opublikował: Joanna_R, 2012-08-20

 

Witam i zapraszam do lektury kolejnego wpisu dotyczącego chemii budowlanej. Poniższy tekst dotyczy znaczących producentów z tej branży.

 

Chemia budowlana – czy to się opłaca?

 

Produkcja chemii budowlanej, jak wynika z rokrocznych raportów analitycznych rynku wyrobów budowniczych, prowadzonych przez niezależnych ekspertów, do których należy chociażby raport „Rynek chemii budowlanej – prognozy rozwoju na lata 2012 – 2014”, staje się coraz bardziej opłacalnym sposobem na życie i metodą na biznes.

                Oczywiście, chemia budowlana jest zagadnieniem tak szerokim, że poruszając się w tej tematyce, nie ma za bardzo możliwości utknięcia w martwym punkcie. Niezwykle obszerny wachlarz wyrobów daje duże możliwość działania i manewru na niwie produkcyjnej, z czego skwapliwie korzystają coraz to nowopowstające firmy, zajmujące się produkcją chemii budowlanej. Rzecz jasna, mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem dwojakim, albowiem z jednej strony potencjalny producent może się skoncentrować na tylko jednej grupie wyrobów i konsekwentnie podążać tylko w jednym kierunku, albo może, jeśli tylko pozwalają mu na to względy finansowe, posiadane patenty tudzież ustalony uprzednio przez dział marketingu target klientów, rozszerzać swoją ofertę sukcesywnie o coraz to nowe produkty, jednocześnie uwzględniając stale zmieniający się rynek chemii budowlanej łącznie ze śledzeniem zmian, jakie na owym rynku zachodzą i dostosowywaniem swoich propozycji produktowych do tego, jak w danej chwili, czy danej porze roku, wygląda zapotrzebowanie na dane produkty.

               

Szeroki wachlarz produktów

 

Z tego też względu właśnie, czołowi producenci chemii budowlanej bardzo rzadko lub niemalże wcale nie ograniczają swojej oferty do jednego wyrobu, mając na względzie potencjalne zyski oraz klientów. Ograniczanie własnej produkcji do tylko niektórych produktów znacznie osłabia firmę i może prowadzić zarówno do już wspomnianego zmniejszenia jakości oferowanych produktów jak i do wypadnięcia firmy z rynku, co z pewnością nie byłoby mile widzianą konsekwencją działań.

 

A to Polska właśnie

 

                Polska być może nie może być nazwana potentatem w produkcji wyrobów chemii budowlanej, ale z całą pewnością ma pełne prawo szczycić się swoimi produktami na całym świecie oraz w podniesionym czołem prezentować się na różnych targach budowlanych na świecie. Przykładu w tej kwestii można zdecydowanie mnożyć, natomiast ci najbardziej znani i jednocześnie najstarsi producenci polscy wyrobów chemii budowlanej to chociażby Malfarb, który jest jednym z największych polskich producentów produktów ekologicznych dla sektora budowlanego. Właśnie owa ekologiczna postawa tego producenta dała firmie największy aplauz ze strony wielu klientów i nabywców. Drugi z polskich czołowych producentów to Dekoral, czyli niegdyś Polifarb Wrocław, zaś dzisiaj PPG, przedsiębiorstwo, które śmiało można nazwać światowym producentem lakierów, włókna szklanego oraz farb i chemikaliów budowlanych. Przedsiębiorstwo Styrokon, czyli fabryka styropianu to kolejny producent polski, którego produkty trafiają na rynek chemii budowlanej w całej Unii Europejskiej, a których jakość zadowalana zarówno polskich jak i zagranicznych klientów. Firma słynie z doskonałej jakości styropianu, którego jakość spełnia wymagania dyrektyw zarówno wewnątrz kraju jak i w Unii Europejskiej. Znana powszechnie w Polsce, ale okazuje się że również popularna w Niemczech „Śnieżka” to dzisiaj nie tylko fabryka farb, ale również lakierów, co uplasowało ją niemalże na czele producentów farb i lakierów w kraju. BudMat to jeden z najważniejszych i jednocześnie najbardziej popularnych producentów szerokiej gamy produktów chemii budowlanej. Ich najbardziej popularnym produktem są profile do płyt kartonowo-gipsowych, które używane są nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech i u kilku wschodnich sąsiadów. Warto również nadmienić o Cekolu, jednym z najstarszych i również najlepszych producentów zapraw chemii budowlanej, które to produkty były wielokrotnie nagradzane na wielu targach budowlanych i konkursach w sektorze.

 

Świat chemii budowlanej

 

                Producentów o światowej sławie i renomie można by zatem wymieniać bez końca, bowiem korzyści płynące z produkcji chemii budowlanej są niemalże nieograniczone. Bez wątpienia należy wspomnieć o przedsiębiorstwie Kreisel, która jako jeden z czołowych producentów materiałów budowlanych w postaci sylikonów, wylewek, tynków, gipsów, zapraw czy izolacji, jest jednocześnie światowej renomy producentem, którego wyroby są stale udoskonalane i poprawiane zarówno w kontekście jakości jak i ich wpływu na środowisko naturalnej. Warto również wspomnieć o firmie LaFarge, która jako wiodący producent płyt kartonowo-gipsowych a także kompletnych systemów zabudowy suchej, zdobywa powoli kolejne rynki branży budowlanej. Światowa czołówka producentów chemii budowlanej to również Knauf, który specjalizuje się w wyrobach na bazie gipsu oraz Tikkurila, której celem jest handel produktami ochronnymi i dekoracyjnymi w obrębie marek takich jak chociażby Beckers, Jedynka, Tikkurila czy Polifarb. Do wiodących marek w kwestii produkcji chemii budowlanej należą również przedsiębiorstwa takie jak Wienerberger czy Ytong. Zarówno Wienerberg jak i Ytong specjalizują się w produkcji i sprzedaży cegieł ceramicznych oraz materiałów budowlanych służących do budowania ścian. Z kolei Rockwool czy Isover to znani na całym świecie producenci doskonałej jakości produktów izolacyjnych, których innowacyjność zaskakuje klientów na całym świecie. Świetnej jakości wełna szklana i wełna mineralna firmy Isover używana jest zarówno przy budowie obiektów prywatnych jak i przy budowie obiektów użyteczności publicznej.

                Powyższe przedsiębiorstwa nie wyczerpują oczywiście pełnej liczby producentów, których wyroby z mniejszym lub większym powodzeniem wchodzą na rynek i do marketów budowlanych. Bez względu jednak na ich ilość, cieszyć najbardziej powinni się klienci, przed którymi otwierają się dzięki temu szanse wybrania produktu, który będzie im odpowiadał pod każdym względem.

 

Zaloguj się aby dodać komentarz