Polska może stać się liderem w zielonej energetyce i energooszczędności


Dodano: 2013.08.27
Przydomowe elektrownie i energooszczędne budynki mają przynieść Polsce nowe miejsca pracy i nowe technologie. Obranie tego kierunku w polityce państwa sprawi, że zaoszczędzimy i możemy stać się liderami na globalnym rynku. Dzięki nowym regulacjom przyjętym wraz z nowelizacją Prawa energetycznego, ta wizja ma szansę stać się rzeczywistością.

Coraz lepsza kondycja polskiej gospodarki. Dane makroekonomiczne na plusie


Dodano: 2013.08.19
Ostatnie dane makroekonomiczne wskazują na to, że w polskiej gospodarce wreszcie "coś drgnęło" i powoli wychodzi ona z dołka. PKB w II kwartale wzrósł o 0,8 proc. Według Eurostatu zarówno sprzedaż detaliczna, jak i produkcja przemysłowa wzrosły w czerwcu o ponad 5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Optymizm widać nie tylko w "twardych" danych. Wskaźnik aktywności finansowej PMI przekroczył ostatnio poziom 50 pkt., czyli granicę pomiędzy stagnacją a ożywieniem.

Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH


Dodano: 2013.08.19
Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH, od 25 do 27 września już po raz osiemnasty odbędą się w Targach Kielce. Równolegle z nimi będą miały miejsce Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET. CONTROL - TECH jest znaczącą pozycją w wystawienniczym kalendarzu Targów Kielce.

Międzynarodowe Targi Infrastruktury Wodno-Ściekowej, Odwodnień i Melioracji TIWS


Dodano: 2013.08.19
Międzynarodowe Targi Infrastruktury Wodno-Ściekowej, Odwodnień i Melioracji TIWS, odbędą się już po raz szósty od 18 do 20 września 2013 roku w Targach Kielce. Wystawa skierowana jest do branż wodociągowo ? kanalizacyjnych, firm zajmujących się infrastrukturą dotyczącą uzdatniania wody czy oczyszczania ścieków. Podczas targów przedstawią swoje oferty dostawcy aparatury, maszyn, materiałów a także urządzeń i sprzętu specjalistycznego.

IV Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE oraz V Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas


Dodano: 2013.08.16
Nie sposób wyobrazić sobie dobrze prosperującej firmy bez sprawnie i właściwie działającego działu Utrzymania Ruchu, który z kolei nie mógłby funkcjonować bez wykwalifikowanych specjalistów. Wykorzystanie odpowiednich urządzeń i technologii, w połączeniu z odpowiednim przeszkoleniem pracowników to klucz do sukcesu firmy. Spotkania branżowe są miejscem, gdzie doświadczenie i oferta wielu firm zebrane są w jednym miejscu zapewniając możliwość wyboru oferty najbardziej dostosowanej do potrzeb.

Polskie firmy wciąż bardzo mało inwestują w badania naukowe. Brakuje zachęt i koordynacji


Dodano: 2013.08.12
Polskie firmy wydały w 2012 r. ponad 2 mld zł na badania i rozwój ? wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Sama tylko firma Toyota, która jest światowym liderem w tej dziedzinie, wydaje na ten cel kilkukrotnie więcej niż wszystkie polskie firmy. Naukowcy podkreślają, że Polska powinna zachęcać wielkie światowe koncerny do budowania swoich ośrodków rozwojowych w naszym kraju.

KGHM stawia na inteligentne kopalnie. Będzie większe bezpieczeństwo i wydajność pracy


Dodano: 2013.08.05
Innowacyjne rozwiązania są częścią strategii KGHM. Tworzenie inteligentnych kopalń ma zwiększyć bezpieczeństwo, ale również efektywność pracy. Przykładem może być testowany kombajn do wydobycia rud miedzi, który ma zastąpić pracę ludzi w najtrudniejszych miejscach. Naukowcy pracują nad dalszym udoskonaleniem tej maszyny.

W. Pawlak: firmy powinny mieć większe zwolnienia podatkowe, jeśli prowadzą prace naukowe


Dodano: 2013.07.30
Polskie firmy powinny móc przeznaczyć cały zysk z działalności badawczej na swój rozwój ? uważa Waldemar Pawlak, były wicepremier i minister gospodarki. Jego zdaniem należałoby rozszerzyć przywileje podatkowe centrów badawczo-rozwojowych na wszystkie firmy, które prowadzą taką działalność. Obecnie, aby korzystać ze zwolnień podatkowych, przedsiębiorstwo musi przynajmniej 20 proc. przychodów uzyskiwać ze sprzedaży własnych usług badawczo-rozwojowych i produktów innowacyjnych.

Są pieniądze na rozwój szerokopasmowego internetu w Polsce. Budżet Polski Cyfrowej wyniesie 2 mld euro


Dodano: 2013.07.25
Rządowy Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2014-2020 ma umożliwić jak najszerszy rozwój internetu w Polsce. Będzie on skierowany zarówno do urzędów administracji i jednostek im podległych, jak i operatorów telekomunikacyjnych. Obejmie projekty o znaczeniu ogólnopolskim w takich obszarach jak np. e-administracja, e-zdrowie, e-sądy, e-zamówienia publiczne oraz e-kultura.

Konkurs Napęd Nowej Ery dla studentów, dyplomantów, wynalazców, pracowników naukowych uczelni i instytutów oraz zespołów projektowych.


Dodano: 2013.07.23
Konkurs ogłosiły Spółka ORLEN GAZ i Politechnika Warszawska. Do udziału w rywalizacji zaprosiły studentów, dyplomantów, wynalazców, pracowników naukowych uczelni i instytutów oraz zespoły projektowe. Najlepsi zdobędą tytuł Odkrycia Nowej Ery w trzech podkategoriach: praca magisterska, praca doktorska, projekt naukowo-badawczy/wynalazek. Wyróżnione projekty otrzymają granty oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości 25 000 zł. Pierwsze konkursowe wnioski już wpłynęły. Jest wśród nich m.in. instalacja do wytwarzania wodoru z LPG.

KONSTRUKTOR

Schrag Polska Sp.z o.o.
Konstantynów Łódzki, łódzkie

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA