Kto powinien nauczyć się Angulara?
Angular to dosyć unikalny pod względem zastosowań framework opartych na Javie. Jest używany przede wszystkim w sektorze aplikacji internetowych, choć oczywiście poza nimi również czasem się pojawia, jednak jego rola jest zazwyczaj ograniczona. Jednak istnieją pewne branże, w których Angular cieszy się nadzwyczajną popularnością.
Angular dla web-deva
Biorąc pod uwagę aplikacje internetowe, zrozumiałym jest, że pierwsi, którzy powinni wykazać zainteresowanie frameworkiem Angular, to deweloperzy i projektanci stron internetowych. Zresztą w ich przypadku próg wejścia jest dodatkowo obniżony, bo można założyć, że znają HTML i CSS, a to warunek, który warto spełnić, żeby bezproblemowo programować w Angularze. Jedynie teraz Angular umożliwia tworzenie aplikacji internetowych, które będą całkowicie responsywne, interaktywne oraz pozwolą na efektywne dwukierunkowe wiązanie zasobów. Ten dylemat oczywiście można było rozwiązać na różne sposoby, natomiast obecnie Angular jest często preferowanym rozwiązaniem, co jest widoczne na przykładzie liczby ogłoszeń na stronie https://sii.pl/oferty-pracy/all/all/angular/ .
Dla adeptów programowania
Angular ma to do siebie, że jest stosunkowo łatwy do opanowania, a praca z nim umożliwia tworzenie estetycznie przyjemnych wyników, co ułatwia proces nauki. Dotyczy to nie tylko opanowania samego języka, ale również wykształcenia pewnych nawyków i intuicji, które mogą być użyteczne w przyszłości podczas rozwijania swoich umiejętności. Jednocześnie trzeba jednak zaznaczyć, że wykorzystanie pełni możliwości będzie wymagało też zapoznania się z innymi językami lub systemami znaczników, co przy okazji będzie stanowiło pierwszy kontakt z tym, co dla programistów jest codziennością – interoperacyjnością systemów i aplikacji.
Dla kluczowych sektorów
Ważne znaczenie przypisywane jest dwóm gałęziom przemysłu. To bankowość i cyberbezpieczeństwo. I w obu z nich Angular jest wręcz niezbędny, ponieważ pozwala w banalny sposób skalować wszystkie rozwiązania. Choć nie zawsze jest to najbardziej efektywny sposób rozwiązania konkretnej kwestii, skalowalność i wysoka zdolność do współpracy mają duże zalety. Ponadto, w tych dwóch dziedzinach istotne jest, aby tworzone aplikacje były wyjątkowo intuicyjne dla użytkowników, a można to osiągnąć z pomocą Angularem, przy minimalnym wysiłku. Oczywiście nadal u podstaw każdego programu musi leżeć poprawny projekt, ale możliwość tworzenia po prostu atrakcyjnych aplikacji, które będą responsywne i skalowalne jednocześnie, zawsze jest cenną zaletą.
Artykuł zewnętrzny