Użyteczne programy open source w firmie


Dodano: 2013.03.16
W wielu firmach zainstalowane są programy Open Source, chociaż zdarza się, że zarówno pracownicy, jak i pracodawcy nie zdają sobie z tego sprawy. Czym jest Open Source, co może zaoferować biznesowi i jakie konsekwencje niesie jego użytkowanie dla przedsiębiorców?

Ultrabooki


Dodano: 2013.03.16
Pojęcie ultrabooków pojawiło się niedawno w mediach - pierwszy taki komputer został zaprezentowany w 2011 roku. Po smartfonach i tabletach jest to kolejna próba wypromowania nowego produktu o specyficznych cechach.

Cloud Computing - mobilność i moc


Dodano: 2013.03.16
Brak zainstalowanego programu w komputerze, czy też zbyt mała moc obliczeniowa sprzętu nie są już problemem. Z pomocą przychodzi nowe rozwiązanie - Cloud Computing, czyli chmura obliczeniowa.

Usługi dla firm internetowych


Dodano: 2013.03.16
Coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie swojej działalności lub rozszerzenie jej o platformę internetową. Najczęściej jest to e-commerce, handel w sieci, który pozwala zaoszczędzić na kosztach zatrudniania pracowników i wynajmu pomieszczeń. Na jakie e-usługi warto zwrócić uwagę przy przenoszeniu się w świat wirtualnego handlu?

Google Plus


Dodano: 2013.03.16
Oszałamiający sukces Facebooka sprawił, że coraz więcej firm oferujących swoje usługi w internecie zaczęło się interesować tworzeniem aplikacji dedykowanych społecznościom internetowym. Wśród nich jest również Google, oferujące aplikację Google Plus. Czy ma ona szanse konkurować z Facebookiem pokażą najbliższe miesiące, jednak warto zwrócić uwagę na kilka użytecznych funkcji, które oferuje.

Internet satelitarny


Dodano: 2013.03.16
W dobie wszechobecnego internetu zaskakujący wydaje się fakt, by były takie miejsca, gdzie globalna sieć jest nieosiągalna. A jednak, ci którzy często przebywają w górach lub pływają na okrętach wiedzą, że jest to możliwe. Rozwiązaniem dla nich jest Internet satelitarny, obejmujący swoim zasięgiem również i te miejsca, które dla sieci radiowych i kablowych nie są dostępne.

Prawo a e-commerce - ograniczenia reklamy w internecie


Dodano: 2013.03.16
Polski ustawodawca coraz częściej zajmuje się uregulowaniem prawnym zasad funkcjonujących w ramach rynku e-commerce. I chociaż przepisy dotyczące działań marketingowych i reklamowych w internecie są rozproszone w kilku ustawach, wyłania się z nich jedna, w miarę spójna całość.

Toughbook - laptop do zadań specjalnych


Dodano: 2013.03.16
Na rynku dostępne są laptopy, netbooki, smartfony, tablety i ultrabooki. Niedawno trafiły na niego również toughbooki - przenośne komputery stosowane dotychczas przez wojsko oraz służby ratunkowe i policyjne w ekstremalnych sytuacjach. Teraz, dzięki firmie Panasonic, komputer ?odporny na wszystko? może kupić sobie każdy.

E-wykluczenie w Polsce


Dodano: 2013.03.16
Nie jesteś na Facebooku? Kolejne spotkanie znajomych przejdzie ci koło nosa. Nie masz maila, twój telefon nie jest na stałe podłączony do sieci? Nie można się z Tobą skontaktować i nie istniejesz towarzysko. Nie grasz w najnowsze gry przeglądarkowe? Zostajesz wykluczony przez rówieśników z grupy, bo nie ma o czym z tobą rozmawiać. Jakkolwiek dzisiaj brzmi to nieco fantastycznie, to już za kilka lat może okazać się czymś oczywistym.

Sztuczna inteligencja? - procesory jak ludzkie mózgi


Dodano: 2013.03.16
W 2008 roku szef działu Technologii w firmie Intel, Justin Rattner przekonywał, że stworzenie sztucznej inteligencji jest kwestią najbliższych kilkudziesięciu lat, futurolog British Telecom, Ian Pearson wyznaczał tą datę znacznie wcześniej - jego zdaniem już w 2020 odkrycie sztucznej inteligencji zostanie uhonorowane nagrodą Nobla, a jeden ze specjalistów w dziedzinie AI - David Levy - wierzył, że już w latach 50-tych XXI wieku będzie można wziąć ślub z robotem, który potrafi okazywać uczucia i prowadzić rozmowę. Era sztucznej inteligencji zbliża się coraz szybciej, a przewidywania futurologów stają się coraz bardziej prawdopodobne w świetle ostatnich odkryć.
wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA