opublikował: Krystian1990, 2022-03-01

Zanim wybierzesz się na zakup motocykla, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz, jeżeli szukasz zabawki dla swojego syna to sprawdź w pierwszej kolejności informacje o tym jak dobierać krosy dla dzieci od 10 lat Należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, w tym ile pieniędzy jesteś w stanie wydać i jakie funkcje są niezbędne. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak znaleźć motocykl, który odpowiada Twoim potrzebom. Gdy już wiesz, czego chcesz, możesz zacząć szukać idealnego roweru.

cross

Zanim wyjdziesz i kupisz motocykl, sporządź listę 10 najlepszych opcji. Jeśli to możliwe, wybierz tylko trzy z nich. Ułatwi to proces i wyeliminuje potrzebę spotykania się z dziesiątkami dealerów i sprzedawców. Patrząc na różne motocykle, pamiętaj, aby zabrać ze sobą przyjaciela lub członka rodziny, który ma doświadczenie i wiedzę na temat motocykli. Ta osoba będzie mogła sprawdzić VIN (numer identyfikacyjny pojazdu) i potwierdzić zakup.

Przy zakupie motocykla ważne jest, aby zbadać motocykl, który Cię interesuje. Zadawanie pytań dotyczących wcześniejszych rachunków zakupu i dowodu własności może być świetnym sposobem na znalezienie odpowiedniego motocykla. Oprócz pytania o historię motocykla, powinieneś sprawdzić numer silnika i ramy. Jeśli motocykl ma numer VIN, powinien on pasować do tego na tytule dowodu. Warto również sprawdzić w jakim stanie jest rozrząd desmodromiczny bo to one często ulegają awarii.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, jaki typ motocykla Cię interesuje, zastanów się, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać. Nie zapomnij zabrać ze sobą przyjaciela, współmałżonka lub kogoś bliskiego, kiedy wychodzisz na zakupy. Znajomy może podsycać Ci pomysły i pomagać Ci zapamiętać, czego oczekujesz od motocykla. Jeśli kupujesz motocykl prywatny, zawsze wcześniej potwierdź to u sprzedawcy. Jeśli nigdy wcześniej nie spotkałeś się ze sprzedawcą, możesz nie być w stanie zawrzeć pożądanej transakcji.

Przed zakupem motocykla ważne jest, aby się pobrudzić i poznać szczegóły motocykla. Przygotuj się na zadawanie pytań i sporządzenie listy pytań. Jeśli kupujesz motocykl od prywatnego sprzedawcy, dobrze jest zabrać ze sobą znajomego. Twój znajomy przypomni Ci o Twoich celach i niechęciach oraz pomoże Ci zdecydować, który motocykl kupić. Upewnij się również, że masz gotówkę pod ręką, zanim odwiedzisz prywatnego sprzedawcę.

Kiedy szukasz motocykla, upewnij się, że znasz swoją zdolność kredytową. Dobra ocena kredytowa wynosi od 300 do 600. To jest średni przebieg motocykla. Im wyższy wynik, tym niższe oprocentowanie. Ważne jest również, aby sprawdzić przebieg motocykla, gdy kupujesz motocykl ze złym kredytem. Jeśli nie znasz swojej zdolności kredytowej, motocykl z niską zdolnością kredytową jest dobrym rozwiązaniem.

Gdy już znajdziesz dokładnie model, który chcesz, zawęź wyszukiwanie do kilku najlepszych motocykli w swoim przedziale cenowym. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na szukanie roweru, który nie pasuje do Twojego stylu życia. Po zawężeniu wyszukiwania do trzech pierwszych możesz zdecydować, który z nich wybrać. Po zawężeniu listy koniecznie umów się na wizytę u prywatnego sprzedawcy. Zawsze możesz odwołać spotkanie, ale najlepiej być z nimi w kontakcie, jeśli nie chcą się z Tobą spotkać.

Zanim zaczniesz patrzeć na motocykle, zawęź swoją pierwszą dziesiątkę i trzy najlepsze wybory, zajrzyj na bloga Moniki Harwas, który z pewnością podpowie Ci w kilku kwestiach związanych z zakupem motocykla. Pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnych spotkań z kilkoma dealerami i sprzedawcami. Następnie możesz z nimi negocjować cenę na zewnątrz i spróbować negocjować cenę. Jeśli kupujesz motocykl prywatnie, pamiętaj o wcześniejszym potwierdzeniu wizyty. Sprzedający może nie chcieć, abyś był kupującym, jeśli pojawisz się niezapowiedziany.

Zaloguj się aby dodać komentarz