Freelancing w IT - nowy trend?


Dodano: 2013.03.16
Freelancing i bycie freelancerem są pojęciami, które coraz częściej można spotkać na rynku pracy. Wiele osób rezygnuje z etatu na rzecz własnej działalności lub pracy na umowy zlecenie lub o dzieło, poświęcając stabilność zatrudnienia na rzecz wpływu na zarządzenie swoim czasem i możliwości decydowania o realizowanych projektach. IT jest przykładem branży, w której freelancing rozwija się bardzo szybko.

Wynagrodzenia w IT


Dodano: 2013.03.16
Nie pozostaje tajemnicą, że praca w IT wiąże się z dobrymi zarobkami. Na ile są to plotki, a na ile prawda przekonać można się na podstawie raportów płacowych dedykowanych sektorowi IT, opracowywanych przez niektóre firmy doradztwa personalnego i portale tematyczne. Badanie takie jest zazwyczaj ogólnopolskie i uwzględnia większość wiodących firm z branży IT.

Obecna sytuacja na rynku pracy IT


Dodano: 2013.03.16
Światowy kryzys i spowolnienie gospodarcze wpłynęło znacznie na rynek pracy - wzrosła liczba bezrobotnych, firmy zaczęły prowadzić ostrożniejszą politykę zatrudniania, oraz obcięły niektóre wydatki inwestycyjne. Rynek IT wydaje się jednak być odporny na te zmiany.

Pani informatyczka? Kobiety w branży IT


Dodano: 2013.03.16
Przy coraz to szybciej rosnącym zapotrzebowaniu na osoby o wysokich kompetencjach z zakresu IT, znajomość nowych technologii nie jest jedynie możliwością, a staje się koniecznością. Branża IT ciągle pozostaje zdominowana przez mężczyzn, chociaż nic nie przeszkadza temu, by kobiety również zajmowały się zagadnieniami technicznymi. Ciągle jednak pokutuje stereotypowe myślenie, że jest to branża "męska". Czy zwiększenie obecności kobiet w branży IT jest odpowiedzią na rosnący popyt?
wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA