ATOS


O FIRMIE
 • Jesteśmy międzynarodowym liderem w branży IT
 • Jesteśmy obecni w 72 krajach na całych świecie zatrudniając 93 tys. osób
 • W Polsce działamy od 2000 roku, obecnie zatrudniamy ponad 4000 osób
 • Nasze biura znajdują się w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie
 • Atos jest wyłącznym światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich
 • Jesteśmy doceniani jako atrakcyjny pracodawca – m.in. po raz czwarty z rzędu znaleźliśmy się w gronie Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 pracowników, a także zajęliśmy drugie miejsce w  konkursie Kreator Miejsc Pracy, organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

 

 

DOŁĄCZ DO NAS

Oferujemy:

 • pracę na etat
 • atrakcyjne, stałe wynagrodzenie
 • udział w ciekawych projektach
 • kontakt z najnowszymi technologiami informatycznymi
 • szkolenia i programy rozwojowe
 • nieograniczony dostęp do e-learningu
 • prywatną opiekę medyczną
 • dodatkowe ubezpieczenie na życie
 • dofinansowanie do dojazdów
 • kartę multisport
 • i wiele innych …

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ATOS?

O pracy w Atos, możliwościach rozwoju, jakie daje zatrudnienie w firmie będącej międzynarodowym liderem w branży IT oraz planach rekrutacyjnych na 2015 rok opowiada Joanna Starostecka, Recruitment Manager w Atos.

1. Atos znajduje się w gronie najlepszych polskich pracodawców. Dlaczego Atos to przyjazne miejsce pracy?

Jedną z ważniejszych cech naszej organizacji jest rozwój – tak biznesu, jak i ludzi. Pracownicy Atosa na co dzień funkcjonują w międzynarodowym środowisku, pracują przy ciekawych projektach, z nietuzinkowymi ludźmi z całego świata. Możliwości rozwoju dodatkowo poszerzają oferowane szkolenia techniczne, językowe oraz w zakresie kompetencji „miękkich”. Osobom zatrudnionym gwarantujemy pakiet świadczeń socjalnych, w tym możliwość pracy zdalnej, dodatkowe ubezpieczenie, opiekę medyczną, dofinansowanie dojazdów do pracy, pakiet relokacyjny, czy dofinansowanie do sportu i rekreacji. W Atos stawiamy na „work-life balance”, dlatego wspieramy indywidualne działania pracowników, którzy uczestniczą m.in. w rozgrywkach sportowych, spotkaniach miłośników różnych dyscyplin sportowych jak na przykład żeglarstwa - Atos Sailing Team i wielu innych. Cieszy nas fakt, że pracownicy Atos angażują się również we wszelkiego rodzaju akcje społeczne i charytatywne – w tym wypadku również gwarantujemy im nasze wsparcie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Atos jest przyjaznym miejscem pracy.

2. Jakie możliwości kariery zawodowej oferują Państwo osobom po studiach informatycznych?

Absolwenci studiów informatycznych mogą rozpocząć swoją karierę zgodnie z kierunkiem swojego wykształcenia. Oferujemy możliwość rozwoju w ramach najnowszych specjalizacji branży IT. Ścieżki kariery mogą być rozwijane w obszarze sieci, bezpieczeństwa, administrowania systemami operacyjnymi, zarządzania bazami danych, aplikacjami, w zakresie wirtualizacji oraz rozwiązań „w chmurze”.

3. Szansę na pracę w Atos mają nie tylko informatycy. Zatrudniacie także lingwistów.

Zatrudniamy zarówno osoby po studiach informatycznych jak i absolwentów innych kierunków. Kierujemy się przede wszystkim kompetencjami, które posiada Kandydat, a które są zbieżne ze stanowiskiem pracy.

„Umysłom humanistycznym” dedykujemy oferty pracy, które nie wymagają wiedzy z zakresu IT. Bardzo ważna jest za to dobra znajomość języka obcego, m.in. angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Absolwenci kierunków tzw. nietechnicznych mogą rozwijać w obszarze procesów i projektów, a także w dziale pierwszej linii wsparcia dla klienta, na stanowiskach takich jak np. Kooordynator projektów, Koordynator Procesów, Doradca klienta z językiem niemiecki/francuskim. 

4. Jakie są Państwa plany rekrutacyjne na 2015 rok?

W związku z nowymi kontraktami planujemy w tym roku nadal zatrudnić. Poszukujemy osób z rożnych obszarów kompetencyjnych. Podobnie jak w poprzednich latach szukamy osób o profilu informatycznym, językowym bądź z obszaru zarządzania projektami/procesami. Zatrudnienie znajdą u nas zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę na rynku pracy. Nie boimy się być pierwszym pracodawcą. Młodzi ludzie z potencjałem i zapałem do nauki szybko poszerzają swoje kompetencje. Organizujemy także specjalne szkolenia, w których można wziąć udział jeszcze przed zatrudnieniem – tzw. Atos Academy. Są to bezpłatne weekendowe kursy prowadzone przez Atosowych inżynierów. Po ukończeniu szkolenia najlepsi słuchacze mają szansę na zatrudnienie w naszej firmie.

Pełen wykaz dostępnych stanowisk zainteresowani mogą odnaleźć na naszej stronie internetowej (pl.atos.net/kariera)

5. Jak dbają Państwo o kompetencje swoich pracowników?

Każdy pracownik 2 razy do roku podlega procesowi oceny. Wówczas następuje weryfikacja posiadanych przez pracowników kompetencji, wystawiane są cele na kolejny rok, a także omawiane są plany rozwojowe.

Firma wspiera szeroko rozumiany rozwój pracowników. Pracownicy mają dostęp do różnorodnych szkoleń technicznych oraz z zakresu tzw. kompetencji miękkich. Ponadto wykwalifikowani lektorzy prowadzą zajęcia aż z sześciu języków obcych. Wszyscy pracownicy posiadają także nieograniczony dostęp do szkoleń e-learningowych. W ofercie Atosa dostępnych jest ponad 10 tys. szkoleń online, z których pracownicy mogą korzystać bez limitów. Pozwala to na praktycznie nieograniczony rozwój w dowolnie wybranym kierunku, a same szkolenia odbywać można w najbardziej dogodnym czasie. Stawiamy na elastyczność oferty szkoleniowej, tak aby pracownicy mogli dopasować tryb szkolenia do swoich indywidualnych preferencji.

6. Czy stosują Państwo elastyczne formy zatrudnienia, tak aby student mógł połączyć pracę z nauką?

W naszej firmie zatrudniamy pracowników w oparciu o umowę o pracę. Są jednak działy, w których możliwe jest łączenie pracy zawodowej z nauką. Mam tu na myśli działy, w których serwisy świadczone są w trybie 24/7. Umożliwia to dość elastyczne planowanie godzin pracy i pozwala pracownikom na łączenie pracy zawodowej z zajęciami nawet na studiach dziennych.

7. Co wyróżnia Państwa organizację na tle innych międzynarodowych korporacji?

Naszym wyróżnikiem są ludzie i atmosfera, którą tworzą. To dzięki wspaniałym spe­cjalistom i ciekawym osobowościom świadczymy najwyższej klasy usługi IT. Dlatego inwestujemy w rozwój pracowników, zapewniamy im przyjazne środowisko pracy oraz stabilność finansową.

Kultura firmy budowana jest na zdrowej równowadze pomiędzy życiem zawodowym a życiem prywatnym. Możliwość łączenia pracy i pasji oraz funkcjonowanie w zdrowej równowadze pomiędzy tymi obszarami to cecha charakterystyczna naszej firmy.

 

Chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje? Zadaj pytanie!
 
* - pole wymagane
Bądź aktywny - zadbaj o swoją karierę
Zostaw swoje CV Poznaj pracodawców