Polska chmura coraz większa


Dodano: 2013.10.09
Liczba klientów korzystających z pierwszej polskiej chmury publicznej wzrosła w ciągu roku o prawie 40 proc. - poinformowała firma e24cloud. Ponad 80 proc. jej użytkowników to spółki z sektora MŚP. Najaktywniej z rozwiązań cloud computingu korzystają obecnie agencje reklamowe i interaktywne (34 proc.) oraz firmy z sektora internet software house (23 proc.). Rosnące zainteresowanie usługami w chmurze to przede wszystkim efekt wzrostu świadomości i zaufania przedsiębiorców.

Ponad 20 firm wyróżnionych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Ich produkty mają szansę na międzynarodowy sukces


Dodano: 2013.10.09
22 spośród ponad 50 innowacyjnych firm, które starowały w drugiej edycji programu GO_GLOBAL.PL dostaną wsparcie finansowe od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pieniądze muszą być przeznaczone na komercjalizację badań naukowych i prac rozwojowych firm na rynkach światowych. Na ten cel NCBR przeznaczył ponad 4 mln złotych.

M. Boni o polskich priorytetach w cyfryzacji: tańsze e-booki, likwidacja roamingu i lepsza ochrona danych osobowych


Dodano: 2013.09.27
Polska przygotowuje swoje propozycje dotyczące zharmonizowanego rynku cyfrowego w UE, przed spotkaniem Rady Europejskiej 24-25 października. Za priorytetowe uznane zostały m.in. ochrona danych osobowych i prace nad pakietem telekomunikacyjnym. Minister Michał Boni zapewnia, że odpowiedni dokument będzie gotowy w przyszłym tygodnia.

Twitter wybrał idealny moment na debiut na giełdzie. Inwestorzy będą jednak ostrożniejsi niż przy Facebooku.


Dodano: 2013.09.20
Koniec roku to optymalny moment na debiut serwisu mikroblogowego Twitter na giełdzie - oceniają analitycy. Inwestorzy indywidualni mogą być jednak ostrożni, nauczeni dużą przeceną akcji Facebooka po debiucie. Cena początkowa akcji Twittera wyniesie prawdopodobnie ok. 20 dolarów.

Władze coraz częściej sięgają do firm internetowych po dane o ich użytkownikach


Dodano: 2013.09.19
Informacje o zapytaniach o dane użytkowników przez władze kilka tygodni temu przedstawił Facebook. Firma nie wyjaśniła jednak powodów rządowych pytań. Dlatego według Fundacji Panoptykon, największe działające w Polsce firmy internetowe - w tym Facebook - powinny stworzyć zbiorczy raport o zapytaniach władz na temat danych użytkowników. Miałyby się w nim znaleźć informacje, o co pytają władze, jakie organy wnioskują o udostępnienie danych i dlaczego.

Poczta Polska wprowadza elektroniczne potwierdzenie odbioru przesyłki poleconej i e-awizo


Dodano: 2013.09.19
Poczta Polska udostępnia usługę elektronicznego - smsowego lub mailowego - potwierdzenia dostarczenia lub zwrotu przesyłki poleconej. Kolejne nowatorskie rozwiązanie to e-awizo, które będzie alternatywą dla papierowego powiadomienia o czekającej na nas przesyłce.

ASUS spodziewa się dwucyfrowego udziału w polskim rynku urządzeń mobilnych


Dodano: 2013.09.17
ASUS jest trzecim graczem na polskim rynku urządzeń mobilnych, na którym w przyszłym roku zamierza uzyskać dwucyfrowy udział. Producent zapowiada, że w tym półroczu wprowadzi na rynek nowości m.in. w segmencie tabletów (ma w nim 4 proc. udział) oraz laptopów (16 proc.). Dla użytkowników tabletów szczególnie interesujący ma być IV kwartał - ujawnia Sławomir Stanik, country manager ASUS Polska.

Rośnie zainteresowanie Polaków sprzętem elektronicznym. Jesteśmy w czołówce Europy.


Dodano: 2013.09.16
Polacy umieją korzystać z nowoczesnych technologii - ocenia Maciej Filipkowski, wiceprezes Samsung Electronics Polska. Dobrze sprzedają się nie tylko tablety, ale też telewizory z aplikacjami. Natomiast przyszłością elektroniki są urządzenia zintegrowane z odzieżą - kurtki, buty czy opaski współpracujące ze smartfonami.

Najnowsze autobusy Solaris będą jeździć bez ładowania przez dobę


Dodano: 2013.09.13
Nie zanieczyszczają środowiska, są cichsze od spalinowych, pozwalają zaoszczędzić na paliwie. Elektryczne autobusy z Polski coraz częściej pojawiają się na ulicach europejskich miast. Firma Solaris szykuje się do zaprezentowania nowego modelu pojazdu, który będzie mógł kursować 24 godziny na dobę. Wszystko dzięki nowej metodzie ładowania na przystankach, przy pomocy dachowego pantografu.

Polacy lepiej niż Amerykanie chronieni przed zbieraniem danych na ich temat przez służby


Dodano: 2013.09.12
Wątpliwości co do działań wywiadów krajów europejskich wobec własnych obywateli wywołało ujawnienie przez media istnienia amerykańskiego programu szpiegującego PRISM. Choć polskie służby mają znacznie mniejszą swobodę działania niż amerykańskie, to nikt nie ma kontroli nad nieoficjalną współpracą służb. Dlatego fundacja Panoptykon postuluje zmianę prawa tak, by służby były zobowiązane do składania okresowych sprawozdań z tego typu działań, a obywatele mieli możliwość dowiedzenia się o prowadzonych w ich sprawie czynnościach.
wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA