Uczymy się od siebie nawzajem


Budownictwo to praca zespołowa. W projektach biorą udział eksperci, którzy chętnie dzielą się wiedzą.

 

„Budimex to stabilna firma, która z sukcesem działa na wrażliwym na koniunkturę rynku budowlanym.”

 

Czy praktyki to szansa na stałą współpracę z Budimeksem?

Engelbert Kasperczyk, kierownik kontraktu: Zdecydowanie tak! Jestem tego przykładem. Po ukończeniu trzeciego roku budownictwa szukałem renomowanej firmy, w której mógłbym zdobyć doświadczenie. Zaaplikowałem do Budimeksu i dostałem się na dwumiesięczne praktyki, podczas których brałem udział w budowie centrum handlowego. W kolejne wakacje zaaplikowałem ponownie. Dzięki pozytywnej opinii kierownika projektu potraktowano mnie jak sprawdzonego pracownika i zaproszono do udziału w budowie przejścia granicznego w Hrebennem. Po studiach wyraziłem chęć rozpoczęcia stałej współpracy. Firma doceniła moje wakacyjne doświadczenia, więc kiedy tylko pojawił się kontrakt, rozpocząłem pracę jako inżynier budowy. Co roku ponad 200 studentów ma szansę uczestniczyć w Programie Praktyk Letnich organizowanym przez Budimex. Jest to świetny krok pozwalający na nawiązanie kontaktów wewnątrz firmy – po zakończeniu studiów może się okazać, że to nie my szukamy pracy, tylko praca nas.

Z jakimi zadaniami zmierzyłeś się jako praktykant?

Za pierwszym razem odpowiadałem za obieg dokumentacji między klientem, projektantem oraz budową. Sprawowałem też nadzór nad firmą wykonawczą zajmującą się kładzeniem posadzki. W centrach handlowych to element wymagający kontroli, przy czym nie można dopuścić do przesunięć terminu. Podczas drugich praktyk na wstępie wykazałem się znajomością firmy i zdobytym doświadczeniem, dzięki czemu dostałem jeszcze bardziej odpowiedzialne zadanie – pod okiem kierownika kontraktu nadzorowałem całość przebiegu prac na budowie.

Jak rozwijała się twoja ścieżka kariery?

Ze stanowiska inżyniera budowy bardzo szybko (po trzech miesiącach!) awansowałem na majstra. Kilka miesięcy później skorzystałem z programu rozwojowego – dziewięciomiesięcznego stażu w hiszpańskiej spółce Ferrovial, który jest inwestorem strategicznym Budimeksu. Program składał się z intensywnego kursu języka i pracy na budowie. Pół roku po powrocie do Polski zostałem kierownikiem robót, a po pewnym czasie nadzorowałem już całą budowę. Moje obecne stanowisko kierownika kontraktu objąłem ok. trzy lata temu.

Skąd czerpałeś wiedzę?

Budownictwo to praca zespołowa. W projektach biorą udział eksperci, którzy chętnie dzielą się wiedzą. Każda budowa jest inna m.in. ze względu na różnorodność klientów, zespołów i pojawiających się trudności. Dzięki temu nieustannie uczymy się od siebie nawzajem. Dużą rolę odgrywają także szkolenia techniczne (dotyczące np. posadowienia budynków wysokich, takich jak kilkukondygnacyjne garaże podziemne, czy izolacji w utrudnionych warunkach) oraz z zakresu komunikacji, prezentacji i negocjacji. Każdy z nas może wyjść z inicjatywą i wystąpić o szkolenie z interesującej go tematyki.

Dlaczego warto rozwijać swoją karierę w Budimeksie?

Najważniejsze są ludzie oraz wyzwania projektowe, dzięki którym nie ma monotonii. Kolejny aspekt to pewność i zaufanie do pracodawcy. Budimex to stabilna firma, która z sukcesem działa na wrażliwym na koniunkturę rynku budowlanym. Atutem są także kwestie finansowe i dodatkowe benefity, których mniejsze firmy zazwyczaj nie zapewniają.

 


Zarejestruj się albo zaloguj aby dodać komentarz


Brak komentarzy.
« Zawód - konsultant IT w praktyceAtos - Twoja kariera w IT »

 

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

 

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA