domach, w których właściciele mają dużo wolnego czasu. Jeśli więc szukasz psa rodzinnego, rozważ zakup bulteriera!

Chociaż bulteriery są ogólnie przyjazne i dobrze wychowane, nadal mogą cierpieć na pewne schorzenia. Chociaż są ogólnie stosunkowo zdrową rasą, są podatne na problemy skórne i choroby stawów (najczęstsze choroby bulterierów). Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że twój nowy towarzysz ma odpowiednią opiekę zdrowotną, aby uniknąć wszelkich komplikacji. Jeśli masz historię walk psów, skonsultuj się z weterynarzem tak szybko, jak to możliwe.

Ta rasa może być bardzo przyjaznym psem. Kocha inne psy i ludzi, i są dobre dla niemowląt i starszych dzieci. Jeśli szukasz zwierzaka rodzinnego, rozważ Bullteriera. Przekonasz się, że to idealny pies dla wielu rodzin. Musisz znaleźć dla tej rasy dom odpowiedni dla swojej rodziny i upewnić się, że Twój pies ma ogrodzone podwórko.

Pomimo swoich otwartych osobowości, bulteriery są również bardzo inteligentne. Są dobrzy w odczytywaniu ludzkich emocji i są niesamowicie przywiązani do dzieci. Nie lubią być pozostawione same sobie przez długi czas, a ich temperamenty są wysoce nieprzewidywalne. Tak długo, jak są szczęśliwe, tersy byka będą wspaniałymi towarzyszami w rodzinie. Zrób więc swoje badania i znajdź idealny!

W przeciwieństwie do innych ras głowa bulteriera ma owalny kształt. Jest tak wyraźny, że łatwo o błędną interpretację emocji rasy. Jest również bardzo ciężki i mocny, dlatego często określa się go mianem psa gladiatora. Oprócz tego, że są duże, bulltersy mają stojące uszy. Ich końcówki douszne są również dość widoczne.

Rasa ta jest doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi ze względu na swój niezależny charakter. Ta rasa jest bardzo lojalnym i oddanym zwierzakiem. To świetny wybór dla aktywnych rodzin, ale wymaga dużo treningu. Oprócz tego, że jest lojalnym towarzyszem, bulterier musi być uspołeczniony. Potrzebują również stałego nadzoru i są silnym, dominującym psem.

Jak w przypadku wszystkich ras, Bullterrier może być świetnym zwierzakiem. Jest bardzo przyjacielski i dobrze dogaduje się z innymi psami. Zrzucają się minimalnie i są stosunkowo łatwym do pielęgnacji psem. Ale jedyną wadą tej rasy jest to, że jest wyjątkowo wymagająca w utrzymaniu. Jak wszystkie psy, wymaga codziennych ćwiczeń i stałego towarzystwa. To świetny wybór dla aktywnych rodzin.

Jak wytresować psa rasy bulterier - przewodnik

Jeśli zastanawiasz się, jak wyszkolić bulteriera, ten przewodnik jest dla Ciebie. Rasa ta znana jest z tego, że jest niezwykle uparta, ale jeśli z nią popracujesz, możesz sprawić, że będzie się lepiej zachowywał w mgnieniu oka! Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas treningu bulteriera jest obserwowanie jego naturalnego zachowania. Jeśli zauważysz na przykład, że Twój Bull Terrier ciągle szczeka, powinieneś zwrócić uwagę na to zachowanie. Później możesz przeanalizować zachowanie i dostosować je do swoich potrzeb.

bulterier tresura

Najlepszym sposobem na wyszkolenie bulteriera jest użycie pozytywnego wzmocnienia. Ta technika wymaga nagradzania psa za każdym razem, gdy wykonuje pożądane zachowanie. Powinieneś użyć swojego głosu, aby wzmocnić pozytywne reakcje. Powinieneś także mieć w pobliżu swoje ulubione smakołyki. Dzięki temu Twój Bull Terrier poczuje się kochany i doceniany. Nauczy się kojarzyć zachowanie z pochwałami i lepiej zareaguje, gdy je pochwalisz.

Następnym krokiem jest nauczenie twojego BullTerriera komendy wysiadania. To pierwsza komenda, której Twój pies powinien się nauczyć. Pomoże Ci zapobiegać niechcianym zachowaniom i zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie. Co więcej, kliker jest dobrym wyborem do treningu psów i jest świetnym sposobem na rozpoczęcie od tego polecenia. Gdy tylko złapiesz swojego BullTerriera na zachowaniu, upewnij się, że nagradzasz go kliknięciem.

Przewodnik po szkoleniu bulteriera powinien zawierać odpowiednią żywność. Zdrowa dieta Bulteriera oraz duża ilość ruchu są niezbędne dla tej rasy. Podobnie zdrowy tryb życia jest również ważny, aby pies się dobrze zachowywał. Pies musi być w stanie ćwiczyć i bawić się bez stresu. Poziom energii bulteriera naturalnie wzrośnie, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia. Jeśli chcesz, aby był dobrym zwierzakiem, upewnij się, że ma dużo czasu na zabawę.

Bulterier wymaga codziennych ćwiczeń. Musi biegać dwa razy więcej niż przeciętny pies. Szczenięta powinny odbyć co najmniej trzy spacery dziennie. Dwa z tych spacerów powinny trwać 15 minut, a jeden co najmniej godzinę. Regularne spacery ze swoim Bullterrierem pomogą mu zachować spokój i szczęście. Jeśli masz małego bulteriera, musisz go codziennie trenować.

Trenując swojego Bullteriera, powinieneś używać pozytywnego wzmocnienia. Oznacza to nagradzanie bulteriera pochwałami i smakołykami, zamiast karania ich za złe zachowanie. Jeśli chcesz, aby Twój Byk został, poruszaj się do tyłu i do przodu i mów zostań za każdym razem, gdy Twój Byk zostaje. Powtarzaj ten proces, aż zostanie opanowany. Gdy twój byk opanuje pozostanie, możesz zacząć pracować nad szkoleniem go, aby pozostał w ten sam sposób.

Kiedy już wyszkolisz swojego bulteriera, aby został, nadszedł czas, aby nauczyć psa chodzenia na nogach. To przydatne polecenie na ulicy iw parku. Kiedy idziesz ze swoim bulterierem, najlepiej przechylać się na bok. Uniemożliwi to Twojemu psu ciągnięcie za smycz, co ułatwi chodzenie z Tobą.

Po wytrenowaniu swojego bulteriera do siedzenia, musisz nauczyć go zostawać. To polecenie może pomóc ci kontrolować psa na ulicy lub w parku. Przydaje się również podczas spacerów z tobą. Gdy Twój pies nauczy się chodzić na piętach, będzie doskonałym towarzyszem w Twoim domu. Jeśli twój bulterier dobrze rozumie to polecenie, będzie świetnym partnerem.

Podczas treningu bullterriera, aby został, powinieneś użyć polecenia o nazwie „siad”, aby Twój pies przestał coś robić. Imię Twojego szczeniaka i słowo „zostań” sprawią, że pies zatrzyma się i pozostanie tam, gdzie jest. Twój bulterier będzie bardzo zdezorientowany poleceniem, więc powinieneś o tym pamiętać, wydając polecenia swojemu psu. Używając komendy zostań, będziesz mógł kontrolować sposób, w jaki Twój zwierzak zachowuje się w miejscach publicznych.

O czym należy pamiętać podczas kąpieli psa

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas kąpieli psa. Po pierwsze, należy unikać umieszczania wanny zbyt daleko od psa. Następnie upewnij się, że masz w pobliżu psa cały potrzebny sprzęt. Na przykład jednoetapowy szampon i odżywka powinny być w Twojej wolnej ręce i łatwo dostępne. Gdy pies znajdzie się w wannie, należy dodać wodę, a następnie podać kilka smakołyków.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przygotowanie wanny. Połóż matę antypoślizgową w wannie, aby Twój pies się nie ślizgał i czuł się bezpiecznie. Możesz również nałożyć warstwę masła orzechowego lub mokrej karmy na płytki w łazience przed kąpielą swojego zwierzaka. Innym sposobem, aby zapobiec poślizgnięciu się psa w wannie, jest użycie wkładki Lick Pad.

kąpanie bulteriera

Po przygotowaniu wanny przygotuj łazienkę. Będziesz musiał przygotować ręczniki do czyszczenia po kąpieli. Ręczniki należy układać blisko wanny, aby mogły wchłonąć nadmiar wody. Pamiętaj, że Twój pies będzie się trząsł po wodzie, dlatego warto położyć na podłodze stare ręczniki. Jeśli nie masz starych ręczników, zawsze możesz użyć starego ręcznika. W ten sposób Twój pies nie będzie się bał wody, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że dotrze wszędzie.

Na koniec wybierz odpowiedni szampon i odżywkę. Zarówno szampon dla ludzi, jak i szampon dla psów wysuszają skórę psa, dlatego ważne jest, aby używać produktów, które usuwają zabrudzenia bez usuwania olejków eterycznych to jedna z rzeczy o których warto pamiętać dbając o pielęgnacje Bulteriera. Używanie łagodnego mydła zapewni Twojemu psu uczucie czystości i pozwoli uniknąć zbyt częstego mycia psa. Najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady weterynarza przed kąpielą psa. Twój lokalny lekarz weterynarii może doradzić, jakie rodzaje są odpowiednie dla Twojego zwierzaka.

Podczas kąpieli należy również wziąć pod uwagę długość sierści psa. Długie płaszcze mają tendencję do przyciągania większej ilości brudu i zanieczyszczeń, dlatego ważne jest, aby używać szamponu, który pasuje do jego sierści. Podobnie powinieneś używać produktów antybakteryjnych. Jeśli masz psa z alergią, koniecznie kup szampon przeciwgrzybiczy dla psów, który pomoże zmniejszyć ryzyko reakcji alergicznych.

Pierwszym krokiem do kąpieli psa jest upewnienie się, że wanna jest bezpieczna dla Twojego psa. Śliska wanna może wystraszyć Twojego zwierzaka, dlatego powinieneś używać ręczników, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i spokój. Ponadto należy umieścić wacik w uszach psa i upewnić się, że jest suchy przed rozpoczęciem. Następnie należy koniecznie wytrzeć uszy.
 

Zaloguj się aby dodać komentarz