Co warto wiedzieć o halach namiotowych?
Termin hala zazwyczaj kojarzy się nam z dużą i solidną konstrukcją magazynową, zlokalizowaną na obrzeżach miast. I słusznie, gdyż większość hal tak właśnie wygląda. Nie oznacza to jednak, że hala ma jedno oblicze i jedno zastosowanie, którym jest magazynowanie towarów. W poniższym tekście poruszymy temat hal namiotowych. Odpowiemy na pytania, dlaczego warto się nimi zainteresować i w jakich branżach sprawdzą się najlepiej.
Hale namiotowe mają wszechstronne zastosowanie
Swoją popularność hale namiotowe zawdzięczają m.in. swojej uniwersalności. To dzięki niej są z powodzeniem wykorzystywane w wielu branżach od transportu przez logistykę, motoryzację, budownictwo, rolnictwo aż po handel i budownictwo. W okresie letnim hale tego typu są również niezastąpione dla branży eventowej, wystawowej, a nawet ślubnej. W przypadku imprez w plenerze pogoda może być różna. Dzięki hali namiotowej wiatr ani deszcz nie stanowią już przeszkody dla udanej zabawy gości.
Hala namiotowa ma stosunkowo niskie koszty budowy
Jeśli planujemy postawienie hali na potrzeby własnej działalności jednym z pierwszych kryteriów, na które zwracamy uwagę jest jej koszt. I tu mamy dobrą wiadomość. Na tle kosztu budowy tradycyjnej hali murowanej jej wersja namiotowa wypada o wiele korzystniej. Jednocześnie technologia i materiały wykorzystywane do jej budowy zapewniają jej trwałość i odporność na warunki pogodowe. Ogromny plusem przemawiającym za wyborem tego typu hali jest również czas jej budowy. Co istotne halę można równie szybko rozebrać i przenieść w inne miejsce. Zapewnia to dużą elastyczność, chociażby dla firmy, które potrzebują dodatkowej powierzchni magazynowej jedynie w sezonie letnim.
Co jeszcze przemawia za wyborem hali namiotowej?
Tu należy wymienić dwa co najmniej dwa istotne czynniki. Po pierwsze halę namiotową możemy postawić bez zezwolenia na budowę. O ile nie przekroczymy określonej powierzchni, prawo zezwala na jej budową na okres do 180 dni. W wielu przypadkach, jak chociażby we wspomnianej już działalności sezonowej jest to wystarczająco długi okres. Drugim atutem jest możliwości wynajęcia hali zamiast jest budowania. Jeśli tylko znajdziemy dogodną lokalizację, warto rozważyć taką opcję. W ramach wynajmu otrzymujemy fachową pomoc na każdym etapie powstania hali. Jest to szczególnie atrakcyjne dla firm, które specjalizują się w organizacji 2-3-dniowych imprez. Dla nich posiadanie własnej hali nie ma sensu. Dzięki usłudze wynajmu mogą skupić się na swojej podstawowej działalności, a kwestie hali oddać w ręce profesjonalistów.
Artykuł zewnętrzny