F-35 w Targach Kielce - Lockheed Martin z europejską premierą


Firma Lockheed Martin po raz kolejny zaprezentuje swoje bogate portfolio produktów podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Firma może pochwalić się szeregiem doskonałych rozwiązań przygotowanych z myślą o zróżnicowanych wymaganiach lotnictwa wojskowego na całym świecie. Podczas tegorocznych targów zaprezentowane będą m.in. zdolności jedynego wielozadaniowego myśliwca 5 generacji – F-35. Na stoisku nr E8 – Lockheed Martin, po wcześniejszym umówieniu, udostępni gościom targów symulator jego kokpitu, który pozwoli bezpośrednio doświadczyć najbardziej zaawansowanych technologii w lotnictwie wojskowym.

Zaawansowane myśliwce taktyczne stanowią dziś podstawę potencjału militarnego każdego państwa. Dzięki ciągłym udoskonaleniom technologicznym i innowacyjnym rozwiązaniom myśliwiec F-16 od lat wyznacza standardy dla samolotów wielozadaniowych NATO. Teraz F-35 Lightning II, najbardziej zaawansowany na świecie myśliwiec wielozadaniowy, oferuje zupełnie nowy zestaw zdolności interoperacyjnych siłom zbrojnym NATO i innych krajów na całym świecie. Dzięki zastosowaniu technologii stealth oraz możliwości pełnego rozeznania w otoczeniu (widok 360 stopni) charakteryzuje go niska wykrywalność, a w efekcie wysoka zdolność do infiltrowania obszarów o wysokim stopniu zagrożenia. F-35 cechuje również uniwersalność, która umożliwia mu realizacje zadań dotychczas powierzanych wyspecjalizowanym samoloty przystosowanym do ataków naziemnych, walki elektronicznej czy działań typu ISR.

Program F-35 jest inicjatywą międzynarodową. Sami tylko zagraniczni partnerzy w ramach programu F-35 zatwierdzili produkcję ponad 3,1 tys. samolotów do końca 2039 r. Wielka Brytania, Holandia i Australia już odebrały i zaczęły eksploatować swoje F-35. Norwegia i Włochy otrzymają pierwsze dostawy F-35 w 2015 r.

Lockheed Martin jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa i przemysłu lotniczego oraz partnerem polskich sił powietrznych, w których służą jedne z najbardziej zaawansowanych myśliwców F-16 oraz niezawodny i wytrzymały samolot transportowy C-130.


Zarejestruj się albo zaloguj aby dodać komentarz


Brak komentarzy.
« TOOLEX 2015 zbliża się wielkimi krokami!Już niebawem Targi Maintenance »

 

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

 

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA