Corning zatrudnia inżynierów do powstającej fabryki włókna światłowodowego w Mszczonowie
W Mszczonowie pod Warszawą powstaje jeden z najnowocześniejszych w Unii Europejskiej zakładów produkcji włókna światłowodowego. Amerykańska firma Corning planuje uruchomienie nowej fabryki w 2022 r., aby zaspokoić rosnący popyt na tego typu produkty ze strony branży telekomunikacyjnej.
W ciągu ostatniego roku wiele aktywności zawodowych, ale i prywatnych, z uwagi na obowiązujące obostrzenia przeniosło się do internetu. Praca i nauka w dużej mierze przeszły w tryb zdalny, co pociągnęło za sobą zwiększone zapotrzebowanie na szybkie łącza internetowe realizowane za pośrednictwem światłowodów. Odpowiadając na zmieniające się realia rynkowe, Corning tworzy w Mszczonowie pierwszą w Polsce fabrykę włókna światłowodowego, niezbędnego w produkcji światłowodów na potrzeby telekomunikacji.
Nowy zakład w Mszczonowie otwiera nowe możliwości przed inżynierami, technikami i specjalistami różnych dziedzin, którzy chcieliby rozwijać swoją karierę w perspektywicznej branży. Rekrutacja na kluczowe stanowiska w nowej fabryce ruszyła wiosną tego roku. Firma poszukuje przede wszystkim kandydatów i kandydatek na stanowiska związane z inżynierią produkcji, utrzymania ruchu czy techników infrastruktury. Poszukiwani są również specjaliści na stanowiska inżynierów jakości czy automatyków, którzy w nowym zakładzie zajmą się kwestiami związanymi z organizacją produkcji.
Od 2001 r. w Strykowie pod Łodzią działa już fabryka Corning produkująca rozwiązania dla branży telekomunikacyjnej. Nowy zakład w Mszczonowie stanowi jednak ciekawą ofertę z uwagi na fakt, że zatrudnieni tam specjaliści wezmą udział w zupełnie nowym, powstającym od zera przedsięwzięciu. Jest to więc doskonała okazja, aby uczestniczyć w tworzeniu procesów i zasad funkcjonowania nowej fabryki i rozwijać się razem z firmą. Oferta dla specjalistów we wspomnianych dziedzinach obejmuje zatem nie tylko atrakcyjne warunki finansowe i pakiet dodatków takich, jak prywatna opieka medyczna, premie roczne czy benefity dla rodziców (w tym dofinansowany wypoczynek dla dzieci czy wyprawki szkolne), ale przede wszystkim możliwość udziału w wielkim, międzynarodowym projekcie uruchomienia nowego zakładu.
Na specjalistów zatrudnianych w nowej fabryce czekają też wyjątkowe możliwości rozwoju w międzynarodowym środowisku. Dla pracowników odpowiedzialnych za kwestie techniczne przewidziano bogaty program szkoleń, w tym również zagranicznych, podczas których będą mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami zarządzania pracą podobnych fabryk na świecie. W mszczonowskim zakładzie uruchomiony zostanie także dwuletni program rozwojowy Corning 4 Young Leaders, skierowany do studentów kierunków technicznych, którzy otrzymają możliwość rozwoju kariery zawodowej pod okiem specjalistów.
Na kandydatów spoza regionu czeka dodatkowo możliwość otrzymania tzw. pakietów relokacyjnych, obejmujących m.in. dofinansowanie kosztów przeprowadzki.
“Zapotrzebowanie na rozwój sieci światłowodowych jest obecnie na rekordowym poziomie. Wraz z rosnącą ilością przesyłanych danych, użytkownicy oczekują większej wydajności połączeń. Zapotrzebowanie na przepustowość sieci w Europie i w pozostałych regionach znacząco rośnie, głównie dzięki rozwojowi i zagęszczaniu sieci 4G, 5G, FTTH oraz rozwojowi centrów obliczeniowych” – podkreśla dr Bernhard Deutsch, wiceprezes i dyrektor zarządzający w Corning.
Na specjalistów poszukujących nowych wyzwań w tym szybko rosnącym segmencie rynku czekają oferty pracy w mszczonowskim zakładzie. Wystarczy odwiedzić stronę corningjobs.corning.com i wysłać aplikację.