opublikował: BaczyslawMieso, 2022-02-12

Co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu w złoto

 

Złoto nie jest idealną inwestycją. Nie wypłaca dywidendy, nie przynosi żadnych dochodów i nie ma gwarancji, że w przyszłości będziesz mógł go sprzedać z zyskiem. Jednak jako inwestycja może być bardzo cenna.

Inwestowanie w złoto nie jest dla każdego. Jeśli nie masz dużo pieniędzy do zainwestowania lub jeśli nie czujesz się komfortowo z ryzykiem inwestowania w złoto, istnieją inne inwestycje, które mogą być dla Ciebie lepsze. Ale jeśli masz trochę pieniędzy do zainwestowania i chcesz zdywersyfikować swój portfel o coś stabilnego i namacalnego, inwestowanie w złoto może być właśnie dla Ciebie.

Inwestowanie w złoto: co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu w złoto

Wprowadzenie do inwestowania w złoto

 

Inwestowanie w złoto to sposób na dywersyfikację swoich inwestycji. Złoto to rodzaj waluty, która istnieje od tysięcy lat i w najbliższym czasie nigdzie nie zniknie.

Złoto było używane jako waluta od wieków i nadal jest powszechnie używane. Ludzie kupują złote monety lub sztabki, aby przechowywać bogactwo i dywersyfikować swoje inwestycje. Jest wiele powodów, dla których inwestowanie w złoto jest dobrym pomysłem, ale oto te najczęstsze:

-Ceny złota nie zmieniają się jak inne waluty; one rosną tylko z czasem

-Złoto jest łatwe do sprzedania

-Może być używany jako inwestycja lub jako waluta

Jak zainwestować pieniądze w złoto

 

Inwestowanie w złoto to dobry sposób na dywersyfikację portfela i ochronę go przed ryzykiem inflacji.

Złoto od wieków jest cennym towarem. Był używany jako waluta, magazyn wartości i narzędzie inwestycyjne. Złoto jest również postrzegane jako zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ jego wartość pozostaje stabilna niezależnie od wydarzeń gospodarczych lub geopolitycznych.

Wprowadzenie: 4 powody, dla których nigdy nie sprzedam swojego złota

 

Wiele osób zadaje sobie ostatnio to pytanie. Dlaczego miałbym chcieć inwestować w złoto, kiedy gospodarka ma się tak dobrze?

Złoto od wieków było postrzegane jako bezpieczna przystań i w najbliższym czasie nigdzie się nie wybiera. Zawsze będzie to inwestycja, na którą możesz liczyć, bez względu na stan gospodarki.

Oto cztery powody, dla których nigdy nie sprzedam swojego złota:

1) Złoto jest zabezpieczeniem przed inflacją: Złoto zawsze było zabezpieczeniem przed inflacją i tak będzie w przyszłości.

2) Złoto jest aktywem: Złoto to nie tylko inwestycja; to także atut.

3) Złoto dywersyfikuje Twój portfel: Inwestowanie w złoto dywersyfikuje Twój portfel i daje Ci pewność, że jesteś chroniony przed

Powód 1: Złoto jest zabezpieczeniem przed inflacją

 

Złoto od wieków jest cennym towarem. Jest używany jako inwestycja, zabezpieczenie przed inflacją i przechowywanie wartości. Złoto jest atutem, który dobrze sobie radzi w czasach niestabilności gospodarczej.

Złoto było używane jako forma waluty od co najmniej 2600 lat. Jako inwestycja ma te same cechy, co inne metale szlachetne - nie koroduje ani nie matowieje, można go przetopić na monety lub sztabki, które są łatwe w handlu, a jego wartość ma tendencję do wzrostu, gdy gospodarka słabnie, ponieważ ludzie mają tendencję do kupuj złoto w czasach niepewności.

Powód 2: Dolar i euro będą nadal spadać

Dolar i euro spadają już od dłuższego czasu. Ponieważ gospodarki na całym świecie zwalniają, inwestorzy szukają bezpieczniejszych przystani dla swoich pieniędzy.

Istnieje wiele powodów, dla których dolar i euro będą dalej spadać. Po pierwsze, Stany Zjednoczone drukują więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wcześniej, co oznacza, że w obiegu jest więcej dolarów. Spowoduje to inflację, co oznacza, że z czasem będzie mniej wart. Innym powodem jest to, że obie waluty były używane jako bezpieczne schronienia w czasach zawirowań gospodarczych, ale teraz inwestorzy zaczynają postrzegać te waluty jako ryzykowne inwestycje ze względu na ich spadającą z czasem wartość.

>>zobacz też: Exante broker    

Powód 3: Rosnące stopy procentowe = spadające ceny

 

Stopy procentowe rosną i będzie to miało znaczący wpływ na gospodarkę. Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe trzykrotnie w ciągu ostatnich 18 miesięcy i oczekuje się, że zrobi to ponownie w tym roku. Te wyższe stopy procentowe doprowadzą do niższej inflacji, aw rezultacie do niższych cen.

Wraz ze wzrostem stóp procentowych, pożyczanie pieniędzy staje się droższe dla ludzi i firm. Prowadzi to do mniejszych wydatków, co zmniejsza presję inflacyjną. Niższa inflacja oznacza, że ceny spadną, ponieważ firmy konkurują o klientów, obniżając ceny.

Powód 4. Fizyczne złoto to najbezpieczniejsza przystań dla Twoich kosztowności

 

Fizyczne złoto to najbezpieczniejsza przystań dla twoich kosztowności. Może służyć jako magazyn wartości w czasach zawirowań gospodarczych i politycznych, a cena złota nie jest uzależniona od żadnej innej waluty. Złoto było uważane za cenne w całej historii ludzkości i tak będzie w przyszłości.

Złoto jest rzadkością, co oznacza, że nie można go wytworzyć drukując papierowe pieniądze lub używając programu komputerowego do tworzenia większej liczby jednostek. To sprawia, że jest to doskonałe zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ jego wartość nie spadnie z czasem, w przeciwieństwie do akcji lub obligacji, które podlegają wahaniom stóp procentowych i rynków finansowych. Złoto jest również bardzo bezpiecznym sposobem przechowywania bogactwa, ponieważ nikt nie może skonfiskować ani przejąć twojego złota, chyba że fizycznie zabierze ci je siłą.

Ponadto złoto nie ma żadnych

Najlepsze czasy na inwestowanie w złoto

 

Złoto jest tradycyjnym magazynem wartości i zabezpieczeniem przed inflacją. To także bezpieczna przystań w czasach zawirowań gospodarczych lub politycznych. Ceny złota rosną od czasu wyborów w USA i od ponad 10 lat wykazują silną tendencję wzrostową.

Dla nowego inwestora określenie czasu na rynku jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia. Ale jest kilka dobrych zasad, których należy przestrzegać, gdy chcesz kupić złoto:

 

Zaloguj się aby dodać komentarz