Do czego przydaje się stołowy podnośnik nożycowy?
Wielkie powierzchnie handlowe i produkcyjne wiążą się z dużymi wysokościami. Obsługa lub serwis instalacji elektrycznych, wentylacyjnych czy nawet oczyszczenie powierzchni szklanych przy użyciu tradycyjnych metod wydają się niezwykle trudne, o ile w ogóle możliwe. Podobnie jest w przypadku montażu konstrukcji zewnętrznych budynków. Z punktu widzenia wydajności pracy, a także bezpieczeństwa wykorzystanie drabin, a nawet rusztowań nie przynosi spodziewanych efektów. W takich wypadkach należy pomyśleć o nowoczesnych rozwiązaniach, jakimi są podnośniki nożycowe, trwałe i funkcjonalne.
Podnośnik nożycowy na budowie
Coraz częściej spotykaną na placach budów alternatywą dla różnego rodzaju rusztowań są podnośniki stołowe. Swoją popularność zawdzięczają wszechstronności wykorzystania, o której nie może być mowy w przypadku dotychczasowych metod. Rynek budowlany niejako wymusza działania konkurencyjne w postaci wzrostu wydajności oraz bezpieczeństwa robotników. W prostej linii prowadzi to do redukcji kosztów, a w dalszej konsekwencji umożliwia obniżenie cen.
Jak łatwo policzyć rozstawienie rusztowania angażuje niepotrzebnie zasoby ludzkie, których wysiłek mógłby z powodzeniem zostać wykorzystany w innych obszarach. Trzeba też pamiętać o konieczności demontażu rusztowań w celu przeniesienia ich w kolejne miejsca. Ekipy pracujące na wysokości muszą zostać zaopatrzone w odpowiednie materiały, co powoduje kolejny wysiłek logistyczny, wymagający stworzenia dróg transportu.
Bez względu na to, czy chodzi o prace stricte murarskie, instalacyjne czy też mające na celu docieplenie budynków, robotnicy muszą mieć zapewnione stosowne materiały.
Za pomocą podnośnika nożycowego możliwy jest nie tylko transport siły roboczej, lecz także błyskawicznie dostarczane są niezbędne narzędzia i półprodukty.
Długość i szerokość stołów podnośnikowych zapewniają wygodę poruszania się i swobodę przy wykonywaniu powierzonych zadań. Poczucie bezpieczeństwa sprzyja poprawie jakości.
Zadania wykonywane za pomocą podnośników nożycowych:
- Roboty murarskie;
- Prace instalacyjne
- Wycinka drzew;
- Konserwacja elewacji;
- Montaż reklam;
- Naprawa rynien i dachów;
Jak widać, podnośniki słusznie mają status urządzeń wielofunkcyjnych.
Zastosowanie podnośników stołowych w halach wystawowych i fabrycznych
Analogicznie do placów budów, podnośniki zdają egzamin także w pomieszczeniach o dużej kubaturze przestrzennej. Trudno sobie wyobrazić prawidłową obsługę instalacji położonych wysoko nad ziemią. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podnośniki pionowe umożliwiają swobodną pracę nawet na poziomie 5,1 metra. Oprócz platformy roboczej przedsiębiorca zyskuje także urządzenie zdolne do udźwignięcia nawet do 7000 kilogramów. Mowa tu o podnośniku tandemowym, wyposażonym w dodatkową parę ramion.
Oprócz wsparcia zadań monterskich i serwisowych podnośniki znajdują swoje miejsce w obsłudze magazynów wielkopowierzchniowych. Szczególnie przydatne mogą okazać się wspomniane już wcześniej podnośniki tandemowe z uwagi na dużą pojemność platformy. Godnymi polecenia są także podnośniki mobilne, spełniające funkcję niewielkich dźwigów, a także środków transportu, w przypadku konieczności dyslokacji ładunku na niewielką odległość. Może to w sposób znaczący odciążyć pracowników magazynów lub galerii handlowych.
Korzyści podatkowe dla przedsiębiorców
Zgodnie z obowiązującymi przepisami nabycie przez firmę podnośnika nożycowego pozwala na klasyfikację urządzenia w poczet środków trwałych, co w dalszej perspektywie umożliwia dokonywanie odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszt uzyskania przychodu. W konsekwencji cała kwota zainwestowana w nowy sprzęt ulega odliczeniu, pomniejszając tym samym podstawę opodatkowania. Nie inaczej dzieje się w przypadku przedsiębiorstw będących płatnikami podatku od towarów i usług.
Na podstawie faktury zakupu urządzenia podatnik VAT nabiera prawa do zwiększenia sumy podatku VAT naliczonego, co w efekcie znacząco pomniejsza zobowiązania podatkowe.
Ewentualne pytania dotyczące sposobów i możliwości zastosowania podnośników nożycowych w firmie, można kierować za pośrednictwem formularza kontaktowego. W tym wypadku wiedza nic nie kosztuje, a może okazać się pierwszym krokiem na drodze do sukcesu.
Artykuł zewnętrzny