Inżynier środowiska


Dodano: 2012.08.07
Problem ochrony przyrody od dłuższego czasu nie jest już kwestią spędzającą tylko ekologom sen z powiek. To już globalne zagadnienie, z którym coraz poważniej podejmują walkę kolejne rządy państw rozwiniętych. Wynika to nie tylko z troski o pokolenia dzisiejsze, ale również o to, w jakim świecie będą żyć pokolenia następne. Jak w tym wszystkim odnajduje się zawód inżyniera środowiska? Ile jest w nim zielonego ekologa, a ile skupionego na kwestiach technicznych konstruktora?

Inżynieria mechaniczna


Dodano: 2012.08.07
Prawda o rewolucji przemysłowej jest taka, że nie była ona wcale efektem działalności naukowców, ale rezultatem ciężkiej i niestrudzonej pracy inżynierów i rzemieślników, którzy nie ustawali w próbach i poszukiwaniach, którzy często działali intuicyjnie, a swoje obserwacje przekuwali w materialne efekty. Takim właśnie pragmatykiem w czystej postaci, oczywiście mądrzejszym o lata eksperymentów i wiedzę nowoczesności, jest inżynier mechanik.

Inżynier produkcji


Dodano: 2012.08.07
Inżynieria produkcji jest dyscypliną, która zajmuje się regułami rządzącymi projektowaniem procesów i wyrobów, a także określa podstawy eksploatowania maszyn i zarządzania procesami produkcji. Z punktu widzenia humanistycznego można powiedzieć, że jest to ogół działań, których celem jest skuteczna produkcja od momentu, gdy zdefiniowana zostanie potrzeba, aż po moment, w którym zostanie ona w pełni zaspokojona. Czy tylko tyle robi inżynier produkcji?

KONSTRUKTOR

Schrag Polska Sp.z o.o.
Konstantynów Łódzki, łódzkie

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA