Branża FMCG


Branża FMCG czyli Fast Moving Consumer Goods obejmuje dobra szybkozbywalne. Do tej grupy zalicza się z pozoru całkiem różne produkty takie jak: artykuły spożywcze, chemię domową czy wyroby tytoniowe. To co je łączy to fakt, że codziennie nabywane przez wszystkich z nas.

Zwykle firma z branży FMCG dzieli są na dwa główne piony. Pierwszy z nich obejmuje przede wszystkim administrację, zarządzanie oraz sprzedaż i marketing. Drugi to produkcja i zarządzanie zakładami. Inżynierowie zwykle znajdą więcej ofert pracy w ramach  tego drugiego pionu, gdzie mogą pracować jako specjaliści ds. produkcji, utrzymania ruchu czy też jako automatycy. Trzeba też jednak pamiętać, że inżynierowie są także w centralach firm jako specjaliści od zarządzania łańcuchem dostaw oraz organizacji logistyki.   

 

Stanowiska w branży

  • Kierownik produkcji 
  • Inżynier procesu
  • Inżynier produkcji
  • Automatyk – elektryk
  • Inżynier jakości

 

Głównym wyzwaniem w branży jest troska o optymalizację produkcji. Zadanie to dotyczy kilku głównych obszarów, takich jak:

- optymalizacja zużycia surowców i materiałów;

- efektywne gospodarowanie energią elektryczną i wodą;

- właściwa organizacja pracy;

- ograniczenie liczby awarii i skrócenie czasu naprawy;

- standaryzacja procesów.

Każde, nawet najmniejsze usprawnienie w procesie produkcji może przełożyć się na duże oszczędności, a tym samym na wyniki finansowe całego przedsiębiorstwa. Praca w zakładzie produkcyjnym otwiera więc szerokie pole do kreatywnego poszukiwania nowych rozwiązań i pomysłów na optymalizację.  

 

Inżynier Procesu

Typowym stanowiskiem oferowanym inżynierom w zakładzie produkcyjnym jest Inżynier procesu. Osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem procesów produkcyjnych. Obejmuje to także nadzorowanie uruchomienia maszyn i linii produkcyjnych, a także ich optymalizacja. Stałym elementem pracy na stanowisku Inżyniera procesu jest aktywne zaangażowanie w rozwiązywaniu bieżących problemów technicznych. W ramach bieżących obowiązków do Inżyniera procesu należy kontrola przebiegu procesu produkcyjnego oraz definiowanie parametrów produkcyjnych.


Zarejestruj się albo zaloguj aby dodać komentarz


Brak komentarzy.
« Transport i logistykaEnergetyka »

 

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

 

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA