Pracodawcy dla inżyniera
TERMIKA dla Energetyka to program skierowany do środowiska akademickiego.
Wspieramy studentów w zdobywaniu wiedzy i doświadczeń w energetyce oraz na rynku pracy. Współpracujemy z uczelniami, biurami karier, organizacjami studenckimi i kołami naukowymi. Sukcesem realizowanych przez nas działań jest długoletnia współpraca z wieloma uczestnikami staży, praktyk oraz programów dla absolwentów.
Nasze aktywności to m.in.:
• wsparcie merytoryczne kół naukowych i organizacji studenckich
• udział w targach pracy, konferencjach, konkursach dla studentów
• organizowanie wycieczek po naszych zakładach
• akcje wizerunkowe na uczelniach W tym roku organizujemy:
• bezpłatne praktyki letnie – w pięciu departamentach
• trzymiesięczne płatne staże – w siedmiu departamentach
Zapraszamy studentów uczelni technicznych, ekonomicznych i uniwersytetów; z kierunków: mechanika, energetyka i elektryka, ale również marketing i zarządzanie, dziennikarstwo, ekonomia oraz chemia.
Szczegóły: www.termika.pgnig.pl
Dzięki nam oglądasz naziemną telewizję cyfrową i słuchasz radia :) a poza tym - projektujemy i instalujemy najnowocześniejsze systemy łączności bezprzewodowej, tworzymy inteligentne miasta i włączamy się w prace nad siecią 5G. Naszą siłą są ludzie, a sukcesy, które osiągamy jako organizacja, są efektem współpracy zmotywowanego i zaangażowanego Zespołu ludzi z pasją, gotowych do realizacji wyzwań.
Działamy w oparciu o cztery ważne dla nas wartości: energia i entuzjazm w działaniu, szukanie prostych rozwiązań, poczucie pilności oraz nastawienie na własny rozwój i ciekawość świata.
Cenimy przyjazną atmosferę i otwarte relacje. Tworzymy atmosferę, która sprzyja kreatywności i otwartości na nowe wyzwania. Propagujemy zdrowy styl życia i wspieramy zachowanie równowagi życiowej. Dajemy wiele możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, wspierając Pracowników w rozwoju umiejętności technicznych, miękkich oraz liderskich, poprzez udział w szkoleniach specjalistycznych, seminariach, konferencjach branżowych, projektach ogólnofirmowych oraz treningach interpersonalnych. Stawiamy na osobiste angażowanie się Pracowników w rozwój, promując inicjatywę oraz gotowość do poszerzania horyzontów i doskonalenia kompetencji.
Anna Goleniowskia – Dyrektor Biura HR Emitel S.A.
Prawie 140 lat doświadczenia, od 25 lat obecności na polskim rynku, ciągły rozwój i innowacje.
Betafence to lider rynku ogrodzeń oraz systemów zabezpieczeń, który tworzy rozwiązania zarówno dla biznesu, jak i klientów indywidualnych. Samo Betafence jest obecne w Polsce od 1994 r., początkowo pod nazwą Bekaert. Operacyjna część przedsiębiorstwa zlokalizowana została w Kotlarni i Reńskiej Wsi, w woj. opolskim, a produkty dostępne są w całym kraju.
- Jesteśmy obecni w wielu kanałach dystrybucji – podkreśla Maciej Kokociński, Sales Manager w Betafence Sp. z o.o. - DIY, wyspecjalizowani hurtownicy, branża projektowa i B2B. Każdy kanał dystrybucji ma własną strategię rozwoju i dedykowane doświadczone zasoby ludzkie po stronie sprzedażowej i operacyjnej. Poza ogrodzeniami specjalizujemy się w dostarczaniu zaawansowanych technologicznie siatek technicznych dla wielu segmentów przemysłu. To, co odróżnia nas od konkurencji, to najszerszy asortyment systemów ogrodzeniowych, najwyższa jakość i gwarancja oraz blisko 140-letnie doświadczenie.
Power Road® — rozwiązanie na miarę XXI wieku
Budownictwo drogowe na pierwszy rzut oka wydaje się być obszarem, w którym trudno doszukiwać się innowacji. Należy zrobić wykop bądź wykonać nasyp, a następnie ułożyć warstwy kruszywowe i finalnie nawierzchnię betonową lub asfaltową. Gdy jednak uważniej przyjrzymy się postępowi, jaki się dokonuje w zakresie budowy dróg, można zaobserwować wielkie zmiany, czego przykładem są produkty firmy Eurovia.
Power Road® to ekologiczna technologia wykonania nawierzchni drogowej pozwalająca na zarządzanie energią cieplną. Podczas gorących dni możliwe jest obniżenie temperatury nawierzchni, przez co zwiększony jest komfort pieszych.Skumulowana energia cieplna może zostać przeznaczona do wykorzystania w miejscach użytku publicznego (centra handlowe, baseny) oraz w prywatnych domostwach. W okresach zimowych możliwe jest wykorzystanie energii cieplnej z gruntu w celu odmrożenia nawierzchni. Całość funkcjonuje z wykorzystaniem systemu pomp ciepła.
Power Road® to nie jedyna innowacyjna technologia z nastawieniem proekologicznym. Eurovia Polska S.A. ma w swojej ofercie znacznie więcej interesujących rozwiązań, które sprawiają, że drogi są trwalsze i przyjazne otoczeniu, a życie zawodowe inżyniera budownictwa ciekawsze. Należą do nich m.in. NOxer®, Gripfibre® czy Viaphone®.
dr inż. Wojciech Sorociak Product Development Manager
Absolwenci są coraz lepiej przygotowani do pracy w środowisku międzynarodowym i pracy zdalnej - potrafią pracować z użyciem nowoczesnych technologii, znają języki obce. Brakuje im jednak często praktycznych umiejętności, które nie są przekazywane w trakcie studiów.
Firma Atos podejmuje działania w celu podnoszenia kwalifikacji niezbędnych do pracy w branży IT. Organizujemy m.in. spotkania i warsztaty, które prowadzone są przez inżynierów z naszej firmy. Jest to świetna okazja, aby zobaczyć jak wiedza teoretyczna zdobyta w trakcie studiów, może być wykorzystana w praktyce.
Bezpłatne, weekendowe szkolenia organizowane w ramach Atos Academy są kolejnym przykładem podejmowanych przez nas działań. Najlepsi uczestnicy po zakończeniu kursu, otrzymują oferty pracy w firmie Atos.
Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej atos.net/pl/kariera, gdzie znajdują się informacje na temat aktualnie prowadzonych projektów.
Anna Data-Hendler, Recruitment Manager w Atos Global Delivery Center Polska
Działalność STRABAG jako generalnego wykonawcy skupia się na kilku filarach, w związku z tym na zatrudnienie u nas mogą liczyć głównie absolwenci politechnik z kierunków związanych z budownictwem: kubaturowym, drogowym, mostowym oraz kolejowym. Najczęściej poszukujemy kierowników budów, bądź robót, kierowników projektu, a także inżynierów, czy specjalistów ds. kalkulacji. Na pracę u nas mogą także liczyć studenci czy absolwenci ekonomii, gdyż każda budowa jest obsługiwana również pod względem finansowym.
Zatrudniamy również osoby mające wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prawa budowlanego czy administracji kontraktem.
Na przełomie marca i kwietnia trwa rekrutacja na praktyki, które odbywają się na budowach i biurach w całej Polsce.
Bożena Czekajska, Kierownik działu HR
Technologia 4k w JTI Polska
Wprowadzenie nowoczesnych technologii do zakładów produkcyjnych jest bardzo ważne, aby utrzymywać ciągłą przewagę konkurencyjną na rynku. Firma JTI Polska jest świetnym przykładem organizacji, która z powodzeniem wykorzystuje nowoczesną technologię i wprowadza rzeczywistość 4.0 w swoich fabrykach.
Manufacturing Operations Management, czyli MOM, to oprogramowanie łączące ludzi, maszyny, a także systemy IT, np. ERP (Enterprise Resource Planning). Wszystko to w celu efektywnego zarządzania procesami produkcyjnymi i logistycznymi, począwszy od przyjęcia surowych komponentów i monitorowania ich w trakcie produkcji, aż do wysłania gotowego produktu. MOM, monitorując na bieżąco aktualny postęp produkcji oraz znając plan produkcyjny, wspiera pracowników, podpowiadając im co zrobić, aby podjąć właściwe działanie, we właściwym czasie. Wszytko to jest możliwe z poziomu jednego urządzenia – iPad’a. Dzięki aplikacjom, każdy pracownik może obserwować kluczowe procesy zachodzące w fabryce. Głównym atutem jest możliwość natychmiastowego reagowania na zaburzenia produkcji, np. awarie.
Dzięki systemowi MOM produkcja przebiega zgodnie z planem, a pracownicy są odciążeni od żmudnych czynności i mogą skoncentrować się na doskonaleniu jakości produktu. System MOM organizuje i kontroluje wszystkie dostawy materiałów w taki sposób, aby dojechały w odpowiedniej ilości i w odpowiednim czasie, na odpowiednią linię produkcyjną. System przydziela misje, które trafiają do operatorów za pomocą specjalnie przystosowanych do tego iPad’ów, a wyświetlane na nich komendy wskazują, który materiał ma być dowieziony, gdzie i z jakim priorytetem. MOM każdą dostawę materiału waliduje poprzez zeskanowanie materiału i miejsca dostawy, eliminując tym samym możliwość wyprodukowania produktu z nieodpowiednich materiałów.
Więcej informacji na temat firmy, można znaleźć na jti.com lub jobs.jti.com
Dlaczego warto związać przyszłość zawodową z Urzędem Dozoru Technicznego?
W UDT funkcjonują ścieżki rozwoju dla poszczególnych grup pracowników. Dla pracowników technicznych ścieżka ta jest powiązana z grupą urządzeń technicznych i uzyskiwaniem kolejnych uprawnień.
Postęp techniki i technologii wykorzystywanej w przemyśle stymuluje wzrost wymagań rynku. Rozwój metod badawczych, nowe grupy urządzeń i powszechna automatyzacja są motorem dla rozwoju dozoru, a tym samym stałego podnoszenia kompetencji personelu technicznego.
Wyzwaniem jest też czynny udział we wdrażaniu w przemyśle najnowszych rozwiązań techniki oraz zapewnienie ich bezpieczeństwa. Kadra techniczna bierze udział w szkoleniach i konferencjach, również zagranicznych. Rozwój kompetencji przekłada się na jakość usług i zakres szkoleń podnoszących poziom bezpieczeństwa technicznego w ofercie Akademii UDT.
Inspektorzy oprócz czynności dozorowych i prowadzenia szkoleń dla Klientów, realizują audyty, ekspertyzy techniczne, uczestniczą w pracach legislacyjnych, a także reprezentują UDT w krajowych i zagranicznych gremiach.
Umiejętność łączenia wiedzy z różnych dziedzin, bycie na bieżąco z nowinkami technicznymi i trendami, a także wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce – to kompetencje bardzo istotne w pracy konstruktora.
Na co dzień podejmuję wyzwania głównie związane z opracowywaniem koncepcji i projektowaniem urządzeń (w zakresie elektroniki). Muszę sprawić by jeden produkt posiadał kilka niezbędnych cech: działał tak by spełniać wszystkie potrzeby i założenia klienta, był niezawodny i bezawaryjny przez cały okres użytkowania. Każdego dnia dbam o ciągły rozwój produktów – innowacyjność, redukcję kosztów, zwiększenie odporności na warunki środowiskowe.
Branża, w jakiej pracuję zmienia się, obserwuję zwiększającą się inteligencję urządzeń i podłączenie do globalnej sieci wszystkiego co się da. Z roku na rok zwiększają się pojemności i możliwości mikrokontrolerów, które wykorzystujemy też w licznikach energii, przy zmniejszeniu ich wymiarów oraz ich zapotrzebowania na energię.
Aby dojść do miejsca w którym jestem – to oprócz kierunkowego wykształcenia, liczy się zaangażowanie i chęć rozwoju. Ważne aby stawiać sobie w życiu cele i dążyć do ich realizacji, być otwartym na pomysły i czerpać doświadczenie od innych. Istotne aby znaleźć pracę zbliżoną do pasji, wówczas chodzenie do niej staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.
Remigiusz Buszka Lider zespołu – Starszy Konstruktor ds. aparatury elektronicznej Apator SA
About Credit Suisse
Credit Suisse is a leading global wealth manager with strong investment banking capabilities.
Headquartered in Zurich, Switzerland, we have a global reach with operations in about 50 countries and employ more than 45,000 people from over 150 different nations. Embodying ambitious spirit, Credit Suisse delivers holistic financial solutions to our clients, including creative products and specially tailored advice.
Striving for quality and excellence in our work, we recognize and reward extraordinary performance among our employees, provide wide-ranging training and development opportunities, and benefit from a diverse range of perspectives to bring value for our clients, shareholders and communities.
We are Credit Suisse
At Mondelez International, our purpose is to empower people to snack right.
We create and develop the world’s favorite snacks and famous brands such as Milka, Oreo, belVita, Prince Polo, Delicje and Halls. We are passionate about offering the right snack, for the right moment, made the right way.
From innovation and manufacturing, to marketing and selling, everything we do is backed by decades of knowledge, experience and expertise.
Only in Poland we are a team of over 4,600 employees! In our Warsaw Head Office, 7 production plants located in 6 different cities as well as Global Research Development & Quality Center in Wrocław, we offer a variety of options for students and graduates – from manufacturing over scientific and commercial roles!
Check our Early Careers website for new openings at: Careers.mdlz.com
W Mars oferujemy studentom i absolwentom szansę na przejmowanie zawodowej inicjatywy już od samego początku rozwoju kariery w firmie.
Chcemy, aby wszystko, co robimy, miało znaczenie, a każdy dzień przynosił radość z pracy – dlatego nasze programy rozwojowe i stażowe są wyjątkowe.
Niezależnie od tego, jak wyobrażasz sobie swoją ścieżkę kariery, w Mars będziesz miał możliwość realizacji samodzielnych i niezależnych projektów, wynikający z realnych potrzeb firmy. Poszukując nowych rozwiązań w obszarze inżynierii, wdrażając innowacyjne pomysły i prowadząc złożone techniczne projekty, często na terenie całej Europy, będziesz podejmować decyzje, które będą miały realne oddziaływanie na biznes.
Chcesz stać się motorem zmian i zaprojektować nową linię produkcyjną dla Pedigree lub zrealizować projekt polegający na instalacji nowej maszyny pakującej o wydajności ponad 800 batonów Mars na minutę? Z wymagającymi wyzwaniami przyjdzie Ci się zmierzyć szybko, ale dzięki temu, w Mars wzrośniesz ponad to, co możesz sobie wyobrazić.
Karolina Grzelczyk, Employer Branding Specialist
Jak złapać „lina”?
W naszej Wytwórni Płynów Infuzyjnych w Kutnie zasady szczupłego zarządzania produkcją („lean manufacturing”) stosujemy od lat, dzięki temu zostaniesz poprowadzony po „leanowych” zagadnieniach przez praktyków. Jak to połączyć z zagadnieniami technicznymi? Produkcja w technologiach “Blow – Fill – Seal” czy ”,Stretch – Blow – Moulding” nie ma dla nas tajemnic.
Chętnie podzielimy się tą wiedzą z absolwentami oraz uczestnikami praktyk. W naszym zakładzie nie można się nudzić i stać w miejscu. Pracujemy w małych, interdyscyplinarnych zespołach nad projektami, które zmieniają się każdego roku! Nasze ogłoszenia pojawiają się na portalu pracuj.pl.
Czekamy na CV – można wysłać aplikując bezpośrednio pod ogłoszeniem lub na adres mailowy znajdujący się na naszej stronie internetowej. Jeżeli zaprosimy Cię na rozmowę do naszej wytwórni w Kutnie, będziesz to okazja spotkania z potencjalnym bezpośrednim przełożonym oraz zadania pytań o stanowisko pracy. Niezależnie od wyniku procesu rekrutacji, zawsze przekazujemy informację zwrotną.
R&D w branży Automotive
W Mirkowie, k. Wrocławia znajduje się jeden z największych zespołów inżynieryjnych pracujący nad układami hamulcowymi w Bosch. Prowadzimy projekty, konstruujemy i testujemy komponenty tak, żeby proces produkcji był jak najwyższej jakości.
Naszym produktem jest m.in. iBooster – innowacyjny układ wspomagania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Przeprowadzamy analizy z zakresu wibroakustyki, wytrzymałości materiałów, funkcjonalności mechanicznej oraz elektrycznej. W ciągu miesiąca odwzorowujemy kilkuletnie życie produktu w samochodzie w skrajnych warunkach środowiskowych. Dzięki temu wiemy, że czujnik poziomu płynu hamulcowego poinformuje o potencjalnej awarii układu niezależnie od przechyłu auta, a zespół mocy zareaguje prawidłowo w każdych warunkach drogowych: podczas poślizgu lub ostrego hamowania.
Dzięki nam kierowcy samochodów osobowych mogą czuć się bezpiecznie za kierownicą.