Robot pracujący ramię w ramię z człowiekiem w fabryce Volkswagena.


Po raz pierwszy w fabryce Volkswagena zainstalowano robota, który pracuje z ludźmi bez żadnych barier zabezpieczających.  Jego zadaniem jest montowanie świec żarowych do głowic cylindrów za pomocą specjalnego ramienia.

 

Robot do fabryki VW w SSalzgitter został dostarczony przez duńską firmę Universal Robots. Dzięki trybowi bezpieczeństwa (zgodnego z normą EN ISO 10218) może on pracować z ludźmi bez dodatkowych strażników. Dodatkowo chwytak opisywanego urządzenia został skonstruowany przez Faude Automatisierungstechnik zgodnie ze standardem ISO/TS 15066, który wyznacza limity dla siły uderzenia oraz maksymalne ciśnienie. Wszystko to ma zapobiec ewentualnym wypadkom.

 

Dotychczas  dwóch pracowników  na linii produkcyjnej VW musiało garbić się, aby wstawić świece żarową do ledwo widocznych otworów cylindrycznych głowic. Teraz robot swoim ramieniem delikatnie umieszcza je we wspomniane miejsce, a tylko jeden pracownik dokręca je i pilnuje, aby proces postępował zgodnie z planem.

 

Źródło: Universal Robots

 

Kierownik projektu w fabryce VW, Jürgen Häfner zapewnia, że dzięki montażowi robota praca osób zatrudnionych stała się wygodniejsza.

 

Zakład produkcyjny silników Volkswagena w Salzgitter jest jednym z największych na świecie. Każdego dnia 6000 pracowników produkuje 7000 silników benzynowych i diesla.

 

Universal Robots powstało w Danii  w 2005 r. Firma ta produkuje różnego rodzaju ramiona robotów w celu automatyzacji monotonnych i zawiłych procesów. Dzisiaj zatrudnia ona około 100 pracowników.


Zarejestruj się albo zaloguj aby dodać komentarz


Brak komentarzy.

Tagi: Volkswagen, Universal Robots, automatyzacja procesów, roboty

« Ponad 100 wystawców na Targach SyMas i MAINTENANCE już w październiku w Krakowie. Największy na świecie rynek automatyki znajduje się w regionie Azji i Pacyfiku. »

 

Podziel się ze znajomymi tym artykułem - udostępnij na FB lub wyślij e-maila korzystając z poniższych opcji:

 

wszystkie oferty

 

 

 

 
 
 

Kalendarz wydarzeń

WSZYSTKIE WYDARZENIA