Szczelność na lata


Dodano: 2013.11.05
Podczas długoletniej eksploatacji, okna narażone są na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W nowoczesnym systemie montażu stolarki otworowej stosowane są specjalne rozwiązania, które pozwalają na zabezpieczenie połączenia okna z budynkiem w sposób zapewniający szczelność przez wiele lat. Skutecznie chronią one przed deszczem i wiatrem, zapobiegając wnikaniu wilgoci do wnętrza budynku.

CEMEX Polska otrzymał kartę Lidera Bezpiecznej Pracy.


Dodano: 2013.11.01
Podczas uroczystości towarzyszącej XVI konferencji Liderów Bezpiecznej Pracy CEMEX Polska otrzymał dyplom potwierdzający przyjęcie do Forum jako firma prowadząca szczególnie aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy.

Dzień BHP w Kopalni Dolomitu w Jaroszowcu


Dodano: 2013.10.09
27 września CEMEX Polska i jej pracownicy z Kopalni Dolomitu ,,Stare Gliny" w Jaroszowcu zorganizowali Dzień Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, na który zaproszono wszystkich pracowników oraz gości z lokalnej społeczności. Dzień BHP był dobrą okazją do przedstawienia standardów w dziedzinie bezpieczeństwa pracy wypracowanych w zakładach CEMEX Polska.

Opóźnienia w inwestycjach infrastrukturalnych. Problemem złe przygotowanie projektów i procedury przetargowe


Dodano: 2013.10.02
Znowelizowane Prawo zamówień publicznych powinno nie tylko wprowadzić definicję rażąco niskiej ceny, ale także dać zamawiającym więcej możliwości weryfikacji wykonawców. Tadeusz Syryjczyk z ZDG TOR podkreśla, że w tej chwili zbyt łatwo jest przystąpić do przetargów, a inwestycje są słabo przygotowywane. To wszystko skutkuje opóźnieniami w inwestycjach infrastrukturalnych.

J. Steinhoff: bez zmian w podatkach, wymiarze sprawiedliwości i infrastrukturze polskie firmy nie będą konkurencyjne


Dodano: 2013.10.02
Zły stan infrastruktury w Polsce osłabia konkurencyjność polskich firm - uważa były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff. Bolączką przedsiębiorców są również skomplikowany system podatkowy i niesprawny wymiar sprawiedliwości. Tu potrzebna jest rewolucja - podkreśla.

Budownictwo ekologiczne w Polsce staje się standardem, choć najemcy nie chcą płacić więcej.


Dodano: 2013.10.02
Pomimo coraz większego znaczenia ekologicznych technologii w budownictwie, do powstania całkowicie samowystarczalnych energetycznie budynków jeszcze długa droga. Przeszkodą jest m.in. to, że najemcy na razie nie są skłonni płacić wyższych czynszów za lokale w budynkach z certyfikatami ekologicznymi. Eksperci jednak przewidują, że będzie się to zmieniać i coraz więcej deweloperów zdecyduje się na tzw. zrównoważone budownictwo.

Rekordowy wzrost zasobów powierzchni biurowej w Warszawie


Dodano: 2013.09.27
Warszawa jest liderem wśród stolic państw Europy Środkowej pod względem zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej - wynika z badania firmy Cushman & Wakefield. W tym roku w stolicy zostanie oddanych do użytku ok. 300 tys. mkw., ale tegoroczny rekord zostanie pobity prawdopodobnie już w przyszłym roku. Łącznie w Warszawie, Pradze, Bratysławie i Budapeszcie powierzchnia biurowa to obecnie ponad 11,5 mln mkw.

W Polsce drogi można budować o 20-30 proc. krócej. Umowy premiują jednak długi czas realizacji projektów.


Dodano: 2013.09.27
Budowa dróg w Polsce mogłaby przebiegać o 20-30 proc. szybciej, a 95 proc. projektów byłoby oddawanych do użytku w terminie, gdyby odpowiednio konstruowano umowy. W obecnych często brakuje premii za szybsze wykonanie inwestycji. Wykonawcom grożą wprawdzie kary umowne za niedotrzymanie terminu, ale są one niewielkie w porównaniu z kosztami takich opóźnień oraz z potencjalnymi zyskami z przyspieszenia inwestycji.
wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA