Strefa absolwenta


Dodano: 2015.09.28

Geolog - możliwości zawodowe i oczekiwania rynku pracy


Dodano: 2012.12.11
Geolog jest zawodem w którym stosunkowo ciężko znaleźć pracę. Sytuacja ta może się jednak wkrótce zmienić, w związku z pomysłem pozyskiwania gazu z łupków i ich dużymi złożami w Polsce - jeżeli zostanie on zrealizowany, wówczas popyt na geologów i geofizyków znacznie wzrośnie.

Urbanista - opis stanowiska i perspektywy pracy


Dodano: 2012.12.11
W czasach gdy większość ludności mieszka w miastach urbanista jest bardzo ważnym zawodem. Jednakże rynek pracy nie odzwierciedla tych potrzeb. W ofertach pracy na próżno szukać ofert skierowanych do urbanistów. Również wynagrodzenie na tych stanowiskach nie jest wysokie. Co sprawia, że tak istotny zawód jest tak niedoceniany na rynku pracy?

Biochemik - jak wygląda jego praca?


Dodano: 2012.12.11
Biochemik zajmuje się badaniami organizmów roślinnych, ludzkich i zwierzęcych na gruncie chemii i biologii, a więc wszystkimi procesami chemicznymi zachodzącymi w organizmie. Jak wygląda jego praca na codzień?

Ile zarabia inżynier budownictwa w Polsce?


Dodano: 2012.12.11
Na polskie warunki, inżynierowie w branży budownictwa, to czołówka najlepiej zarabiających zawodów. Pomimo tego, że zarobki zagraniczne, a zwłaszcza na rynkach zachodnich, nadal są o wiele wyższe, to wynagrodzenia wykwalifikowanych pracowników znacznie przekraczają średnią krajową.

Inżynieria materiałowa - dziedzina rozwojowa


Dodano: 2012.08.25
Inżynieria materiałowa jest dziedziną techniki i nauki, ale warto podkreślić, że ma ona wybitnie interdyscyplinarny charakter. Dzieje się tak dlatego, że w swym zakresie łączy ona zarówno elementy fizyki chemii, biologii, a także matematyki. Innowacyjny charakter wynalazków z końca ubiegłego wieku był dobitnym dowodem na to, że lwia ich część mogła powstać jedynie dlatego, że użyto do nich zupełnie nowych materiałów.

Automatyka i robotyka - praca i studia


Dodano: 2012.08.25
Szybko rozwijający się przemysł nie może być rozważany w oderwaniu od progresu, jaki następuje w dziedzinie technologii. Niestety, wciąż jeszcze na palcach jednej ręki można wyliczyć kierunki studiów, które przygotowywałyby przyszłych specjalistów zarówno do obsługi nowoczesnych technologii jak i ich kreowania. Z pewnością jednakże kierunkiem, który doskonale edukuje w tym kierunku, jest Automatyka i Robotyka.

Inżynier budownictwa - zawód wart uwagi


Dodano: 2012.07.28
Mówi się powszechnie, że człowiek tylko tyle wie o samym sobie, ile go sprawdzono w życiowych sytuacjach. A jednak, człowiek nie jest zbyt skłonny sprawdzać samego siebie i pewnie dlatego, nawet jeśli posiada predyspozycje do ścisłych przedmiotów, woli wybrać kierunek humanistyczny, z obawy, że nie da sobie rady. Czy aby słusznie?

Rośnie liczba studentek na politechnikach


Dodano: 2012.07.08
Do bycia dobrym inżynierem nie predestynuje płeć, a wyłącznie umiejętności. Takie przekonanie znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie przedstawicielek płci pięknej na politechnikach.

Nowe kierunki studiów inżynieryjnych


Dodano: 2012.06.30
Budownictwo, mechanika, geodezja - te kierunki studiów wszyscy znamy. Są popularne i wykładane na wielu polskich uczelniach. Jednak świat idzie do przodu i z roku na rok powstają nowe kierunki studiów.

KOMISJONER

LIMNUSWORK Sp. z o.o.
Niemcy, -- dowolny Region --

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA