Inteligentne domy nie tylko w ekskluzywnych rezydencjach


Dodano: 2013.10.09
Urządzenia, które potrafią automatycznie ustawić temperaturę, zasłonić rolety, a nawet zamówić jedzenie do lodówki, są coraz bardziej popularne już nie tylko wśród właścicieli ekskluzywnych domów. - Taka automatyka domowa wkracza do wszystkich mieszkań - mówi Arkadiusz Walus z portalu dominteligentny.pl.

Ponad 100 wystawców na Targach SyMas i MAINTENANCE już w październiku w Krakowie.


Dodano: 2013.09.18
2 i 3 października b.r. zapraszamy do Krakowa na wyjątkowe wydarzenie jakim są IV Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE oraz V Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Impreza odbędzie w Hali Targów w Krakowie przy ul. Centralnej 41a.

Robot pracujący ramię w ramię z człowiekiem w fabryce Volkswagena.


Dodano: 2013.09.12
Po raz pierwszy w fabryce Volkswagena zainstalowano robota, który pracuje z ludźmi bez żadnych barier zabezpieczających. Jego zadaniem jest montowanie świec żarowych do głowic cylindrów za pomocą specjalnego ramienia.

Największy na świecie rynek automatyki znajduje się w regionie Azji i Pacyfiku.


Dodano: 2013.08.14
Według badań IMS Research (obecnie część IHS) kraje Azji i Pacyfiku wydają na automatykę przemysłową najwięcej pieniędzy na świecie. Łączne wydatki tych państw stanowią 46% całego rynku, co stanowi 76,6 biliona dolarów.

Inteligentny dom zużywa mniej energii


Dodano: 2013.08.14
Inteligentne rozwiązania automatyki pełnią rolę mózgu naszego domu. Integrując poszczególne urządzenia w jeden system, optymalizują ich pracę oraz dostosowują do potrzeb każdego domownika. W ramach kampanii Energooszczędność w moim domu wyjaśniamy, w jaki sposób automatyka pomaga zmniejszyć koszty eksploatacji domu i poprawić komfort mieszkania.

DALER - robot ze Szwajcarii.


Dodano: 2013.08.09
DELER to skrót od Deployable Air Land Exploration Robot. Został on skonstruowany przez studentów z Politechniki Federalnej w Lozannie (Ecole Polytechnique Federale de Lausanne). Od większości innych robotów odróżnia go umiejętność poruszania się zarówno po lądzie, jak i w powietrzu. Dzięki temu jest on bardzo uniwersalny i łatwo może dostosować się do terenu, na jakim wykonuje swoje zadania.

Kirobo - pierwszy robot, który ma za zadanie rozmawiać z astronautą w kosmosie


Dodano: 2013.08.08
Kirobo został stworzony w ramach projektu The Kibo Robot Project przy współpracy z Dentsu Inc., Toyota Motor Corporation, Robo Garage Co oraz University of Tokyo. Jego imię pochodzi od połączenia słowa ,,nadzieja? ? po japońsku ,,kibo? oraz słowa oznaczającego robot. On sam waży około 1 kg i mierzy 34 cm x 18 cm x 15 cm. Twórcy przy jego projektowaniu inspirowali się wyglądem bohatera mangi ? Astro Boya.

Genewski flesz - trolejbus


Dodano: 2013.07.13

Kontrola dostosowana do potrzeb. Jak dodać drzwi do istniejącego systemu kontroli dostępu?


Dodano: 2013.06.20
Niemal każdy nowoczesny obiekt biurowy czy handlowy wyposażony jest w system kontroli dostępu. Już na etapie tworzenia projektu planuje się zabezpieczenie wejścia i wszystkich ważnych pomieszczeń w budynku. Nie wszystko da się przewidzieć ? dlatego wraz z użytkowaniem obiektu bardzo często zachodzi potrzeba zmian lub rozbudowy istniejącego systemu. Jak wykonać to najłatwiej i ponosząc najmniejsze koszty?

Podwodny robot szuka brakujących czarnych skrzynek


Dodano: 2013.04.24
Europejscy naukowcy zrzeszeni pod nazwą projekt Trident zademonstrowali nowego podwodnego robota, zdolnego do pobierania obiektów takich jak samolotowe czarne skrzynki z niezbadanych obszarów dna morskiego.

KONSTRUKTOR

Schrag Polska Sp.z o.o.
Konstantynów Łódzki, łódzkie

KOMISJONER

LIMNUSWORK Sp. z o.o.
Niemcy, -- dowolny Region --

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA