HR Business Intelligence Analyst

Lokalizacja(e):
Polska,Warszawa,mazowieckie
Wynagrodzenie:
Pracodawca:Michael Page
Data ogłoszenia:2017.11.07

Kogo szukamy / Profile description:

  • Higher education, preferably in the sciences
  • Experience in business analysis and developing reports and dashboards
  • Very good English
  • Proficiency in MS Office tools
  • Working knowledge of VBA and SQL will be an asset
  • Understanding of data integration issues
  • Strong analytical skills

Opis stanowiska / Job description:

  • Testing the implemented system (Workday)
  • Analyzing, validating and visualizing HR data
  • Developing and maintaining reports and dashboards in Enterprise Data Warehouse, PeopleSoft and Workday
  • Supporting HR Business Partners in preparing reports
  • Analyzing business questions and delivering business answers
  • Ensuring data integrity and security
  • Close cooperation with other departments

Oferujemy / We offer:

  • Permanent employment contract
  • Development within company's structures
  • Life insurance
  • Private medical care
  • Multisport card
  • Lunch card
  • Internal training

Oferta pochodzi z serwisu GazetaPraca.pl

Podziel się ze znajomymi tą ofertą pracy - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

Mechanik

ManpowerGroup Sp. z o.o.
Stanisławów Pierwszy, mazowieckie

wszystkie oferty

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA