Poszukiwane kompetencje na rynku IT


Dodano: 2013.03.16
Pracownicy IT, podobnie jak pracownicy innych branż, muszą zmierzyć się z rynkiem pracy, który podczas kryzysu zachowuje się niczym kapryśna panna. Kluczowe w wyborze kandydata na określone stanowisko pracy może okazać się nie tylko to, co decydowało zwykle - wiedza, certyfikaty, umiejętności techniczne, ale również dodatkowe kompetencje, które dotychczas nie były wymagane. Jakich umiejętności oczekują pracodawcy od swoich pracowników działów IT?

Poszukiwani pracownicy w IT


Dodano: 2013.03.16
Obiegowe opinie o rynku pracy, traktujące go jako kopalnię stanowisk dla każdego studenta po informatyce, często są trochę przesadzone. Branża IT owszem, opiera się kryzysowi i nadal była w 2011 roku jedną z najczęściej rekrutujących branż, jednak wymagania pracodawców wobec kandydatów zaczynają się zmieniać. Nie wystarczy po prostu "być informatykiem" - coraz częściej o zatrudnieniu decyzje wąska specjalizacja, praktyczne doświadczenie zdobywane w trakcie studiów i umiejętności menedżerskie.

Zdobyć i utrzymać dobrego pracownika IT


Dodano: 2013.03.16
Wysokie kompetencje i doskonałe wykształcenie, a do tego umiejętność pracy z pasją to zestaw cech, który opisuje dużą grupę absolwentów kierunków informatycznych polskich uczelni. Coraz większe możliwości wyjazdu za pracą do jednego z europejskich krajów, lepsza płaca i możliwości współpracy na płaszczyźnie międzynarodowej są dla nich dużą pokusą, aby wyjechać za granicę. Jakie są oczekiwania młodych odnośnie pracy i co można zrobić, żeby zatrzymać ich w Polsce?

Kierunki rozwoju kariery w IT


Dodano: 2013.03.16
Kuszące zarobki, ciekawa praca i coraz to nowe wyzwania - praca w obszarze IT kusi niejednego maturzystę. Żeby jednak osiągnąć sukces nie wystarczy jedynie skończyć studiów technicznych - dzisiaj pracodawcy poszukują osób kreatywnych, komunikatywnych i nastawionych analitycznie. Na którą uczelnię warto pójść, żeby mając status absolwenta mieć coś więcej niż tylko dyplom?
wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA