Atos - Twoja kariera w IT


Atos – międzynarodowa korporacja IT działająca od blisko 15 lat na polskim rynku, regularnie jest wyróżniana jako jeden z najlepszych polskich pracodawców. Firma nieustannie się rozwija. Zatrudnia informatyków, lingwistów oraz absolwentów wielu kierunków - niekoniecznie związanych z branżą IT. Atos nie boi się być pierwszym pracodawcą, jest otwarty na różne profile zawodowe.

Atos jest międzynarodowym liderem w branży usług informatycznych. Zatrudnia 86 tysięcy pracowników w 66 krajach na świecie. Firma oferuje usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo. Atos jest wyłącznym światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, gdzie odpowiada za rozwój i utrzymanie całej infrastruktury IT i Broadcastingu.

W Polsce firma działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Toruniu pracuje dziś blisko 4000 osób. Spośród wszystkich polskich lokalizacji największy jest oddział Managed Services Global Delivery Center (MS GDC) w Bydgoszczy, zatrudniający ponad 2500 wykwalifikowanych specjalistów. MS GDC oferuje m.in. usługi zarządzania sieciami, serwerami, aplikacjami, projektami i procesami ITIL, a także serwisy w chmurze (Cloud) oraz pierwszą linię wsparcia dla klientów.

Atos znajduje się w czołówce rankingu najlepszych polskich pracodawców. W roku 2015 po raz czwarty z rzędu stanęliśmy na podium w konkursie Great Place to Work w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 pracowników. W roku 2014 Atos wygrał konkurs Kreator Miejsc Pracy, organizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Po raz kolejny znaleźliśmy się także w rankingu Universum – Ideal Employer, poprawiając ubiegłoroczną pozycję o 8 oczek. Zajęliśmy także pierwsze miejsce w rankingu Computerworld, jako firma informatyczna o największym wzroście zatrudnienia w roku 2013.

Intensywny rozwój firmy Atos stwarza unikalne możliwości rozwoju dla obecnych pracowników, jak i nowo zatrudnianych osób. Zatrudniamy zarówno specjalistów IT jak i osoby o innych profilach zawodowych. Cenimy znajomość języków obcych, w szczególności niemieckiego i francuskiego.

 

Praca dla informatyka

Atos jest dużą, międzynarodową firmą informatyczną, dlatego specjaliści IT znajdą tu szerokie spektrum możliwości. Zatrudniamy m.in. inżynierów sieci czy oprogramowania, administratorów systemów Windows oraz Linux/Unix, baz danych Oracle i MS SQL, a także specjalistów Middleware, SAP, developerów Java i Oracle, testerów oraz programistów ze znajomością technologii Microsoft. Nasza firma jest otwarta także dla specjalistów IT, którzy język angielski znają z dokumentacji technicznej i są otwarci na doskonalenie umiejętności językowych.  Informatyka również nauczymy języka - oferujemy intensywne kursy językowe, przede wszystkim języka niemieckiego, francuskiego i angielskiego, które w szybkim tempie pozwalają na swobodne komunikowanie się w międzynarodowym środowisku.

 

Filolog w firmie informatycznej

Nowoczesne technologie nie są jedynym kierunkiem otwierającym ścieżkę kariery w firmie Atos. Są obszary, w których to język obcy odgrywa kluczową rolę, a zaawansowana wiedza z zakresu IT nie jest wymagana. Dlatego sporą szansę na zatrudnienie w Atos mają osoby studiujące kierunki filologiczne. Nowo zatrudnionym osobom oferowane są szkolenia, dzięki którym szybko uzupełniają niezbędną wiedzę z obszaru IT.

Jednym z działów oferujących tzw. stanowiska nietechniczne, jest pierwsza linia wsparcia dla klienta. Jest to pierwszy punkt, z którym kontaktują się klienci w przypadku trudności ze świadczonym serwisem bądź z problemami technicznymi. Nie należy tego serwisu mylić z call center, ponieważ tu nikt nie sprzedaje usług, natomiast odpowiada na pytania bądź zapotrzebowania zgłaszane przez klientów. Innym kierunkiem, w którym mogą rozwijać się pracownicy bez doświadczenia informatycznego, są procesy i projekty. Na stanowiskach koordynatorów procesów bądź projektów, pracownicy wspierają Project Managerów oraz Process Managerów.

 

Nie boimy się być pierwszym pracodawcą

Atos ma szeroką ofertę pracy dla absolwentów różnych kierunków, którzy są zainteresowani branżą IT. Osoby nieposiadające zaawansowanych kwalifikacji technicznych czy doświadczenia również mogą rozpocząć pracę w firmie. Praca w międzynarodowym środowisku i kontakt z zagranicznym klientem pozwala szkolić kompetencje językowe, a codzienna praca u boku doświadczonych kolegów i koleżanek umożliwia szybki rozwój kompetencji technicznych. W krótkim czasie można się wiele nauczyć. 

Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku pracy, Atos ma specjalną ofertę: bezpłatne szkolenia w ramach Akademii Atos. Zajęcia odbywają się w weekendy i są prowadzone przez Atosowych inżynierów. Po ukończeniu kursu najlepsi słuchacze mają szansę na zatrudnienie w firmie.

 

Więcej informacji na: pl.atos.net/kariera

Aktualne oferty pracy na: pl.atos.net/wakaty

 


Zarejestruj się albo zaloguj aby dodać komentarz


Brak komentarzy.
« Uczymy się od siebie nawzajemOlimpijska Infrastruktura »

 

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

 

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA