Porównanie drukarek do odzieży Kornit
Dla statystycznego Kowalskiego drukarka do odzieży to tylko kolejna niczym nie wyróżniającym się maszyna. Różnić się może ona jedynie wielkością i ewentualnie wydajnością. W praktyce jest jednak zupełnie inaczej i na pewno każdy specjalista się z nami zgodzi, że jakość urządzenia, części i wyposażenia ma dokładnie takie samo znaczenie, jak klasa farb i projekt.
Jesteś osobą początkującą w temacie technologii produkcji odzieży lub chcesz zainwestować w wysokojakościową drukarkę? Nie wiesz, który model wybrać? W tym materiale spróbujemy pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zajmiemy się więc 3 najpopularniejszymi konstrukcjami, do których zaliczyć można m.in. Kornit Hexa, Kornit Storm i Kornit Avalon. Są to produkty wykorzystywane przez renomowanych producentów odzieży i drukarnie z bardzo dużym doświadczeniem w branży, np. Colory.pl. Nie przedłużajmy i przejdźmy do konkretów.
Szybko, ekonomiczne i tanio – Kornit Storm II
Czy minimalizując koszty produkcji, musimy rezygnować z zadowalającej jakości? Ekonomiczne podejście w firmie to podstawa, która pozwala na utrzymanie kondycji finansowej i budżetu na odpowiednim poziomie. Produkcja odzieży reklamowej lub nawet trafiającej na rynek główny, to pozornie kosztowne zajęcie. Wykorzystując jednak innowacyjne konstrukcje, do których zaliczyć można drukarkę DTG Kornit Storm II, rezultaty będą widoczne na pierwszy rzut oka. Jeżeli nie chcesz inwestować w zakup samej drukarki, zawsze możesz skorzystać z opcji outsourcingu.
Warto jednak zapoznać się z jej parametrami technicznymi:
- rozdzielczość: do 630 DPI,
- pole wydruku: 50 x 70 cm,
- Wydajność (A4/h jasne tło): do 120,
- Wydajność (A4/h ciemne tło): do 65,
- Wymiary: 290 x 202 x 165 cm,
- Waga: 1300 kg.
Kornit Storm II jest stworzona z myślą o całodobowym, nieprzerwanym systemie pracy (co pozwala maksymalnie wykorzystać jej możliwości). Posiada zdolność do produkcji elementów drukowanych w najszerszej gamie kolorystycznej.
Jeszcze więcej kolorów, czyli Kornit Hexa
Zależy Ci na tym, by maksymalnie oddać głębie kolorów? Zawsze oczekujesz od swoich projektów więcej? W takim razie druk DTG przy pomocy Kornit Hexa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.
Parametry techniczne:
- 16 głowic Spectra Polaris 256 dysz każda,
- dodatkowe kolory: czerwony i zielony,
- Rozdzielczość: do 1200 DPI,
- Pole wydruku: 50 x 70 cm
- Ramy standardowe: 40 x 50 cm
- Wydajność (A4/h jasne tło): do 170
- Wydajność (A4/h ciemne tło): do 85
- Wymiary: 290 x 202 x 165 cm
- Waga: 1300 kg,
Jak widać, drukarka Kornit Hexa jest wyjątkowo wydajną konstrukcją – zwłaszcza przy druku na białym materiale. Oprócz tego charakteryzuje się imponującą rozdzielczością, która przewyższa nawet dużo droższe i bardziej rozbudowane modele.
Kornit Avalon to błyskawica w świecie druku DTG
Kornit Avalon (a właściwie Avalanche) to drukarka stworzona z myślą o potrzebach produkcji przemysłowej. Jest to szybka, wydajna, precyzyjna i efektywna maszyna, która poradzi sobie z każdym zadaniem. Biorąc jednak pod uwagę jej imponujące rozmiary i bardzo dużą wagę, trzeba odpowiednio zaplanować jej usytuowanie i przygotować pomieszczenie. Jest to jednak najwyższa półka pod względem wyposażenia.
Parametry techniczne:
- 12 głowic Spectra Nova, 256 dysz każda
- Rozdzielczość: do 630 DPI
- Pole wydruku: 60 x 90 cm lub 135 x 97 cm
- Ramy standardowe: 40 x 50 cm
- Wydajność (A4/h jasne tło): do 150
- Wydajność (A4/h ciemne tło): do 100
- Wymiary: 350 x 230 x 170 cm
- Waga: 2200 kg
W ofercie firmy Kornit można znaleźć wiele równie ciekawych konstrukcji. Świetnym przykładem jest bardzo niewielka i ekonomiczna drukarka Kornit Breeze lub wyjątkowo zaawansowana i innowacyjna Allegro. Zróżnicowanych modeli jest znacznie więcej, dzięki czemu każda firma znajdzie rozwiązanie dostosowane do własnych potrzeb i budżetu.