Targi budownictwa dla inżynierów


Dzisiejszy artykuł dotyczy targów budownictwa. Przedstawimy korzyści płynące z uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach. Korzyści zarówno dla przedsiębiorców wystawiających, jak i dla ludzi którzy biorą udział w targach jako goście.

Po rozmowie z prezesem Targów Kielce, panem Andrzejem Mochoniem, doszliśmy do ciekawych wniosków, które chcemy Wam przedstawić.

 

Targi budownictwa to szansa dla firm i inżynierów

Organizatorzy targów, zapewniają swoim wystawcom wszystko co potrzebne jest do dobrego zaprezentowania ich produktów i technologii. Często wykonuje się badania, mające na celu ustalić poziom zadowolenia z imprezy. Według tych badań, zarówno zwiedzający, jak i firmy- wystawcy, prezentują wysoki poziom zadowolenia. Średnio jest to ponad 80% pozytywnych opinii.

Sukces takich targów, zawsze uzależniony jest od dwóch stron. Po stronie organizatorów jest promocja wydarzenia i zapewnienie najlepszych warunków dla firm, które biorą w nim udział, natomiast zadaniem wystawców jest zapewnienie rozrywki dla zwiedzających. Rozrywka to dobre słowo, ponieważ według marketingu wystawienniczego, to właśnie jeden z głównych powodów dla którego zwiedzający biorą udział w targach.

 

Jaka jest realna korzyść dla inżyniera, który decyduje się pójść na takie targi?

Przede wszystkim edukacja i znajomość obowiązujących – nowych trendów. To epicentrum firm prezentujących nowoczesne urządzenia, maszyny, technologie, produkty itp. Praktycznie każde targi kończą się także kontraktami między firmami. Pamiętajmy, że zwiedzającymi są także szefowie, prezesi i dyrektorzy firm, którzy przychodzą na targi budownictwa w konkretnym celu – w celu nawiązania współpracy.

Praca inżynier - oferty pracy dla inżyniera

 

Jak wygląda to z punktu widzenia firm, które wystawiają się na targach?

Aby powiedzieć o tym czy przedsięwzięcie jest opłacalne, trzeba rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze koszt, a ten nie należy do najniższych. Targi budownictwa w przeciwieństwie do targów ślubnych czy nawet szkolnych, są jednymi z najdroższych imprez. Różnica w wynajmowaniu powierzchni na tych dwóch wydarzeniach, różni się nawet o kilka tysięcy złotych za ten sam metraż.

Ciężko jest także ustalić konkretną cenę, gdyż w poszczególnych miastach i państwach te kwoty wahają się między 200 zł, a nawet 2000 zł za metr kwadratowy. Poza tym dochodzi mnóstwo kosztów dodatkowych takich jak: media, dodatkowe meble, sprzęt do prezentacji.

 

Jednak jaka jest realna korzyść targów właśnie dla firm? Czy faktycznie chodzi o sprzedaż lub podpisanie kontraktu?

Nie. Cel jest zupełnie inny, a chodzi o uświadamianie użytkownika. Firmy wystawiając się, rozwijają swoją świadomość marki, mają w tym celu duże pole do popisu, zaczynając od prezentacji urządzeń, maszyn czy technologii, a kończąc na podstawowych narzędziach reklamy, takich jak foldery reklamowe, broszurki itd. Zdarza się oczywiście, że rezultatem targów będzie zawarcie kontraktu, choć nie jest to regułą.

 

Dla kogo targi budownictwa?

Jeśli chodzi o zwiedzających, to targi budowlane są praktycznie dla każdego kto interesuje się tematyką budownictwa i ma z nią styczność. Pamiętać jednakże trzeba, że na niektóre targi trzeba mieć zaproszenia lub wejściówki, bowiem nierzadko są one płatne.

Natomiast w przypadku firm wystawiających się – tutaj organizatorzy poszukują głównie firm które mogą się czymś pochwalić – np. innowacją produktową.

Czy warto prezentować firmę remontowo-budowlaną? Tak, pod warunkiem że ta firma wprowadza jakiś trend, innowację i działa na taką skalę, że promocja tego typu, będzie dla niej korzystna. Zatem nie polecamy tej formy promocji małym, kilkuosobowym firmom.

 

Targi budownictwa to zarówno edukacja, rozrywka i promocja w jednym, dlatego z punktu widzenia inżyniera który chce się rozwijać w swojej branży, warto się na wybrać. My także polecamy udział w targach – rozkład najbliższych targów budownictwa można znaleźć na stronie:  http://www.eurobudowa.pl/targi/.


Zarejestruj się albo zaloguj aby dodać komentarz


Brak komentarzy.

Tagi: targi budowlane, targi dla inżynierów,

« Beton i asfalt - co lepsze do budowy dróg?Największe budowle świata »

 

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

 

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA