Członkowie PolSl Racing wystartują w wyścigu Formuły Student we Włoszech!

Członkowie PolSl Racing wystartują w wyścigu Formuły Student we Włoszech!

Członkowie koła naukowego PolSl Racing z Politechniki Śląskiej już w wakacje wystartują w wyścigu Formuły Student we Włoszech!

Młodzi ludzie zapragnęli zaangażować się w coś wielkiego, wychodzącego poza krajowe ramy kształcenia. Tak powstała idea samodzielnego zaprojektowania i zbudowania bolidu, który już wkrótce ma ruszyć na tor Riccardo Paletti pod Modeną.

Formuła Student to największe i najbardziej prestiżowe zawody motoryzacyjne dla studentów z całego świata. Łącznie zaangażowanych jest w nie ponad 500 zespołów! Zawody odbywają się na czterech kontynentach, w kilkunastu krajach, m.in. na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii oraz Hockenheimring w Niemczech. Ideą zawodów jest samodzielne zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowane prototypu pojazdu wyścigowego o stylistyce Formuły 1. Rangę zawodów podkreśla fakt, iż są one objęte patronatem tak znanych marek jak np. Jaguar, Porsche czy Bosch.

Stworzenie gotowego samochodu wyścigowego na podstawie założeń regulaminowych wymaga ogromnej wiedzy, kreatywności i dokładności. Pasjonaci motoryzacji, jakimi są członkowie Zespołu PolSl Racing, nie mogli pozostać obojętnymi wobec takiego  wyzwania.  Doskonale zdają sobie sprawę, że uczestnicząc w zawodach FSAE Italy  mają ogromne szanse poszerzenia swojej wiedzy, zdobycia cennego doświadczenia i zaprezentowania się wśród potencjalnych przyszłych pracodawców.

Aby usprawnić działania Zespołu, został on podzielony na sektory takie jak: Rama, Zawieszenie, Środowisko Kierowcy, Układ Hamulcowy, Aerodynamika, Elektronika, Układ Napędowy, Zarządzanie i Marketing oraz Dobór Materiałów. W ten sposób możliwe jest prowadzenie kilku prac jednocześnie, a każdy członek zespołu zajmuje się tym co szczególnie go interesuje. Ponadto koło zrzesza studentów różnych wydziałów Politechniki Śląskiej, dzięki czemu możliwa jest między nimi wymiana wiedzy i doświadczeń z różnych dziedzin nauki.

Zapał do pracy nie opuszcza tych młodych, ambitnych ludzi. Zamknięto prace projektowe ramy pojazdu oraz przeprowadzono niezbędne analizy wytrzymałościowe. Prowadzone są również prace nad poszyciem pojazdu, których efekty już wkrótce będzie można zobaczyć. Równie intensywne działania trwają w podzespole Środowiska kierowcy, gdzie już niebawem ukończone będą model kierownicy, deski rozdzielczej, fotela oraz jego mocowania, a także pasów bezpieczeństwa. Członkowie zespołu Elektroniki również mają pełne ręce roboty – trwają prace nad układem telemetrii który umożliwi śledzenie wszystkich parametrów bolidu, takich jak temperatura oleju, czy prędkość.

Aktywnie działa  także zespół Zarządzania i Marketingu, którego głównym zadaniem jest pozyskiwanie sponsorów. Ze względu na charakter zawodów Formuła Student niezwykle ważne jest wsparcie merytoryczne i finansowe wielu przedsiębiorstw.

Wszystkie podzespoły pracują na najwyższych obrotach, zdając sobie sprawę z presji czasu, która  wcale ich nie przeraża, a wręcz przeciwnie – motywuje do jeszcze efektywniejszego działania. 

 

Tagi: PolSl Racing, Politechnika Śląska, Formuła Student

Podobne artykuły

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

wszystkie oferty