Senior iOS Developer

Lokalizacja(e):
Polska,Warszawa,mazowieckie
Wynagrodzenie:
Pracodawca:Michael Page
Data ogłoszenia:2017.11.08

Kogo szukamy / Profile description:

  • Experience in mobile platforms programming for iOS - at least 3 years,
  • Proficiency in one of the programming languages - Java, Objective-C, Swift,
  • Swift Experience in transmission protocols (TCP/IP, UDP) over radio (WiFi, Bluetooth),
  • Experience in unit testing and technical documentation preparation,
  • Analytical thinking and creative problem solving,
  • Good interpersonal qualities and communication skills,
  • Very good English,
  • IT graduated.

Opis stanowiska / Job description:

  • Development of mobile application that supports usage of a medical device,
  • Working on state of the art solution through whole development process,
  • Doing business analysis and proposing best technical solutions,
  • Preparing technical documentation,
  • Writing unit tests.

Oferujemy / We offer:

  • Influence on the solution's design and architecture,
  • Independence at work,
  • Stable employment,
  • Flexible working hours,
  • Attractive salary relevant to experince,
  • Permanent or B2B contract.

Oferta pochodzi z serwisu GazetaPraca.pl

Podziel się ze znajomymi tą ofertą pracy - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

wszystkie oferty

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA