Szorowarki w współczesnym świecie

Brudna, zakurzona podłoga rozciągająca się na kilkaset metrów kwadratowych, a my stoimy nad nią z mopem w ręku i wiadrem wody. Ciężko wyobrazić sobie coś bardziej przytłaczającego, a jeżeli dodamy plamy oleju, czy gumy na posadzce, wtedy robi się z tego prawdziwy horror.

 

Na szczęście takie czasy odeszły w niepamięć, kiedy zostały wynalezione szorowarki. Są to urządzenia czyszczące podłogi, często polerujące je i osuszające. Zakup takiego sprzętu dla osoby indywidualnej raczej jest zbyt kosztowny i nie opłacalny, ponieważ nikt nie wyobraża sobie używać takiego urządzenia w swoim małym salonie. Oczywiście sytuacja nie dotyczy ludzi bogatych, posiadających ogromne domy w stylu rezydencjonalnym o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych. Powstają coraz nowsze urządzenia, a niektóre z nich coraz mniejszych rozmiarów, dlatego nie wiadomo, czy w krótkim czasie nie podbiją także rynku mieszkań indywidualnych.

 

Póki co, jednak urządzenia szorujące najbardziej popularne są w usługach sprzątających. Urządzenia szorujące podłogę należą do podstawowych narzędzi profesjonalnych firm sprzątających. Nie wszystkie firmy dysponują takim sprzętem, jednak te będące na rynku przynajmniej kilka lat i zajmujące się sprzątaniem pomieszczeń o ogromnej powierzchni, z pewnością posiadają w swoim asortymencie to i wiele innych udogodnień. Szorowarki doskonale spisują się w budynkach użyteczności publicznej, a także w hotelach czy w biurowcach. Większość z wyżej wymienionych miejsc posiada wyspecjalizowaną ekipę sprzątającą, coraz częściej zatrudnianą z zewnętrznych firm, które posiadają szeroką gamę urządzeń czyszczących.

 

Na rynku istnieje wiele rodzajów i modeli szorowarek. Do najbardziej popularnych należą jednotarczowe, dwufunkcyjne oraz automatyczne. Nie trudno się domyślić, że ostatnie z wymienionej trójki stoją na najwyższym szczeblu technologii. Ich praca polega na jednoczesnym czyszczeniu posadzki, jak i jej równoczesnym osuszaniu przez co zaoszczędzamy mnóstwo czasu. Ten typ szorowarek doskonale sprawdza się w miejscach, które potrzebują idealnej czystości w jak najkrótszym czasie.

Podobne artykuły

« Podnośniki samochodowe w warsztatach i garażachSzczelność na lata »

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

wszystkie oferty