opublikował: Krystian1990, 2022-03-01

Jeśli dopiero zaczynasz programować, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak zacząć. Najlepszym sposobem na poznanie podstaw jest praca nad małym projektem, takim jak aplikacja internetowa, aplikacja na Androida lub gra. Gdy stajesz się lepszy, możesz przejść do bardziej złożonych projektów. Spróbuj najpierw pracować na stronie I am TK. Po opanowaniu podstaw możesz przejść do bardziej złożonych. Jedną z pierwszych rzeczy jakiej warto się nauczyć to jak sprawdzić czyjeś IP. Ta informacja z pewnością bardzo Ci się przyda w późniejszym czasie.

sprawdzanie ip

Ogólnie rzecz biorąc, początkujący powinni zacząć od zabawnego programowania i przejść do logicznego rozwiązywania problemów. Visual Basic to dobry język do nauki, ponieważ jest przyjazny dla użytkownika i prosty w użyciu. Python to kolejny świetny język do nauki, ponieważ składa się z prawie wszystkich aspektów programowania. Dobrym pomysłem jest również poświęcenie trochę czasu na zapoznanie się z przykładowymi programami, aby dowiedzieć się, jak z niego korzystać. Gdy już dobrze opanujesz podstawy, możesz przejść do bardziej zaawansowanych języków.

Po opanowaniu podstaw możesz przejść do bardziej zaawansowanych języków, takich jak Java lub C#. Wiele osób zaczyna od Visual Basic, ponieważ jest łatwy do nauczenia i używania. Z drugiej strony Python jest bardziej ustrukturyzowanym językiem, który zachęca początkujących do nauki. Jak w przypadku każdego nowego języka, będziesz chciał nauczyć się składni języka. Kiedy już to opanujesz, możesz przejść do nauki innych cech języka. Jeżli poznasz te języki programowania to z pewnością będzies już wiedział jak złamać hasło do wifi, pamiętaj jednak że możesz to robić jedynie w kontrolowanej przez siebie sieci.

Aby nauczyć się nowego języka, musisz nauczyć się konsoli. Ten interfejs tekstowy umożliwia znajdowanie i wykonywanie poleceń. Ten typ interfejsu jest znacznie szybszy niż standardowy GUI. Ponadto musisz zrozumieć typy binarne i dane. Aby rozpocząć studia, musisz nauczyć się tworzyć własny, prosty program. W końcu przejdziesz do bardziej złożonych projektów, takich jak aplikacja na Androida.

Aby w pełni wykorzystać swój program, musisz skupić się na podstawach. Aby stworzyć udany program, musisz często go ćwiczyć, możesz też skorzystać z dodatkowego kompendium wiedzy jakim jest Hack'nGo - to serwis dla początkujących informatyków. Dla początkujących dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od prostych programów, a następnie przejście do bardziej złożonych. Używając języka skryptowego, będziesz mieć dużo swobody w eksperymentowaniu i rozwijaniu swoich umiejętności.

Powinieneś najpierw nauczyć się obsługi konsoli, jeśli dopiero zaczynasz programować. Konsola to interaktywny interfejs tekstowy, który umożliwia wyszukiwanie i uruchamianie programów. Jest szybszy niż standardowy GUI i pozwala zobaczyć więcej rzeczy w krótkim czasie. Powinieneś także nauczyć się podstaw języka programowania. Ogólnie początkujący powinien zacząć od prostego skryptu, aby zbadać swoje możliwości. Powinni jednak przejść do bardziej zaawansowanych projektów, gdy zrozumieją, jak korzystać z konsoli.

Niezależnie od języka, którego się uczysz, początkujący powinien zawsze zacząć od stworzenia prostego programu, a następnie przejść do bardziej złożonego. Idealny stosunek między aktywnym uczeniem się a uczeniem się koncepcyjnym wynosi 2:1. W tym czasie ważne jest poznanie składni różnych języków programowania i eksperymentowanie z nimi. W tym czasie powinieneś także przestudiować podstawy każdego języka. Bardzo ważne jest, aby nauczyć się podstaw języka, aby lepiej zrozumieć cały język.

Pierwszą rzeczą, której musisz się nauczyć podczas nauki programowania, są podstawy. Musisz nauczyć się nawigować po konsoli, ponieważ jest to interfejs tekstowy, który pozwala znajdować i wykonywać polecenia. Musisz także nauczyć się o binarnych i innych typach danych oraz nauczyć się, jak używać konsoli do drukowania prostych komunikatów. Po tym będziesz mógł eksplorować tablice, logikę warunkową i obiekty.

Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa programowanie. Aby zrozumieć najbardziej podstawowe pojęcia, powinieneś zacząć od podstaw. Jeśli jesteś początkujący, będziesz chciał nauczyć się Pythona, ponieważ jest łatwy do nauczenia i używania. Jeśli masz większe doświadczenie, możesz wybrać inny język. Najlepszy język do nauki to taki, który przyniesie najlepsze rezultaty w Twoim projekcie. Możesz także skorzystać z kursów online, które uczą pisania własnego kodu.

Zaloguj się aby dodać komentarz